Dender was vorig seizoen nog één van de aangename verrassingen door na de onverwachte promotie ook het behoud in de Jupiler Pro League te verzekeren. De Kadavers moeten nu zien te bevestigen, maar maken het zichzelf niet makkelijk.
De voorbije dagen liet Dender immers twee van zijn beste spelers vertrekken. Aanvoerder Joedrick Pupe versierde een droomtransfer naar de MLS, waar hij ploegmaat wordt van Thomas Müller bij Vancouver Whitecaps. Charleroi kwam dan weer Aurélien Scheidler wegplukken.
LEES OOK: Sterkhouder Dender versiert knaltransfer naar MLS
Dender kiest vervanger ScheidlerHet vertrek van de Franse targetspits is een grote aderlating voor de voorhoede en dus moet Dender absoluut op zoek naar een vervanger. Volgens Sacha Tavolieri richten ze daarvoor hun pijlen op de Ligue 1.
Ze zouden immers Ado Onaiwu als nieuwe spits willen binnenhalen. De 29-jarige Japanner is intussen al vier jaar in Frankrijk aan de slag. Na twee jaar Toulouse kwam hij in de laatste twee seizoenen uit voor Auxerre.
🔵⚫️ Le FCV Dender a ciblé Ado Onaiwu de l’AJ Auxerre pour remplacer Aurélien Scheidler mais le Japonais n’a pas encore donné son feu vert. Le club de #JPL tente de le convaincre d’accepter des conditions plus basses contre de poste de titulaire. Dossier complexe. #mercato #AJA pic.twitter.com/ELrHtlLCR1
— Sacha Tavolieri (@sachatavolieri) August 23, 2025
Onaiwu twijfelt nog
Daar moet Onaiwu echter vrede nemen met een rol als invaller. Dender reikt hem nu de hand, maar de drievoudige international zou nog twijfelen. Hij zou immers wel meer kunnen spelen, maar financieel moeten inleveren.
Hoeveel Dender zou moeten betalen voor zijn komst, is niet duidelijk. Transfermarkt schat de waarde van Onaiwu op 1,5 miljoen euro, maar de speler gaat bij Auxerre wel zijn laatste contractjaar in.