Ex-spits RSCA blikt terug: "Schmeichel was heel belangrijk"

door
Ex-spits RSCA blikt terug:

Bij RSC Anderlecht kreeg Olivier Renard in bepaalde media lof omdat hij RSCA Futures versterkte. Maar met Amando Lapage en nadien ook Robbie Ure vertrokken er tijdens het seizoen ook heel wat ervaren krachten die belangrijk waren. Die laatste maakt furore in Zweden.

Anderlecht verkocht Robbie Ure voor 750.000 euro aan het Zweedse Sirius. RSCA had hem gratis weggehaald bij Rangers. Bij RSCA Futures tikte hij af op 12 goals en 4 assists in 38 matchen. Hij speelde een keer voor de eerste ploeg.

LEES OOK: Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

Goede tijd bij Anderlecht

In de Zweedse eerste klasse doet hij het ook uitstekend. Hij scoorde 5 keer en deelde 3 assists uit in 12 matchen. Zijn markwaarde steeg volgens Transfermarkt al naar 1,5 miljoen euro. Ure blikte bij de Schotse pers terug op zijn passage in Brussel.

"Dat ik bij Anderlecht in de Belgische tweede klasse kon spelen, was waarschijnlijk de grootste factor in de beslissing om naar daar te gaan. De overstap van de vijfde divisie in Schotland naar de tweede divisie in België was natuurlijk een grote stap. Ik kon bij een grote club terecht en hard trainen in een goed team”, zei hij.

"Ik wilde natuurlijk graag naar het eerste elftal en daar trainen wanneer dat mogelijk was, maar natuurlijk zou ik me in de tweede klasse van België nog steeds op een goed niveau ontwikkelen. Destijds was het een heel goede stap voor me, en ik heb veel geleerd en ben enorm verbeterd door op dat niveau te spelen”, aldus Ure.

Schmeichel belangrijk bij Anderlecht

Kasper Schmeichel maakte indruk op hem. “Hij zorgde ervoor dat ik me echt op mijn gemak voelde toen ik bij het eerste elftal kwam. Hij was zo'n aardig persoon, zo makkelijk om mee te praten. Hij praatte met je over alles. Hij was heel goed met me, en hij zei ook dat ik moest doorgaan en dat ik hier een echte kans had. Werk gewoon elke dag hard en je zult zien wat er kan gebeuren. Kasper was iemand die me echt op mijn gemak stelde toen ik bij de groep was en iemand die ik enorm waardeer”, aldus Ure.

De spits kwam onder de indruk van jonkies die zijn opgeleid in Neerpede. “Ik denk dat ik technisch veel beter ben geworden met de bal en ik denk dat dat waarschijnlijk te danken is aan het feit dat ik bij een club als Anderlecht zat. Ik trainde elke dag trainde met 16-, 17- en 18-jarigen die fantastisch zijn met de bal”, zei hij nog.

Had RSCA Ure moeten houden?

Meest recent

'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

25
25
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

56
56
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

42
42
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

160
160
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

199
199
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

35
35
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

107
107
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

56
56
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

180
180
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

184
184
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

184
184
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

23
23
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

186
186
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

261
261
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

275
275
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

145
145
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

48
48
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

105
105
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

274
274
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

60
60
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

99
99
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

41
41
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

73
73
‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

320
320

Meer sportnieuws