De Condé met volle borst vooruit: "Genk is favoriet"

57 stemmen
De Condé met volle borst vooruit:

KRC Genk begon tegen Lech Poznan zopas aan een nieuwe Europese campagne. Na een magere één op negen tankten de Limburgers tegen OHL net op tijd vertrouwen voor de afreis naar Polen, waar ze een eerste stap willen zetten naar de League Phase van de Europa League. Dimitri de Condé durft de lat alvast hoog te leggen.

In tegenstelling tot Besnik Hasi bij Anderlecht, die de druk bij AEK Athene probeert te leggen, steekt het Head of Football ondanks de matige resultaten zijn borst vooruit. "Ik vind dat we ons de favorietenrol moeten toe-eigenen", luidt het namelijk bij Het Laatste Nieuws. "Poznan is een stugge ploeg, maar het Pools voetbal is niet van hetzelfde tempo."

De Condé weigert dan ook om genoegen te nemen met het eventuele vangnet van de Conference League. "Daarbij zitten ze ook met een paar geblesseerden. Bij ons is zo goed als iedereen fit. We zijn het aan de status van het Belgische voetbal verplicht en moeten gewoon uitspreken dat wij deze twee wedstrijden als favoriet ingaan", klinkt het nog.

LEES OOK: 'Genk houdt been stijf: recordtransfer van de baan?'

De Condé toont lef

"Als je als club stappen wil zetten, moet je het in Europa laten zien. We krijgen in Europa respect voor hetgeen we doen met onze jonge talenten, maar willen het nu ook tonen in Europa. Af en toe moet je een prestatie neerzetten die ook in de Belgische voetbalwereld gezien wordt. Dit is dus een belangrijke match wat dat betreft", besluit De Condé.

Ook tegenover Het Belang van Limburg steekt hij zijn ambities niet onder stoelen of banken. "We willen doorstoten. Poznan is een stevige tegenstrever met veel ervaring, maar dit moet toch een haalbare kaart zijn vind ik. In principe zouden wij meer voetballend vermogen en snelheid moeten hebben. De puzzelstukken liggen er dus om door te gaan."

Fink blijft beducht

"We zijn ons wel bewust van de omstandigheden daar, al zijn we ook niet zó jong en hebben we voldoende internationals die daarmee moeten kunnen omgaan", vreest De Condé niet dat zij onder de indruk zullen zijn van de fanatieke aanhang, die weliswaar niet in groten getale zou komen opdagen. Thorsten Fink blijkt toch iets meer op zijn hoede.

"Lech Poznan heeft kwaliteiten, ze werden niet voor niets kampioen. Ze willen liefst uitgaan van hun fysieke kracht en mentaliteit. We moeten voorkomen dat er een helse sfeer ontstaat. Door af en toe het tempo eruit te halen, maar ook door onze eigen kwaliteiten te benutten. Zolang wij de wet dicteren, kunnen zij geen momentum opbouwen."

Denkt u dat Genk zal winnen in Poznan?

Meest recent

Spanje verbaast iedereen: "Ze doen het makkelijk lijken"

Spanje heeft zich dinsdagavond als eerste verzekerd van zijn finaleticket voor het WK. La Roja deed ...

35
35
Rode Duivels kunnen zich optrekken aan bijzondere statistiek

De Rode Duivels zijn intussen weer thuis nadat hun WK eindigde in de kwartfinale. Daarmee wisten ze ...

74
74
'Verrassende transfer Bakayoko: prijskaartje bekend'

Johan Bakayoko moest deze zomer het WK vanuit zijn zetel volgen en dat had enkele jaren geleden toch ...

64
64
Spanje is eerste finalist: bleek Frankrijk vlot voor de bijl

Spanje heeft zich als eerste verzekerd van de finale op het WK. De regerende Europese kampioen ...

50
50
Toekomst De Bruyne en Lukaku: Allegri maakt statement

Nu het WK voor de Rode Duivels voorbij is, komen de transferdossiers van heel wat spelers in gang. ...

