De voorbije weken werden de gesprekken voorzichtig weer hervat, maar helaas bracht dat weinig schot in de zaak. De moeizame onderhandelingen tussen DAZN en de diverse telecomoperatoren zitten nog altijd muurvast. Nochtans doen alle partijen wel degelijk een poging om de impasse te doorbreken.
Zo erkennen de klassieke distributeurs dat DAZN met verlaagde tarieven op de proppen kwam in een poging om alsnog een overeenkomst te bereiken. Alleen zijn ze het unaniem eens dat de rechtenhouder, die na het persbericht van donderdag zelf weigert om verdere commentaar te geven, de doorverkoopprijs meer moet laten zakken.
LEES OOK: Koude oorlog escaleert: Telenet & Proximus viseren DAZN
Alternatief voorstelNochtans deed DAZN volgens Het Laatste Nieuws intussen wel degelijk een pak water bij de wijn. "Volgens onze informatie ligt hun huidige voorstel wel ruim onder de prijs die de operatoren in de vorige cyclus betaalden. Het doet de rechtenhouder nadenken: wíllen de operatoren de rechten van het Belgisch voetbal wel?", aldus de krant.
Proximus hoopt DAZN te paaien door de app voortaan aan te bieden op de decoder, wat bij Telenet evenwel al ruim een jaar het geval is. Beide operatoren zien ook graten in een opsplitsing van het voetbalpakket dat wordt aangeboden als eventuele oplossing. Zij hebben namelijk vooral interesse in de rechten van de Jupiler Pro League.
D-day voor DAZN
Alleen blijkt dat voor DAZN dan weer een onoverkomelijk struikelblok. Voorlopig schijnt er dus nog altijd geen licht aan het einde van de tunnel. Nochtans hebben alle partijen er in principe baat bij om snel een akkoord te vinden. Zo lopen de telco's heel wat inkomsten mis, terwijl DAZN hun centen nodig heeft om enigszins rendabel te zijn.
"Kortom: beide kampen staan onder druk", besluit HLN, volgens wie heel wat voetballiefhebbers wellicht eerstdaags de knoop zullen doorhakken of ze hun operator trouw blijven dan wel definitief overschakelen naar het platform van DAZN. "De vraag is welke partij daar het beste uitkomt", klinkt het nog. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.