RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen Zulte Waregem, want de Brusselaars moeten donderdag tegen Sheriff Tiraspol alweer vol aan de bak. Mogelijk pakt Besnik Hasi dan uit met een opvallend experiment.
Paars-Wit verdedigt in Moldavië een 3-0 bonus uit de heenmatch. In principe mag de kwalificatie voor de volgende voorronde van de Conference League dus niet meer in het gedrang komen. Al blijft Hasi na de blamage tegen BK Hacken ongetwijfeld toch op zijn hoede.
LEES OOK: Anderlecht vreest voor Camara: eerste verdict bekend
Hasi moet puzzelenNiettemin kan het wel eens het ideale moment zijn om een paar zaken uit te proberen. Vooral in de defensie kan Hasi het omwille van de bleke prestaties van een aantal titularissen over een andere boeg werpen. Zeker rechts achterin, waar het voorlopig puzzelen blijft.
Tenslotte liggen zowel Ilay Camara als Killian Sardella nog in de lappenmand, terwijl Thomas Foket niet meer in de plannen past. Net zoals in de play-offs kreeg daarom Ali Maamar de voorbije weken zijn kans, maar het product van eigen kweek wist niet te overtuigen.
Degreef rechtsback?
Ook de nog jongere Basile Vroninks viel door de mand. Het sein voor Hasi om een serieuze verrassing uit zijn mouw te schudden? Het Nieuwsblad zag alvast hoe Tristan Degreef in de tweede helft tegen Essevee zowaar dienst deed als noodoplossing rechts achterin.
Niet zijn natuurlijke positie, maar de aanvallende middenvelder trok zich wel aardig uit de slag. De krant acht het experiment dan ook voor herhaling vatbaar en zou het zelfs logisch vinden mocht hij er straks meteen aan de aftrap verschijnen. Benieuwd of Hasi die mening deelt.