TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, Club casht eerste keer'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, Club casht eerste keer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Cercle stelt nieuwe T1 voor: lot De Wulf ook bekend

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht koesteren ze stevige plannen voor deze zomermercato. Omdat een kwaliteitsinjectie echt wel nodig is, zou het bestuur besloten hebben om extra financiële middelen vrij te maken voor transfers. Daarmee kan Olivier Renard op zoek naar spelers die een directe meerwaarde kunnen brengen.

Daarbij mikt hij meteen op een zeer grote naam, want Anderlecht zou azen op een terugkeer van Adnan Januzaj. De vijftienvoudige Rode Duivel zit op een zijspoor bij Sevilla, dat hem zelfs gratis zou willen laten vertrekken. Alleen lijkt het monsterloon van de flankaanvaller een struikelblok te worden. Januzaj strijkt in Spanje jaarlijks 5 miljoen euro bruto op en zou niet willen inleveren.

Januzaj is echter niet de enige ex-international die kan terugkeren. Paars-Wit trekt ook aan de mouw van Thomas Kaminski, die wil vertrekken bij Luton. De 32-jarige doelman zou wel oren hebben aan een terugkeer naar Paars-Wit en hun voorstel verkiezen boven dat van Standard en Aris Saloniki.

Ook Ahmed Touba werd een tijdlang genoemd bij Anderlecht, maar hij zal niet komen. Na een sterk seizoen bij KV Mechelen zou de verdediger nu op het punt staan om te verkassen naar Panathinaikos, dat hem overneemt van Basaksehir.

Club Brugge ziet zijn kassa dan weer een eerste keer rinkelen. Een vertrek van Ferran Jutgla lijkt in de maak, want de spits zou dicht bij een overgang naar Girona staan. Club zou mikken op een transfersom tussen de 10 en 15 miljoen euro.

Ook voor Casper Nielsen lijkt de kassa te gaan rinkelen. De Deen zou zelf al een persoonlijk akkoord hebben met Standard, dat er nu enkel nog met Club moet zien uit te komen. De verwachting is dat de Rouches inclusief bonussen iets minder dan 2 miljoen euro gaan betalen.

Het dossier van Maxim De Cuyper zou ook in een stroomversnelling kunnen komen. De linksachter is nog steeds in beeld bij AC Milan, dat vier opties heeft voor de linksachter. De Cuyper is daarvan echter verreweg de meest haalbare. Andrea Cambiaso (Juventus) en Destiny Udogie (Tottenham) lijken niet te halen en over Oleksandr Zinchenko (Arsenal) zouden de meningen intern verdeeld zijn.

Met dat geld kan Club de transfermarkt op en mogelijk halen ze een smaakmaker van vorig seizoen. Al sinds januari azen ze op Luka Vuskovic, zo onthult diens makelaar. De 18-jarige verdediger is gegeerd door alle Belgische topclubs, maar het is Tottenham dat over zijn toekomst moet beslissen.

Antwerp zou dan weer een andere JPL-uitblinker op het oog hebben. Zij zouden zich graag versterken met Adem Zorgane, maar dat lijkt een lastig verhaal te gaan worden. Charleroi eist immers de nodige miljoenen voor zijn middenvelder.

Bij Zulte Waregem treffen ze dan weer de absolute jackpot. Pape Demba Diop was afgelopen seizoen één van de smaakmakers en zou nu weggekaapt worden door Strasbourg. Volgens sommige bronnen incasseert Essevee meer dan 5 miljoen euro voor de Senegalese middenvelder.

Buitenland

FC Barcelona heeft een eerste aanwinst voor volgend seizoen beet. De Spaanse kampioen haalt een nieuwe doelman, want ze bereikten een akkoord over de komst van Joan Garcia. Ze zouden 25 miljoen euro neertellen om hem weg te kapen bij Espanyol

Ook Real Madrid lijkt nog eens toe te slaan. De Koninklijke heeft de strijd gewonnen om Franco Mastantuono, die na het WK voor clubs de overstap zou worden. Het Argentijnse wonderkind komt voor 45 miljoen euro over van River Plate.

Zou Januzaj nog een meerwaarde zijn voor Anderlecht?

