STVV is zeer goed bezig en staat aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Kanaries hebben financieel de zaakjes ook zeer goed in orde. Een andere pijler is de doorstroming van de talenten via de jeugdacademie.
LEES OOK: 'STVV of Anderlecht: Muja heeft keuze gemaakt'
STVV zet in op eigen jeugdSTVV liet de afgelopen jaren al wat jonge Belgen doorstromen zoals Matte Smets, Jarne Steuckers en Robert-Jan Vanwesemael. De Kanaries willen de komende jaren nog meer talenten laten doorbreken. De beloften van STVV willen dit jaar daarom een volgende stap zetten.
Benny Lunenburg is de coach van deze jonkies en hij sprak over de plannen. "Vorig jaar was ons team gemiddeld 19 jaar, dit jaar is het team nog jonger. Gemiddeld zijn onze jonge Kanaries 18 jaar oud. De prioriteit blijft het laten doorgroeien van onze jongens van de jeugd naar het eerste elftal. Punten en klassen is de andere doelstelling komen", laat hij weten via de clubkanalen.
Messi en Ronaldo
De Truienaars hebben geen massa spelers gehaald, integendeel. "De ploeg krijgt dit seizoen heel wat vers bloed, vooral dankzij de doorstroming van een groot aantal U18-spelers vanuit STVV Youth. Daarnaast werden ook twee jonge versterkingen aangetrokken: Blaise Habib (2007) komt over van Charleroi, Kyano Delaporte (2006) maakt de overstap van Antwerp. Bijkomende transfers worden er de komende weken niet meer verwacht."
Volgens Lunenburg beschikt de kern zeker over voldoende kwaliteit, maar moet er nog gewerkt worden aan het professionalisme. Discipline staat daarbij centraal: “Ronaldo en Messi zijn daar voorbeelden van: voeding, rust, stiptheid en offers maken zijn cruciaal", klinkt het nog.