'Woede-uitbarsting krijgt staartje: Stijnen moet op cursus'

door
'Woede-uitbarsting krijgt staartje: Stijnen moet op cursus'

Belgische trainers zijn bezig aan een opmars in ons land. Niet alleen op het hoogste niveau, maar ook in de tweede afdeling. Daar levert Stijn Stijnen al jaren prima werk bij Patro Eisden. Al gaat de controversiële ex-doelman af en toe wel zijn boekje te buiten.

Stijnen kwam om diverse redenen de afgelopen seizoenen geregeld in het oog van de storm terecht. Daarnaast doet ook zijn gedrag langs de zijlijn hier en daar de wenkbrauwen fronsen. Zo liepen de gemoederen op 11 april hoog op tijdens het bezoek aan SK Lierse, waar Stijnen na een 1-0 nederlaag onder meer de match delegate op de korrel nam.

LEES OOK: Stijn Stijnen ontploft na schorsing: "Ruggengraatloos!"

Stijnen op matje geroepen

Die vermeldde volgens Belga in zijn verslag dat hij besloot om zich in de slotfase tussen de twee banken op te stellen, om daar eventueel getuige te kunnen zijn van mogelijke reacties en filmpjes/foto's te kunnen maken. Na affluiten zou Stijnen, die zijn beklag deed over de teammanager van de tegenstander, hem daar bij zijn arm hebben gegrepen.

Stijnen moest zich daarvoor nu verantwoorden bij het Disciplinair Comité voor het Profvoetbal van de KBVB, waar zijn advocaat onder meer wees op zijn Italiaans temperament als verklaring voor de feiten. Zelf vond de voormalige Rode Duivel, die het niet voor het eerst aan de stok kreeg met een match delegate, dat er al bij al weinig aan de hand was.

Cursus agressiebeheersing

Een redenering die enigszins werd gevolgd, want het DCP hield het voorlopig bij een alternatieve straf. Stijnen moet een cursus agressiebeheersing volgen om zijn emoties beter te controleren. Indien hij geen gehoor geeft aan die sanctie dreigt het incident een groter staartje te krijgen. Omwille van eerdere straffen wenken dan vier wedstrijden schorsing.

Stijnen verdient een kans in de JPL

Meest recent

'Overname Beerschot: nog één struikelblok blijft'

Het zou goed kunnen dat er binnenkort een nieuwe wind zal waaien op het Kiel. Beerschot staat ...

26
26
Verrassende namen in Europese selectie Genk

Nu september aangebroken is, moesten de deelnemers aan de league phase van de Europese bekers hun ...

67
67
Nieuwe rel rond ‘prinses’ Xavi Simons: buren in shock

Xavi Simons versierde deze zomer een toptransfer naar de Premier League. Lange tijd leek Chelsea de ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Verschaeren, Ordoñez in januari weg?'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

282
282
'Union SG doet weer zaken in Jupiler Pro League'

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en zal dit seizoen in de Champions League te zien zijn. ...

104
104
'Transferstrijd Stroeykens barst los door... Dries Mertens'

Er staat nog heel wat te bewegen bij RSC Anderlecht op de slotdagen van de zomermercato. Paars-Wit ...

437
437
Club schrikt: échte reden afwezigheid Seys bekend

Joaquin Seys kende al heel wat pech in zijn nog korte interlandcarrière. De vleugelspeler van ...

500
500
'Dolberg belandt meteen in nachtmerrie bij Ajax'

Anderlecht moest deze week afscheid nemen van Kasper Dolberg. Ajax kwam aankloppen voor de Deense ...

477
477
AA Gent dumpt flop, verrassende transfer Puertas

In de meeste grote voetballanden is de transfermarkt intussen gesloten, maar in België en een ...

200
200
'Gegokt en verloren: Club grijpt naast recordtransfer'

De transfermarkt is in België nog open, maar voor Club Brugge lijkt de zomermercato er al op te ...

810
810
'Vervanger Dolberg: Renard aan handen en voeten gebonden'

Anderlecht moet in de laatste dagen van de transferperiode nog volop zoeken naar een nieuwe spits. ...

526
526
Garcia stelt teleur: twee spelers in tribune gezet

Om 20u45 beginnen de Rode Duivels aan hun derde opdracht in de kwalificatiecampagne voor het WK ...

1119
1119
'Winterbom in de maak: Fofana mag koffers pakken'

Heel wat Rode Duivels versierden deze zomer fraaie transfers, maar sommigen bleven tegen alle ...

170
170
Losada terug aan de slag bij Belgische club?

De eerste trainers beginnen al te sneuvelen in België. Mircea Rednic werd al ontslagen, ...

207
207
Onverwachte gevolgen: DAZN zorgt voor catastrofe

Wie de Belgische wedstrijden op televisie wil volgen, wacht op de beslissing van DAZN, dat nog ...

2283
2283
Stijn Stijnen ontploft na schorsing: "Ruggengraatloos!"

De Disciplinaire Raad voor het Profvoetbal heeft Stijn Stijnen vier weken schorsing opgelegd. De ...

173
173
'STVV grijpt alsnog naast enorme megatransfer'

Bij STVV vulden ze de kassa al enorm deze zomer. De Kanaries leken op weg om een financieel ...

291
291
'Fredberg levert Anderlecht nog mooi cadeau op'

Jesper Fredberg werd door Wouter Vandenhaute op straat gezet. De Deen leverde nochtans geen onaardig ...

550
550
Nieuwe smaakmaker KRC Genk: "Smaakt naar meer"

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers wonnen afgelopen weekend met 3-2 van ...

297
297
Superster genaaid: Anderlecht speelt vuil spel

Mihajlo Cvetkovic, hét Servisch toptalent dat Manchester City kon kiezen, belandde bij ...

1435
1435
Waar op tv kan je naar Liechtenstein-België kijken?

Het eerste luik van het seizoen in het clubvoetbal zit er alweer op, in de komende dagen zijn de ...

566
566
Dit opvallend viertal moet Rode Duivels redden

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Liechtenstein. Enkele dagen later volgt Kazachstan. Dat mag ...

172
172
Albert slaat alarm: dit is het grote Anderlecht-probleem

RSC Anderlecht is slecht begonnen aan het seizoen. Sommigen halen aan dat het tegen Union SG best ...

293
293
"De grootste miskoop in de geschiedenis van Club Brugge"

Club Brugge haalde Carlos Forbs in huis. Daar waren veel twijfels over, ook de geluiden die wij ...

1811
1811
‘Paniek bij Anderlecht: drie transferdossiers lopen fout’

Olivier Renard heeft nog heel veel werk de komende dagen. Voorlopig is de zomermercato allerminst ...

652
652

Meer sportnieuws