Waarom AC Milan België plots 'compleet leegplukt'

door
Waarom AC Milan België plots 'compleet leegplukt'

Bij AC Milan is Igli Tare de nieuwe sportieve baas. Plots regent het geruchten, nog geen transfers, omtrent AC Milan omtrent de Jupiler Pro League. Dat is zeker geen toeval. Dat leert het verleden ons.

AC Milan werd gelinkt aan Maxim De Cuyper, maar die stond bij het vorige bestuur al op de radar. Ze gingen nooit tot het gaatje voor de linksachter van Club Brugge. Dat is wél het geval voor Ardon Jashari (Club Brugge) en ook voor Archie Brown (AA Gent) deden ze een poging.

LEES OOK: 'Onthuld: om deze reden sleepte transfer Tolu lang aan'

Tare kent België door en door

En dan werden Zakaria El Ouahdi en Tolu Arokodare (beiden KRC Genk) via ‘tussenpersonen’ aangeboden in Milaan. Is dat toeval? Neen, allerminst. Tare heeft een goede band met België.

Hij is een goede vriend van Besnik Hasi, zo kwam Lucas Biglia (actief in de jeugdopleiding bij AC Milan) al wat sneller naar Brussel. AC Milan heeft altijd de Belgische markt in de gaten gehouden (Charles De Ketelaere en Aster Vranckx zijn daar voorbeelden van), maar nu gaat het wel over heel veel spelers uit de Jupiler Pro League in één mercato.

Tare was in zijn jaren bij Lazio ook regelmatig in België te vinden. Hij heeft goede connecties met makelaars die de markt hier zeer goed kennen én met bepaalde clubleiders. Luc Devroe was er daar een van in het verleden, maar die is niet meer actief in het voetbal.

Goede connecties in België

Bij Lazio haalde hij Lucas Biglia, Jordan Lukaku, Sergej Milinkovic-Savic, Adam Marusic en Silvio Proto naar Rome. Daarnaast stonden ook spelers als David Rozehnal, Wesley Hoedt, Michaël Ciani en Sofiane Kiyine er onder contract. Het is duidelijk dat er dus de nodige contacten zijn tussen Tare en mensen die rondom of in het Belgische voetbal circuleren.

Gaan we Jashari als volgende naar Milaan zien verkassen? Dat is nog koffiedik kijken. Het lijkt nu al vast te staan dat er de komende jaren nog wel eens wat transfers tussen Milaan en België gaan afgerond worden.

Gaat AC Milan deze zomer meerdere transfers afronden in de JPL?

Meest recent

Maakte Club Brugge grove fout? “19 clubs geïnteresseerd”

Club Brugge maakte de afgelopen seizoenen heel wat winst op spelers die doorstroomden uit de eigen ...

21
21
Coucke laat van zich horen na pijnlijk ontslag Vandenhaute

RSC Anderlecht voert weer heel wat veranderingen door. Tijdens de Raad van Bestuurd werd al deels ...

141
141
‘Na vertrek City: De Bruyne laat Guardiola nu bloeden’

Kevin De Bruyne nam na tien jaar afscheid bij Manchester City en de Rode Duivel tekende een contract ...

86
86
Jan Boskamp vol ongeloof na héél onverwacht nieuws

Je herkent hem uit duizenden: de bulderlach, de Hollandse tongval, het hart op de tong. Maar deze ...

151
151
‘Paleisrevolutie Anderlecht: dit trio grijpt de macht’

RSC Anderlecht hield vandaag een belangrijke vergadering met de Raad van Bestuur. Daarin werd het ...

563
563
'Vermeeren al afgeschreven? Marseille lacht er niet mee'

Arthur Vermeeren ging deze zomer naar Olympique Marseille. De middenvelder werd opzijgeschoven bij ...

400
400
Bastien doet schokkende onthulling: “Ik was bijna dood”

Samuel Bastien heeft een verleden bij Standard Luik en RSC Anderlecht, maar na zijn passage bij ...

33
33
Union rondt opnieuw transfer in Jupiler Pro League af

Union SG kreeg ook deze zomermercato weer te maken met een metamorfose. Verschillende spelers ...

75
75
Anderlecht-fans reageren massaal op aftocht Vandenhaute

Zoals verwacht mag Wouter Vandenhaute zich voortaan niet langer voorzitter van RSC Anderlecht ...

425
425
Witte rook: Anderlecht velt verdict over Vandenhaute

Hoogspanning bij RSC Anderlecht, waar in een bijzondere Raad van Bestuur vrijdag werd beslist over ...

583
583
'Van afgang bij Duivels naar topjob: Tedesco verrast'

De passage van Domenico Tedesco bij Belgische nationale ploeg was een ramp en de oefenmeester zit ...

116
116
‘Beerschot zit niet stil: volgende knaltransfer’

Beerschot was afgelopen seizoen het zwakke broertje van de Jupiler Pro League. De Antwerpse club ...

260
260
‘Yamal publiek vernederd: vriendin kiest voor rivaal’

Lamine Yamal is op zijn 18e al een wereldwijde superster en dat heeft ook gevolgen voor zijn ...

150
150
Vandenbempt prijst Duivel de hemel in: “Hij is dé toekomst”

De Rode Duivels wonnen met duidelijke 0-6 cijfers van Liechtenstein. De dwergstaat was uiteraard ...

171
171
Man United-flop? Lammens meteen zwaar aangepakt

Op de laatste dag van de transferperiode versierde Senne Lammens alsnog zijn gedroomde transfer. De ...

389
389
Hein dumpt Openda en kiest vervanger: "Zou niet twijfelen"

De Rode Duivels boekten donderdagavond een vlotte zege in Liechtenstein, dat uiteindelijk met 0-6 ...

578
578
Westerlo shopt bij PSV, zomeraanwinst La Louvière alweer weg

De transfermarkt is nog enkele dagen open voor Belgische clubs en dus worden nog snel de laatste ...

45
45
Dender slikt mokerslag in zoektocht naar trainer

De interlandbreak is voor de teams uit de Jupiler Pro League de gelegenheid om even uit te blazen en ...

151
151
'Onthuld: om deze reden sleepte transfer Tolu lang aan'

KRC Genk beleefde nog een woelig einde van de zomermercato. Het zag een megatransfer van Oh naar ...

293
293
Nieuw dilemma voor Garcia: "Hij was zó goed"

De Rode Duivels hebben de trip naar Liechtenstein uiteindelijk zonder al te veel problemen volbracht ...

419
419
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent shopt bij Club, dat zelf ook nog toeslaat'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

464
464
Tranen bij Theate: emotionele boodschap bij Duivels

De Rode Duivels hebben overtuigend gewonnen van Liechtenstein. Na een aarzelende eerste helft kwam ...

142
142
“Ik mis je” – Emoties laaien hoog op bij Marc Degryse

Marc Degryse werd ook na zijn carrière één van de absolute boegbeelden in het ...

802
802
Kritiek na 0-6: deze Duivel valt compleet door de mand

De Rode Duivels hadden zoals verwacht niet veel moeite met Liechtenstein. Het werd 0-6 en vooral de ...

282
282
Duitsland in rep en roer: Nagelsmann verwoest eigen spelers

Duitsland kreeg een ferme tik te verwerken in de WK-kwalificatiepoule. Julian Nagelsmann zag zijn ...

172
172

Meer sportnieuws