‘Hayen schudt Club wakker: forse ingrepen op komst’

door
‘Hayen schudt Club wakker: forse ingrepen op komst’

D-day voor Club Brugge, dat dinsdag tegen RB Salzburg de voorlaatste horde richting de League Phase van de Champions League moet zien te overleven. Hoe zal Nicky Hayen zijn pionnen schikken om de 0-1 bonus uit de heenmatch over de streep te trekken?

Daags voor de cruciale kraker tegen de Oostenrijkers waagt Het Nieuwsblad zich reeds voorzichtig aan een voorspelling over het basiselftal dat de klus moet zien te klaren in een uitverkocht Jan Breydel. Ten opzichte van de zege tegen Cercle zal Hayen volgens de krant maar liefst vijf wijzigingen doorvoeren.

LEES OOK: Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Hayen sleutelt aan elftal

Niet geheel onlogisch: niet alleen kwam Blauw-Zwart ondanks de overwinning matig voor de dag in de stadsderby, een aantal sterkhouders kregen toen ook rust met het oog op de clash tegen Salzburg. Tussen de palen bijvoorbeeld verdringt Simon Mignolet ongetwijfeld Nordin Jackers weer naar de bank.

Rechts achterin moet Hugo Siquet wellicht dan weer opnieuw wijken voor Joaquin Seys, terwijl op het middenveld Raphael Onyedika zijn vaste stek weer zal innemen. Daar krijgt Hans Vanaken vermoedelijk ook Ludovit Reis terug naast zich, die de voorkeur krijgt op Aleksandar Stankovic en Hugo Vetlesen.

Basisdebuut voor Forbs

Die laatse depanneerde de afgelopen weken met weinig succes rechts voorin, waar ook Cisse Sandra het zaterdag naliet om zijn kans te grijpen. Nu hij stilaan klaar lijkt om een basisplaats te claimen verwacht HNB dan ook dat zomeraanwinst Carlos Forbs straks voor het eerst aan de aftrap zal verschijnen.

Ten opzichte van de heenwedstrijd in Oostenrijk zou de basisdebutant in dat geval de enige nieuwkomer zijn in het elftal van Hayen, die met uitzondering van Michal Skoras een beroep kan doen op zijn voltallige kern. De match wordt om 19u30 op gang gefloten door de Bosnische scheidsrechter Irfan Peljto.

De vermoedelijke 11: Mignolet ; Seys, Spileers, Mechele, Meijer ; Onyedika, Reis, Vanaken ; Forbs, Vermant, Tzolis

Denkt u dat Forbs zal starten?

Meest recent

Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

32
32
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

71
71
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

80
80
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

105
105
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

11
11
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

52
52
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

255
255
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

6
6
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

331
331
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

74
74
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

87
87
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

725
725
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

280
280
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

40
40
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

121
121
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

146
146
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

112
112
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1274
1274
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

294
294
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

806
806
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

224
224
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

71
71
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

218
218
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

441
441

Meer sportnieuws