226
226
'Standard tast in buidel: details miljoenentransfer bekend'

Bij Standard is het al een zeer actieve transferzomer geweest. Daarbij wisten de Rouches ook stevig ...

115
115
Opmerkelijke teaser Genk: Courtois brengt 'verrassing'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, want de Limburgers zijn volop in de weer met het oog op volgend ...

229
229
'Club Brugge richt pijlen nu ook op Premier League'

De zomermercato van Club Brugge lijkt helemaal losgebarsten te zijn. Lange tijd was de ...

305
305
OH Leuven pakt uit met transfer bij Celtic

Bij OH Leuven willen ze straks beter doen na een ontgoochelend seizoen. Met Timmy Simons werd al een ...

42
42
Hoe het WK ons nog eens ouderwets liet genieten

Het WK gaat zijn laatste dagen in. Er zijn nog vier ploegen die strijden om de wereldtitel. Dit WK ...

42
42
‘Tresoldi-exit dreigt: Club Brugge heeft opvolger al beet’

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Nicolo Tresoldi, die bijzonder goed in de markt ligt. ...

203
203
Manchester United stelt Tielemans voor, RSCA profiteert

Youri Tielemans heeft zijn droomtransfer naar Manchester United beet. De Engelse club heeft zijn ...

366
366
KRC Genk strikt Thorup én is Engelse club te snel af

KRC Genk heeft zeer snel gehandeld na het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley. De Limburgers ...

200
200
Obbi Oulare stunt met nieuwe Belgische club

Obbi Oulare leek ooit op weg naar een grote carrière, maar verkeerde keuzes en blessureleed ...

180
180
AA Gent rondt héél opvallende transfer officieel af

AA Gent heeft zopas een heel vreemde transfer afgerond. De Buffalo's hebben een van de grote ...

129
129
'Club Brugge tast diep in buidel: bod van 10 miljoen'

Club Brugge stelde met Cheveyo Tsawa en Yann Sommer ondertussen al twee nieuwkomers voor, terwijl er ...

396
396
'Arsenal all-in: Tzolis-deal in stroomversnelling'

Voorlopig vertrok enkel Aleksandar Stankovic, al lijkt dat louter stilte voor de storm. Tenslotte ...

333
333
Nieuws rond Karel Snoeckx beroert heel de voetbalwereld

Voor Karel Snoeckx en zijn familie waren het angstaanjagende weken na een zwaar geval van ...

264
264
'Witte rook in Genk: opvolger Hayen geeft jawoord'

Als een donderslag bij heldere hemel vertrok Nicky Hayen plots naar Burnley, waarop KRC Genk in ...

220
220
'Topclubs duwen door: Club Brugge verplettert record'

Terwijl het op inkomend vlak stilaan een versnelling hoger schakelt, draait de geruchtenmolen ook op ...

475
475
Peter Vandenbempt emotioneel diep geraakt door vrouw

Voor het grote publiek is Peter Vandenbempt de vertrouwde stem bij de grootste voetbalmomenten. Maar ...

241
241
Anderlecht pakt uit: Sibierski overtuigt goudhaantje

Op inkomend vlak staat zijn teller intussen al op drie nieuwkomers, maar naar eigen zeggen wil ...

470
470
'Club in nauwe schoentjes: Tresoldi flirt met transfer'

Dat onder meer Joel Ordonez en Christos Tzolis andere oorden zullen opzoeken is geen verrassing, ...

392
392
Scheidsrechter Bram Van Driessche in diepe rouw gedompeld

Bram Van Driessche beleeft bijzonder zware dagen. De Belgische topscheidsrechter deelde een ...

262
262
Club Brugge legt Belgische jeugdinternational vast

Club Brugge is volop bezig om de selectie op orde te krijgen. Met Yann Sommer werd er alvast een ...

186
186

Meer sportnieuws