Courtois met stevig signaal: "Lukt niet op vier dagen tijd"

door
Courtois met stevig signaal:

Real Madrid speelde zeer zwak en kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Al-Hilal. Zo begon nieuwbakken trainer Xabi Alonso met een grote teleurstelling aan het WK voor clubs. Achteraf mocht Thibaut Courtois komen uitleggen aan de aanwezige media.

LEES OOK: Sensationele wending bij Club? "Als ik Ordoñez was ..."

Zwak Real Madrid

Voorzitter Florentino Perez is een grote voorstander van het WK voor clubs en vooral van het vele geld dat zijn club er in een maand tijd kan opstrijken. Bij een eindzege ongeveer 115 miljoen euro. Hij verwacht dan ook meer van zijn sterrenploeg.

Courtois predikt echter geduld. Hij gaf wel toe dat het een slechte match was. "We speelden te traag en Al-Hilal was eigenlijk beter, maar we kwamen toch op voorsprong. Toen gaven we een domme penalty weg en konden ze gelijk maken. Tijdens de rust hebben we gesproken en dan was onze tweede helft wel beter. Maar uiteindelijk mocht het niet zijn."

Aanpassen aan Alonso

Tactisch is er nog héél veel werk. Alonso moet er nog veel dingen gaan inslijpen. Het is heel anders voetballen dan onder Carlo Ancelotti.

"We proberen natuurlijk andere dingen te doen, maar je kan niet alles op vier dagen tijd veranderen. Na vier jaar onder de vorige coach zijn de automatismen van vroeger misschien nog steeds aanwezig... We hebben geprobeerd om hoger en agressiever te spelen. Dat lukte beter in de tweede helft - in de eerste waren we apatischer, trager. We moeten sneller spelen. De middenvelders moeten niet zo dicht bij de verdedigers staan dat de spits aarzelt", vertelde de Rode Duivel nog.

🔥 Wat iedereen nu leest

Anderlecht-droom voor Mertens? Dit is wat nu speelt
Anderlecht-droom voor Mertens? Dit is wat nu speelt
Supporters maken De Bruyne compleet belachelijk
Supporters maken De Bruyne compleet belachelijk

Zal Real beter gaan spelen de komende matchen?

Meest recent

Sterkhouder Westerlo naar de uitgang: "Er speelt wel iets"

Westerlo is met een 3 op 9 wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kemphanen verloren met 0-1 van ...

1
1
Anderlecht-droom voor Mertens? Dit is wat nu speelt

Dries Mertens leek vorig seizoen afscheid te nemen als profvoetballer bij Galatasaray, maar een ...

85
85
Woede over DAZN-beelden bij CPL-duels

Zorgen voor DAZN. De start van het nieuwe seizoen verloopt niet rimpelloos en dat is niet naar de ...

142
142
Hayen schreeuwt het uit: Rigaux & co moeten handelen

Club Brugge is inzake resultaten goed begonnen aan het seizoen. Een 6 op 9 in de competitie, de ...

275
275
Probleemdossier Anderlecht: Renard met handen in het haar

Bij RSC Anderlecht wordt het nu toch wel dringend tijd dat Olivier Renard en Tim Borguet uitgaande ...

144
144
Leko geeft aan waar Gent de partij tegen Union verloor

Voor AA Gent is de start van het nieuwe seizoen een lastige bevalling. De Buffalo's blijven achter ...

203
203
Pocognoli blijft kritisch voor Union: "Daarover ontgoocheld"

Union probeert dit seizoen zijn titel in de Jupiler Pro League te verdedigen en is alvast uitstekend ...

36
36
'Witsel krijgt ultimatum: transfer op helling?'

Axel Witsel moest deze zomer op zoek naar een nieuwe uitdaging, nadat zijn aflopende contract bij ...

79
79
PSV neemt absolute droomstart in Eredivisie

Dit weekend wordt ook in de Eredivisie het nieuwe seizoen op gang getrapt. Titelverdediger PSV moest ...

89
89
Klinisch Union legt pijnpunten strijdvaardig AA Gent bloot

Het moet een uitermate frustrerend begin zijn voor Ivan Leko als coach van AA Gent. De Buffalo's ...

134
134
Club gewaarschuwd: Salzburg en Vertessen maken indruk

Club Brugge zette deze week een grote stap richting kwalificatie voor de play-offs van de Champions ...

254
254
Vanderbiest deelt hilarisch prikje uit aan Raman

KV Mechelen prijkt voorlopig mee aan de leiding in de Jupiler Pro League, want het pronkt na drie ...

125
125
'Lammens moet optie schrappen voor knaltransfer'

Bij Antwerp rinkelde de kassa deze zomer nog niet echt, maar de verwachting is wel dat dat in de ...

209
209
Stijnen vloert Vreven, RWDM baalt na rollercoaster in CPL

Een druk zaterdagprogramma in de Challenger Pro League heeft heel wat spektakel opgeleverd. Zo zet ...

115
115
'Sa Pinto bezorgt Standard enorme transfermeevaller'

Standard heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten. Het haalde maar liefst elf nieuwe ...

249
249
PSG verrast en heeft vervanger Donnarumma al beet

Er beloven in de komende weken nog enkele knaltransfers aan te komen. Zo wordt er dezer dagen druk ...

51
51
De Bruyne blaast Napoli omver en schittert voor het eerst

Op het officiële debuut van Kevin De Bruyne bij Napoli is het nog even wachten, want de ...

412
412
'Charleroi vindt eindelijk akkoord en vangt nog miljoenen'

Voor Charleroi is het een moeilijk seizoensbegin gebleken. Het werd in de Conference League meteen ...

65
65
Westerlo morst met kansen, Raman doet Malinwa dromen

In een sfeervol Kuipje had Westerlo in de vooravond lange tijd de beste papieren. De Kemphanen ...

78
78
Gent gooit debutanten voor leeuwen, Union weer met Burgess

Landskampioen Union krijgt geen makkelijke competitiestart voorgeschoteld. Op de openingsspeeldag ...

51
51
'Noodkreet' van Hubert: OHL-bestuur aan zet

OH Leuven is met een 1 op 6 niet al te best begonnen aan het seizoen. Ze incasseerden ook al zeven ...

210
210
Hayen fileert basisdebutant: "Hij is nog zoekende"

Club Brugge won met 2-0 van Cercle Brugge, maar daarmee was ook alles gezegd. Blauw-Zwart kon alweer ...

536
536
Club Brugge overtuigt nog niet: Tzolis geeft de oorzaak

Club Brugge won met 2-0 van Cercle Brugge, maar de prestatie was niet goed genoeg naar de ...

516
516
KRC Genk heeft toptransfer beet: "Welkom thuis, krijger"

Daar is ie dan: KRC Genk heeft de fans vanavond zeer blij kunnen maken. Ze hebben de langverwachte ...

172
172
Cercle Brugge baalt enorm: "Anders winnen we zéker van Club"

Cercle Brugge verloor met 2-0 van Club Brugge. Groen-Zwart schoot zichzelf vooral in de voet en ...

326
326

Meer sportnieuws