Done deal: (ex-)Rode Duivels zetten kribbel in La Liga

door
Done deal: (ex-)Rode Duivels zetten kribbel in La Liga

Tijdens de zomermercato veranderen uiteraard ook weer heel wat (ex-)Rode Duivels van werkgever. Zo hebben zowel Axel Witsel als Leander Dendoncker een nieuwe uitdaging te pakken.

Zoals vooraf reeds aangekondigd werd die eerste dinsdag officieel gepresenteerd bij Girona FC. Na drie seizoenen bij Atlético Madrid, waar zijn contract deze zomer afliep, kon Witsel gratis worden opgepikt. Hoewel hij naar eigen zeggen op het punt stond om naar Italië te verhuizen koos de 132-voudig international voor een verlengd verblijf in La Liga.

LEES OOK: 'Witsel krijgt belangrijk nieuws over toekomst'

Witsel kiest voor Girona

Naar verluidt wilde Udinese hem naar de Serie A lokken, maar uiteindelijk blijt Witsel dus gewoon in Spanje. "Toen ik met Girona en de coach sprak, voelde ik meteen een klik. Ik wist dat dit de plek was waar ik moest zijn", legt onze landgenoot tijdens zijn persvoorstelling in het Estadio Montilivi zelf uit waarom hij zijn carrière in Catalonië zal verderzetten.

Daar zal de 36-jarige middenvelder, door Diego Simeone omgevormd tot centrale verdediger in Madrid, opnieuw op zijn vertrouwde positie mogen postvatten. "Maar als de coach me ergens anders nodig heeft, ben ik daar ook klaar voor", besluit Witsel, die hoopt om komend weekend tegen Villareal zijn debuut te mogen vieren voor zijn nieuwe werkgever.

Dendoncker naar Oviedo

Ook een andere Rode Duivel die onder Rudi Garcia uit beeld lijkt te zijn verdwenen gaat in Spanje aan de slag, want via de officiële kanalen maakte Real Oviedo bekend dat Leander Dendoncker zijn kribbel heeft gezet onder een contract tot medio 2028. Eerder geraakte al bekend dat de 32-voudig international naar de promovendus zou verhuizen.

Nu blijkt de deal dus ook helemaal in kannen en kruiken. Dendoncker zat op een zijspoor bij Aston Villa, dat hem vorig seizoen al uitleende aan Anderlecht. Nu gaat de 30-jarige middenvelder, die net zoals Witsel tevens centraal achterin uit de voeten kan, zijn geluk dus beproeven in La Liga. 

Wie kunnen de Rode Duivel nog het meest gebruiken?

Meest recent

‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

46
46
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

66
66
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

57
57
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

108
108
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

254
254
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

108
108
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

279
279
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

100
100
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

161
161
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

144
144
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

237
237
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

573
573
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

144
144
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

253
253
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

65
65
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

214
214
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

98
98
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

154
154
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

328
328
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

291
291
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

150
150
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

337
337
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

250
250
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

258
258
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

965
965

Meer sportnieuws