Anderlecht in de penarie: probleem voor Renard en Borguet

door
Anderlecht in de penarie: probleem voor Renard en Borguet

Olivier Renard en Tim Borguet kennen een moeilijke mercato. Ze investeerden héél veel geld, maar verkopen verkoopt moeizaam. Sinds januari verkoopt RSC Anderlecht zijn spelers voor ‘soldenprijzen’. Een overzicht.

Sinds Renard in Anderlecht neerstreek, haalde hij al voor 29,1 miljoen euro aan spelers. In die periode verkocht Paars-Wit voor 20,25 miljoen euro aan spelersmateriaal. Wat opvalt: ze werden bijna allemaal verkocht onder de marktwaarde.

LEES OOK: Anderlecht maakt 'nieuwe' directeur Neerpede bekend

RSCA verkoopt onder de marktwaarde

Anders Dreyer werd voor 5 miljoen euro plus 500.000 euro aan bonussen verkocht aan San Diego. Een koopje, wat ze in de VS nog steeds niet begrijpen. Iemand die jaarlijks gemiddeld goed was voor 20 à 25 doelpuntenbijdrages (goals plus assists). Zijn marktwaarde via Transfermarkt toen hij vertrok: 10 miljoen euro. Dreyer presteert uitmuntend in de VS

Francis Amuzu ging voor 1,2 miljoen euro naar Gremio. De flankaanvaller had nog een contract van zes maanden op dat moment, maar wél met optie voor nog een jaar. Zijn marktwaarde bedroeg op dat moment 4,5 miljoen euro. In Brazilië heeft Amuzu het moeilijk en hij zou terugwillen naar België.

Enkel Ure duurder verkocht

Robbie Ure deed het goed bij RSCA Futures. Hij werd door de Denen gratis aangetrokken en Renard verkocht hem voor 700.000 euro aan het Zweedse Sirus, waar hij schittert in de Zweedse eerste klasse. Zijn marktwaarde bedroeg op dat moment 400.000 euro. Amando Lapage ging voor 500.000, euro naar Westerlo, met nog een half seizoen contract. Hij was toen 600.000 euro waard. Louis Patris werd, ondanks een aankoopoptie van 3,5 miljoen euro, voor amper 1,75 miljoen euro verkocht aan STVV. Zijn marktwaarde bedroeg op dat moment 2 miljoen euro, maar de Kanaries wisten hem te verkopen voor 3,8 miljoen euro aan Union SG.

Théo Leoni had ook nog maar een jaar contract, en verkaste voor 600.000 euro naar Stade Reims. Dat kan via bonussen nog oplopen tot 1 miljoen euro. De marktwaarde van de middenvelder bedroeg nochtans 3 miljoen euro. Tot slot is er Kasper Dolberg. Hij leverde 10 miljoen euro op, plus maximaal 2 miljoen euro aan bonussen. Volgens Transfermarkt bedroeg zijn marktwaarde 13 miljoen euro. Alweer onder de prijs verkocht, al waren er blijkbaar bepaalde afspraken gemaakt.

Renard en Borguet kunnen echter nog niet overtuigen inzake uitgaande transfers. Er werd sinds januari dus voor 20,25 miljoen euro verkocht, wat met bonussen nog wat kan stijgen. Maar de spelers waren op het moment van hun transfer volgens Transfermarkt 33,5 miljoen euro waard. Dat is geen goede evolutie.

Verkoopt RSCA niet genoeg genoeg onder Borguet en Renard?

Meest recent

Zorgen om grote naam Anderlecht: "Waar zit hij?"

Er komt bij Anderlecht maar geen regelmaat in de prestaties dit seizoen. Dat bleek nog maar eens op ...

133
133
Hasi scherp na wanprestatie: "Een catastrofe"

Anderlecht heeft vrijdag in Charleroi een zeer pijnlijke avond beleefd. Het slaagde er alweer niet ...

97
97
'Club gaat transferstrijd aan met Como en Leverkusen'

Club Brugge heeft zich in de zomer nog grondig versterkt, maar lijkt nu al bezig te zijn met het ...

64
64
Milan kan vernedering tegen laagvlieger net vermijden

In de Serie A dreigt AC Milan na amper een week zijn kopppositie alweer af te moeten staan. De ...

