Spektakel op Jan Breydel: Club klopt sterk Genk na comeback

407 stemmen
Spektakel op Jan Breydel: Club klopt sterk Genk na comeback

Een eerste topaffiche en meteen vuurwerk: Racing Genk leek Club Brugge te overrompelen in een fel duel op Jan Breydel, maar Blauw-Zwart rechtte knap de rug. Van Crombrugge keepte sterk, maar kon de comeback van Club niet verhinderen.

De eerste echte topper van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League werd afgewerkt op Jan Breydel, waar Club Brugge en Racing Genk de degens kruisten. Bij Genk stond Hendrik Van Crombrugge zoals verwacht in doel, na het vertrek van Mike Penders. Coach Nicky Hayen hield vast aan de ploeg die ook aan de Supercup tegen Union begon. Grote wijzigingen bleven uit.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

Oh-oh-oh-festival in Brugge

Racing Genk nam een kanonstart in Brugge. Na amper negen minuten spelen kapte Oh prima naar binnen, zijn schot verdween vervolgens onhoudbaar naast Mignolet in doel: 0-1 voor de bezoekers. Blauw-Zwart zwalpte in het eerste kwartier en ontsnapte toen een poging van Steuckers nog van de lijn werd gehaald.

Halfweg de eerste helft kwam de thuisploeg eindelijk wat in de wedstrijd. Vooral Tzolis toonde zich bedrijvig, al waren zijn pogingen voorlopig niet voldoende om Van Crombrugge te vloeren. In het slotkwartier viel de wedstrijd helemaal stil. Enkel een flauwe poging van Oh was nog het vermelden waard. Halfweg leek Genk een prima start te nemen in de Jupiler Pro League.

Blauw-Zwart schakelt bij na rust

Club Brugge kwam met nieuwe energie uit de kleedkamer. Hayen gooide Skoras en Forbs in de strijd, en dat duo liet zich meteen zien. Forbs schilderde een voorzet richting tweede paal, maar Skoras kon net niet afronden. Racing Genk bleef intussen niet bij de pakken zitten. Het trio Oh, Karetsas en El Ouahdi liet dé kans liggen om de match vroegtijdig te beslissen, al moest Mignolet daarvoor wel drie keer uitpakken met een cruciale redding.

Genk blijft dreigen, Mignolet houdt Club overeind

Ook daarna bleef Genk de gevaarlijkste ploeg. El Ouahdi dwong Mignolet tot een moeizame save en Steuckers kreeg een geweldige kans, maar opnieuw volgde geen goal. Fink zag hoe zijn team de ene mogelijkheid na de andere verspeelde, en dat zou hen zuur opbreken.

Club maakt gelijk en ruikt bloed

Iets voorbij het uur viel de bal plots voor de voeten van Ordonez, die via de lat de 1-1 binnenschoot. Niet helemaal verdiend, maar Club had zijn gelijkmaker beet. Meteen daarna namen de Bruggelingen het heft in handen. Van Crombrugge voorkwam erger met knappe reflexen op pogingen van Skoras en Mechele.

De 2-1 hing in de lucht en zou ook vallen. Op tien minuten van het einde bleef een hoekschop hangen in de Genkse zestien: Mechele was het meest alert en schonk Club de voorsprong. In blessuretijd viel Blauw-Zwart nog met tien nadat Ordonez de doorgebroken Tolu onderuit haalde. Aan de score veranderde niets meer, na een wedstrijd met twee gezichten start Blauw-Zwart sterk aan de competitie.

Scoreverloop:

0-1 (9') Oh, 1-1 (62') Ordonez, 2-1 (81') Mechele

Bijzonderheid:

Ordonez (Club Brugge) krijgt een rode kaart (90+2').

Wie verdiende volgens jou de overwinning?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

68
68
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

12
12
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

40
40
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

25
25
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

91
91
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

112
112
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

26
26
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

44
44
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

55
55
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

254
254
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

151
151
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

40
40
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

205
205
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

139
139
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

134
134
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

89
89
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

422
422
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

328
328
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

131
131
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

129
129
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

92
92
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

32
32
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

164
164
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

197
197
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws