Emilio en Manu Ferrera clashen: na drie maanden al ontslag

door
Emilio en Manu Ferrera clashen: na drie maanden al ontslag

Emilio en Manu Ferrera werden drie maanden geleden met veel bombarie binnengehaald bij RAEC Mons. De ambities werden dan ook niet onder stoelen of banken gestoken. Er kwam plots echter een nieuwe eigenaar bij de club en het ging van kwaad naar erger.

Mons werd overgenomen door Britse investeerders en de club maakte een bocht van 180 graden. Emilio en Manu Ferrera werden binnengehaald door de vorige eigenaars en kwamen in de clinch met de nieuwe eigenaars. Nu werd het duo per direct ontslagen.

Bekermatch nog gewonnen

Afgelopen weekend won RAEC Mons nog de bekermatch tegen Harelbeke. Ondanks de 4-1 zege kwam de club met een verrassend statement. De sportieve leiding van de club wordt door elkaar geschud. “Emilio en Manu hebben besloten om hun functie bij de club neer te leggen.”

“Er bestaat geen enkele twijfel over de competenties en de sportieve expertise van Emilio en Manu. Maar we begrijpen ook dat ze de club in een andere context en met andere doelen zijn binnengekomen en dat de huidige situatie van de club een nieuwe realiteit met zich meebrengt.”

Duidelijke plan van de club

Vastgoedondernemers Peter Gould en Charlie Methven namen de club over en het duo heeft ook een voetbalschool in Jamaica, dat laat Het Nieuwsblad weten. Ze zijn dan ook van plan om tal van spelers van de Mount Pleasant Football Academy over te brengen naar België.

En daar knelde het schoentje waarschijnlijk met de broertjes Ferrera. “Vandaag is de ontwikkeling van RAEC Mons nauw verbonden met de samenwerking met de Mount Pleasant Football Academy. Om de korte- en langetermijndoelstellingen van de club te bereiken, hebben we een team nodig dat energie uitstraalt en zich volledig inzet, zowel voor de club als voor dit project.”

Emilio Ferrera (58) werd aangesteld als hoofdtrainer, maar kan aldus op zoek naar nieuwe uitdaging. “Die twee zijn onafscheidelijk. We bedanken Emilio en Manu voor hun inspanningen en wensen hen veel succes in het vervolg van hun carrière. Er komt snel een nieuwe aankondiging over de nieuwe trainer”, klonk het nog. 

Maken buitenlandse investeerders het Belgische voetbal kapot?

Meest recent

'Club Brugge zet zinnen op nieuwe Onyedika'

Club Brugge zal in de komende mercato's ongetwijfeld weer afscheid moeten nemen van enkele ...

5
5
Genk broedt op 'nieuwe Tolu': "Mijn moment zal komen"

Het is voor Genk tot dusver een zeer wisselvallig seizoen geweest. De Limburgers presteerden met ups ...

28
28
'Lukaku gaat hard en prikt precieze datum rentree'

De voorbije dagen was Romelu Lukaku uiteraard in diepe rouw na het overlijden van zijn vader Roger. ...

30
30
Euvard slijpt de messen: "Als we de beloftes willen waarmaken..."

Vincent Euvrard kon tot op heden niet echt betere resultaten neerleggen. De trainer kreeg al de ...

27
27
Broos over Rode Duivels: "Pfff, doe mij dat niet aan!"

Hugo Broos wist zich met Zuid-Afrika te plaatsen voor het WK 2026. De ervaren trainer heeft zo ...

72
72
Patrick Kluivert krijgt de bons na missen van het WK

De WK-kwalificaties zijn volop bezig en ondertussen zijn al heel wat landen zeker van het WK 2026. ...

65
65
Erik Van Looy schokt Vlaanderen met afscheid: "Anderlecht..."

Na 22 seizoenen gooit Erik Van Looy het roer om in ‘De Slimste Mens ter Wereld’ — ...

64
64
Verenigde Staten zet alles op alles voor RSCA-speler

De afgelopen dagen verloren de Belgen toch wel wat talenten aan andere landen. Komt daar een derde ...

110
110
'Nederland verstomt: Eredivisie-reus voor Vanaken lonkt'

Hans Vanaken (33) blijft België en omstreken verbazen: sterk bij de Rode Duivels, een goal ...

447
447
'JPL-clubs willen absolute parel naar België halen'

De Jupiler Pro League is een opleidingscompetitie pur sang. De Belgische eersteklassers speuren dan ...

66
66
Boeckx geeft Anderlecht raad: "Wie weet zelfs de titel"

Bij RSC Anderlecht was het tot dusver amper rustig. De Europese vernedering, het vertrek van Wouter ...

266
266
'AA Gent legt nieuwe bom onder het Belgische voetbal'

De voorbije maanden heeft het regelmatig gestormd binnen de Pro League. Er waren zeer moeizame ...

230
230
Stijnen oordeelt: "Hij moet meer spelen bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels gaan naar het WK van komende zomer. Dat lijkt vast te staan. De Belgen stonden er op ...

177
177
‘Anderlecht ruikt gouden kans op transfermarkt’

RSC Anderlecht is achter de schermen druk bezig met het scouten van spelers. De Brusselaars houden ...

150
150
Vijandige vete met Tzolis? Fossey doet boekje open

Standard kan vrijdagavond in het thuisduel tegen Antwerp FC opnieuw rekenen op Marlon Fossey. De ...

269
269
Voetbalkijker gewaarschuwd: DAZN grijpt drastisch in

De Jupiler Pro League blijft voorlopig enkel te bekijken via de betalende app van DAZN. Wie dit ...

1055
1055
'Last Dance Lewa: topspits maakt opzienbarende transfer'

Binnen een drietal weken krijgt Club Brugge in de Champions League het bezoek van FC Barcelona. Door ...

130
130
Sensatie in Champions League: straffe comeback OHL Women

Volgende week staat de derde speeldag in de League Phase van de Champions League op het programma. ...

114
114
Nieuw defensieduo bij Duivels: twijfels duiken al op

Mathematisch kan het nog foutlopen, maar de Rode Duivels hebben hun ticket voor de WK-eindronde van ...

311
311
'Megatransfer Tzolis: spectaculair prijskaartje gelekt'

Ondanks de nodige interesse, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om Christos Tzolis aan boord ...

366
366
Details RvB Anderlecht bekend: één grote afwezige

Het vernieuwde RSC Anderlecht kan uit de startblokken schieten. Woensdagavond werden de plannen van ...

487
487
'Noa Lang nu al op zijspoor: Conte legt eis op tafel'

De tweede interland-break van het seizoen zit achter de rug en daar zullen verschillende spelers ...

209
209
Selectie Duivels: verbazingwekkende naam mee naar WK?

De tweede interland-periode van het seizoen zit er alweer op. Desondanks zal bondscoach Rudi Garcia ...

827
827
Impressionant: Antwerp geeft update gloednieuwe Tribune 2

Antwerp FC werkt voorlopig een erg wisselvallig seizoen af. Toch hebben de supporters iets om ...

678
678
'Nieuwe info duikt op: Union mikte vol op deze coach'

Union SG kondigde maandag de komst van David Hubert aan als nieuwe hoofdcoach. Een opvallende zet ...

277
277

Meer sportnieuws