Spektakel op Jan Breydel: Club klopt sterk Genk na comeback

door
Spektakel op Jan Breydel: Club klopt sterk Genk na comeback

Een eerste topaffiche en meteen vuurwerk: Racing Genk leek Club Brugge te overrompelen in een fel duel op Jan Breydel, maar Blauw-Zwart rechtte knap de rug. Van Crombrugge keepte sterk, maar kon de comeback van Club niet verhinderen.

De eerste echte topper van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League werd afgewerkt op Jan Breydel, waar Club Brugge en Racing Genk de degens kruisten. Bij Genk stond Hendrik Van Crombrugge zoals verwacht in doel, na het vertrek van Mike Penders. Coach Nicky Hayen hield vast aan de ploeg die ook aan de Supercup tegen Union begon. Grote wijzigingen bleven uit.

LEES OOK: Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Oh-oh-oh-festival in Brugge

Racing Genk nam een kanonstart in Brugge. Na amper negen minuten spelen kapte Oh prima naar binnen, zijn schot verdween vervolgens onhoudbaar naast Mignolet in doel: 0-1 voor de bezoekers. Blauw-Zwart zwalpte in het eerste kwartier en ontsnapte toen een poging van Steuckers nog van de lijn werd gehaald.

Halfweg de eerste helft kwam de thuisploeg eindelijk wat in de wedstrijd. Vooral Tzolis toonde zich bedrijvig, al waren zijn pogingen voorlopig niet voldoende om Van Crombrugge te vloeren. In het slotkwartier viel de wedstrijd helemaal stil. Enkel een flauwe poging van Oh was nog het vermelden waard. Halfweg leek Genk een prima start te nemen in de Jupiler Pro League.

Blauw-Zwart schakelt bij na rust

Club Brugge kwam met nieuwe energie uit de kleedkamer. Hayen gooide Skoras en Forbs in de strijd, en dat duo liet zich meteen zien. Forbs schilderde een voorzet richting tweede paal, maar Skoras kon net niet afronden. Racing Genk bleef intussen niet bij de pakken zitten. Het trio Oh, Karetsas en El Ouahdi liet dé kans liggen om de match vroegtijdig te beslissen, al moest Mignolet daarvoor wel drie keer uitpakken met een cruciale redding.

Genk blijft dreigen, Mignolet houdt Club overeind

Ook daarna bleef Genk de gevaarlijkste ploeg. El Ouahdi dwong Mignolet tot een moeizame save en Steuckers kreeg een geweldige kans, maar opnieuw volgde geen goal. Fink zag hoe zijn team de ene mogelijkheid na de andere verspeelde, en dat zou hen zuur opbreken.

Club maakt gelijk en ruikt bloed

Iets voorbij het uur viel de bal plots voor de voeten van Ordonez, die via de lat de 1-1 binnenschoot. Niet helemaal verdiend, maar Club had zijn gelijkmaker beet. Meteen daarna namen de Bruggelingen het heft in handen. Van Crombrugge voorkwam erger met knappe reflexen op pogingen van Skoras en Mechele.

De 2-1 hing in de lucht en zou ook vallen. Op tien minuten van het einde bleef een hoekschop hangen in de Genkse zestien: Mechele was het meest alert en schonk Club de voorsprong. In blessuretijd viel Blauw-Zwart nog met tien nadat Ordonez de doorgebroken Tolu onderuit haalde. Aan de score veranderde niets meer, na een wedstrijd met twee gezichten start Blauw-Zwart sterk aan de competitie.

Scoreverloop:

0-1 (9') Oh, 1-1 (62') Ordonez, 2-1 (81') Mechele

Bijzonderheid:

Ordonez (Club Brugge) krijgt een rode kaart (90+2').

Wie verdiende volgens jou de overwinning?

Meest recent

Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

11
11
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

23
23
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

58
58
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

290
290
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

17
17
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

58
58
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

59
59
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

410
410
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

334
334
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

124
124
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

39
39
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

95
95
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

101
101
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

343
343
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

242
242
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

347
347
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

454
454
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

50
50
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

58
58
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

272
272
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

332
332
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

49
49
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

138
138
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

73
73
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

139
139

Meer sportnieuws