Olivier Renard gaat vandaag, samen met Tim Borguet, een drukke dag tegemoet. Paars-Wit moét nog spelers van de hand doen en in principe moet er ook nog versterking bij. Gaan Renard en Borguet hun voorlopig niet geslaagde mercato alsnog redden?
Anderlecht haalde veel nieuwe spelers, maar indruk maken ze nog niet. We haalden het eerder al aan dat Paars-Wit te weinig jongens aantrok die de kar kunnen trekken. Dat mag je niet verwachten van spelers die komen van pakweg STVV, Go Ahead Eagles, Excelsior & comsoorten. Er is een gebrek aan ervaring op een hoog niveau. Jongens die al wat kilometers op de teller hebben staan.
LEES OOK: Gekkenhuis: Anderlecht-supporters smeken om Batshuayi
RSCA: cruciale posities staan nog openRenard moét nog versterking halen. Zo is het onbegrijpelijk dat er achteraan nog geen ervaren verdediger is bijgekomen. Een positie waar Renard en Borguet nochtans al héél lang van wisten dat daar versterking nodig is. Ook een snelle rechterwinger is nodig. Dààr had RSCA geld moeten in investeren, niet in het stapelen van centrale middenvelders. En dan moet de club ook nog een nieuwe spits vinden. Maar door het mislopen van de Europese inkomsten lijkt Renard enkel nog voor een spits te zoeken en zelfs dat is niet zeker...
Aan uitgaande zijde beweegt er mogelijk wel nog veel. Dat is dé prioriteit. Renard vond nog steeds geen oplossing voor Mats Rits, Majeed Ashimeru, Thomas Foket en Alexis Flips. Renard werd voordien door bepaalde media nog geprezen voor zijn netwerk, tijd om die woorden waar te maken. Voorlopig is het armoede troef aan uitgaande zijde.
Wat met Stroeykens, Hatenboer & co?
In een ideale wereld zou Anderlecht Yari Verschaeren en Mario Stroeykens nog verkopen, maar als zij ook nog eens vertrekken... Dan gaat Anderlecht er kwalitatief nog meer op achteruit. De nieuwkomers zijn immers niet beter. Van die nieuwkomers gesproken: wat gaat er gebeuren met Cédric Hatenboer? Een jaartje RSCA Futures, of alsnog uitgeleend worden aan een Belgische eersteklasser?
En gaat Mihajlo Cvetkovic een jaar in de Challenger Pro League spelen? Het kan toch niet de bedoeling zijn dat een 18-jarige buitenlandse aankoop de weg gaat versperren voor een 17-jarig toptalent van eigen bodem als Gassimou Sylla? Cvetkovic aan een eersteklasser uitlenen? En wat met Mads Kikkenborg en Timon Vanhoutte? De Deen is wat ons betreft een degelijke tweede doelman. RSCA dacht aan het huren van een jonge doelman, met aankoopoptie, maar dat plan gaat wellicht niet door. Dat Renard en Borguet Joachim Imbrechts haalden voor de Futures, is ook vreemd. Vanhoutte is een 21-jarige Belgische doelman die nu geen minuten maakt. Dat is niet goed voor zijn ontwikkeling. Dringt een uitleenbeurt zich op bij een club waar dat wél kan?
Renard heeft dus nog héél veel werk. Voorlopig krijgt zijn mercato een buis: niet goed verkocht en cruciale posities werden niet ingevuld. Kan hij dat vandaag nog deels rechttrekken? Om 23u59 weten we het.