Union rondt opnieuw transfer in Jupiler Pro League af

door
Union rondt opnieuw transfer in Jupiler Pro League af

Union SG kreeg ook deze zomermercato weer te maken met een metamorfose. Verschillende spelers verlieten de club en nieuwe namen kwamen de gelederen van Sebastien Pocognoli versterken. De Brusselse club keek ook gretig rond in de Jupiler Pro League.

Met Rob Schoofs (KV Mechelen) en Louis Patris (STVV) werden twee sterkhouders weggeplukt bij Belgische concurrenten. Nu was het de omgekeerde weg. Union SG rondt op de valreep nog een uitgaande transfer af met Oud-Heverlee Leuven.

LEES OOK: ‘Mazzu op een zucht van verrassende JPL-comeback'

Pion vertrekt

Het was al even bekend dat OHL weer zaken wilde doen met Union. Eerder haalde de club al Casper Terho weg uit het Dudenpark en deze keer was het de beurt aan Henok Teklab. De 26-jarige polyvalente speler werd voorgesteld op de officiële kanalen. ‘Nieuwe versterking voor OH Leuven! Henok Teklab komt over van kampioen Union St-Gilloise en tekent een contract tot 2027 bij de club.’

Teklab werd weggeplukt bij Duitse vierdeklasser Preusen Münster. ‘Bij de landskampioen speelde Teklab in twee seizoenen 39 wedstrijden waarin hij 1 doelpunt scoorde en 3 assists gaf, maar door een blessure kwam hij vorig seizoen weinig aan spelen toe. Ondertussen is de flankspeler weer helemaal fit. Nu maakt Teklab de definitieve overstap naar OH Leuven, waar hij een contract tekent tot 2027.’

Hoog niveau

Sportieve baas Gyorgy Csepregi is in de wolken. “We waren nog op zoek naar een polyvalente speler om onze kern te versterken en met Henok hebben we iemand gevonden die perfect binnen dit profiel past. Hij kan op verschillende posities uit de voeten en heeft bij Union al bewezen dat hij op hoog niveau kan presteren. Na zijn blessure is hij heel gemotiveerd om zich opnieuw te bewijzen in de Jupiler Pro League.”

Een goede speler voor OHL?

Meest recent

"Wij met ons tweetjes"-Annelien en Van Gucht kiezen voor elkaar

De spanning tussen Ruben Van Gucht en diverse vrouwen hangt schijnbaar altijd in de lucht. Deze keer ...

10
10
‘Club Brugge krijgt enorme Champions League-opsteker’

Club Brugge hoopt dit seizoen ook weer hoge ogen te gooien in de Champions League. Blauw-Zwart staat ...

14
14
“Gevangenis Bayat” – De Mil op ramkoers met Charleroi

Rik De Mil werd afgelopen zomer nadrukkelijk genoemd bij een knaltransfer naar Royal Antwerp FC, ...

35
35
‘Mazzu op een zucht van verrassende JPL-comeback'

Felice Mazzu heeft enorm veel ervaring als hoofdtrainer in de Jupiler Pro League. De oefenmeester ...

57
57
Bryan Heynen vloekt na remise KRC Genk

KRC Genk speelde gelijk tegen Real Betis in de Europa League. De Limburgers zitten in een vormdip, ...

56
56
JPL-clubs krijgen buitenkans: ex-international plots vrij

Als er Belgische clubs zijn die op zoek naar een defensieve opportuniteit, dan moeten ze dit artikel ...

49
49
Anderlecht viert het voetbalwonder van Beckham & co

RSC Anderlecht zit anno 2025 niet meer aan knoppen in de Jupiler Pro League. Aanhaken met de ...

112
112
Fink ontdekt nieuwe succesformule: "Kan goed van pas komen"

KRC Genk wist eindelijk de nul te houden tegen Real Betis. De prestatie was goed, jammer dat de 1-0 ...

98
98
O'Loughlin over Belgische succescoach: "We polsten hem niet"

Union SG kende al een opmerkelijk seizoen. Het draait weer op volle toeren in de Jupiler Pro League, ...

55
55
Leko met verrassende openbaringen over AA Gent én Club

Ivan Leko is een trainer met het hart op de tong, al moet hij toch wat slimmer worden in die ...

209
209
Hasi looft aanwinst: "Hij maakt duidelijk progressie"

Er staat vanavond heel wat druk op de ketel bij RSC Anderlecht. Het is van moeten tegen Sporting ...

249
249
Vandaag Inside ontploft: Genee, Derksen en Gijp op ramkoers

Bij Vandaag Inside werd vorige week nog uitgebreid gefeest na het winnen van de Gouden ...

46
46
Via Engeland stilaan een leidster bij de Flames: “Kompany mijn idool”

De Red Flames nemen het vanavond op tegen Ierland. De Belgische dames zijn bijzonder gemotiveerd om ...

12
12
'Titelheld kiest voor Anderlecht: bommetje bij kampioen'

Anderlecht gaat vol voor de spelmaker die vorig seizoen de Kroatische titelrace besliste. Met een ...

744
744
'Bayern schakelde snel: één club al genoemd voor Kompany'

Vincent Kompany brak zijn contract open bij Bayern München. Hij lag nog twee jaar vast bij de ...

218
218
'Anderlecht wil na Angulo en Stroeykens volgende slag slaan'

Bij RSC Anderlecht moest de loonmassa naar beneden, maar of dat echt gelukt is met een kern van 35 ...

287
287
'Twee clubs bekijken CL-prestaties van sterkhouder Union'

Union SG kende twee zeperds van formaat in de Champions League. Ze verloren kansloos in het Lotto ...

37
37
Verrassende terugkeer van Peter Maes in JPL?

Dat Felice Mazzu een kandidaat is om OH Leuven te trainen, is opvallend. Hij leek toch wat ...

187
187
Zetterberg met ‘geniale’ tip: luistert men bij Anderlecht’?

RSC Anderlecht blijft o zo wisselvallig presteren, al hadden we dat voorspeld. Het is het gevolg van ...

282
282
Nieuwe Kompany-onthullingen: zó reageren Kane en Neuer

Vincent Kompany is bezig aan een fenomenaal seizoen met Bayern München. Daar werd hij deze week ...

298
298
Karetsas staat op: "Of ik het niet naar mijn zin had?"

In de Europa League speelde KRC Genk donderdagavond 0-0-gelijk tegen Real Betis. Op zich geen slecht ...

127
127
Anderlecht-aanwinst in nesten: Hasi deelt optater uit

RSC Anderlecht opent vrijdagavond de 12de speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van ...

352
352
Roma en Lille ijskoud gepakt, megastunt in Conference League

In de Europa League hebben enkele grotere clubs zich donderdagavond steken laten vallen, AS Roma en ...

82
82
Club Brugge verzwakt? Vanhaezebrouck geeft het antwoord

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Blauw-Zwart verloor namelijk ...

388
388
Betis-coach Pellegrini spreekt duidelijke taal over aanpak Genk

KRC Genk is er donderdagavond niet in geslaagd om zijn eerste thuiszege in de League Phase van de ...

682
682

Meer sportnieuws