24
24
Anderlecht met billen bloot op Mambourg en lost rol bovenin

Anderlecht lijkt bovenaan de rol helemaal te moeten lossen. Het kan de kloof met de top twee al zien ...

153
153
Degradatie dreigt voor Red Flames na pijnlijke avond

De Red Flames hebben vrijdagavond een zeer slechte zaak gedaan. Ze beleefden een pijnlijke avond in ...

57
57
Lierse wint weer niet, Jong AA Gent kan niet bevestigen

Vrijdagavond stonden in de Challenger Pro League al de eerste twee wedstrijden van de elfde speeldag ...

16
16
Ziet Zulte Waregem uitblinker gratis vertrekken?

Zulte Waregem stuntte vorige week door AA Gent met 4-1 te verslaan. Na een lastige start is de ...

174
174
Anderlecht stelt alweer teleur: "Wordt zijn laatste match"

Anderlecht raakte vorige week niet voorbij STVV en heeft vrijdagavond dus iets recht te zetten. Het ...

419
419
'Anderlecht mengt zich in transferstrijd om sensatie'

Anderlecht gaat vrijdagavond in Charleroi op zoek naar de drie punten, want die hebben ze absoluut ...

121
121
Standard krijgt alsnog stevige domper te verwerken

Standard blikt terug op een woelige week, nadat het vorig weekend zijn wedstrijd tegen Antwerp ...

99
99
'Domper voor Duivels: sterkhouder out voor november'

De Rode Duivels moeten in november nog de laatste loodjes leggen om kwalificatie voor het WK over de ...

114
114
Charleroi-RSCA: Hasi kiest voor deze elf namen

RSC Anderlecht staat voor een cruciaal duel tegen Sporting Charleroi. Winnen is broodnodig, anders ...

79
79
Wils steeds meer onder druk: wat zegt de coach?

Royal Antwerp FC staat onder zware druk. Zondag ontvangen ze Club Brugge en dat is altijd een zeer ...

57
57
'Zirkzee verlaat Man Utd: zes clubs in de running'

Joshua Zirkzee gaat Manchester United in de wintermercato wellicht verlaten. Trainer Ruben Amorim is ...

54
54
Club Brugge op hete kolen: vertraging in stadiondossier

Club Brugge heeft weinig tijd om te bekomen van de pandoering tegen Bayern München, want binnen ...

777
777
'Overmars versus Bayat: Wils out, De Mil in bij Antwerp?'

Mehdi Bayat liet hem niet naar Union vertrekken, maar dat Rik De Mil vroeg of laat Charleroi zal ...

327
327
Napoli in shock: De Bruyne zet heel Italië plots op zijn kop

Italië kookt en Kevin De Bruyne krijgt zware kritiek, maar is dat wel terecht? De Italiaanse ...

404
404
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg AA Gent

Na de blamage tegen Zulte Waregem moet AA Gent in eigen huis de rug zien te rechten tegen Standard. ...

184
184
Hasi hakt knopen door: dubbele comeback bij Anderlecht

RSC Anderlecht trapt vrijdag de twaalfde speeldag op gang op het veld van Charleroi. Na een magere ...

186
186
Wils baalt: blessuregolf Antwerp eist volgend slachtoffer

Na een schamele twee op 18 is het vijf voor 12 bij Antwerp, waar uitgerekend nu aartsrivaal Club ...

351
351
'Buitenkans voor Club Brugge: topaanwinst in januari?'

Club Brugge hoopt de zware nederlaag tegen Bayern München zondag door te spoelen met een zege ...

338
338
Radja Nainggolan op heterdaad betrapt: "Waarom niet?"

Voormalig Rode Duivel Radja Nainggolan dook deze week op in het populaire VIER-programma De Slimste ...

157
157
Anderlecht maakt 'nieuwe' directeur Neerpede bekend

Ruim een week geleden maakte RSC Anderlecht de comeback van Michael Verschueren en Kenneth ...

203
203
Westerlo in zak en as na harde boycot KRC Genk

Westerlo en KRC Genk bekampen elkaar begin volgende maand, maar er zijn maar een beperkt aantal ...

336
336

Meer sportnieuws