Meest recent

De Mil zwaar onder druk: blessurezorgen KAA Gent

KAA Gent kan zondag een plek voor Play-Off 1 over de streep trekken. Het enige wat de ...

8
8
Cercle stelt nieuwe T1 voor: lot De Wulf ook bekend

Cercle Brugge heeft een nieuwe hoofdtrainer gevonden na het ontslag van Onur Cinel. Groen-Zwart ...

14
14
Rudi Garcia jubelt over De Cat: WK met Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Rode Duivels voor de oefenwedstrijden tegen de ...

39
39
'Cercle kiest voor Deen als opvolger Cinel'

Cercle Brugge werd deze week al de twaalfde eersteklasser die dit seizoen minstens één ...

42
42
Fans steigeren over deze afwezige bij Duivels: "Crimineel!"

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK met een stage in de Verenigde ...

103
103
Selectie Rode Duivels: Garcia tovert 3 nieuwkomers uit hoed

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag zijn selectie bekendgemaakt voor de aankomende stage van de Rode ...

207
207
'Man Utd slikt: flop van 85 miljoen gratis de deur uit'

Manchester United heeft zich de laatste maanden herpakt en lijkt zich als derde in het klassement in ...

59
59
'Vanderhaeghe volgend seizoen coach bij deze club'

Yves Vanderhaeghe kende vorig seizoen een ultrakorte passage bij KV Kortrijk, waar hij na amper twee ...

72
72
Garcia wrijft zich in handen met De Bruyne-nieuws

Om 13u maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels bekend voor de stage in de Verenigde ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat op gang, dilemma De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

199
199
‘Diakhon hakt knoop door: sociale media verklappen’

Mamadou Diakhon is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Na een twijfelachtig begin greep ...

134
134
Selectie Rode Duivels: vijf Garcia-experimenten voor WK?

Bondscoach Rudi Garcia maakt vrijdag om 13u de selectie van de Rode Duivels bekend voor de ...

128
128
Scherpe KRC Genk-reacties na dure fout Matte Smets

KRC Genk ligt uit Europa. Ondanks de goede uitgangspositie na de heenwedstrijd in de Cegeka Arena ...

258
258
Doku roept straffe WK-boodschap naar Rode Duivels

Vandaag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie voor de Rode Duivels bekend. De nationale ploeg ...

73
73
Nieuw shirt Duivels in opspraak: “Materiaalman ontslagen”

De Rode Duivels hebben al een tijdje het thuistenue voor het WK 2026 bekendgemaakt, maar nu werd op ...

204
204
Spanning loopt op rond Vannieuwkerke voor clash

Het zijn woelige weken geweest voor Karl Vannieuwkerke. Professioneel was de West-Vlaming weer ...

30
30
Na uitschakeling Genk: dit is verdict Belgische coëfficiënt

Voor de Belgische clubs zit het Europese seizoen erop. Donderdagavond sneuvelde in de achtste ...

224
224
'Nood breekt wet: Garcia kiest met tegenzin debutant'

Het is uitkijken naar welke namen Rudi Garcia zal afroepen wanneer hij om 13u zijn selectie bekend ...

342
342
Jonge Duivel maakt furore in Spanje: miljoenentransfer gemist

Bij de Rode Duivels is de defensie al jarenlang een heikel thema, al lijkt er achterin wel wat ...

78
78
Genk wrijft zich in handen en ontdekt eigen Tresoldi

Voor KRC Genk kwam er donderdagavond een pijnlijk einde aan het avontuur in de Europa League, want ...

249
249
Goots raadt twee JPL-revelaties aan bij Antwerp

Voor Antwerp staat er komend weekend niets meer op het spel, want de Great Old is al definitief uit ...

231
231
Cercle aangepakt: "Hoeveel keer werkt dat?"

Deze week viel er nog maar eens een trainersontslag te noteren in de Jupiler Pro League. Cercle ...

189
189
De Cat op weg naar Duivels? Grote verrassing lonkt

Het is D-Day voor de Rode Duivels. Om 13u maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de stage in de ...

377
377
Ambities STVV onthult: "Dan zullen we over titel spreken"

Komend weekend kent de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zijn ontknoping. Daarna is het ...

123
123
‘Garcia breekt keihard met afgedankte Rode Duivel’

Hij bleef jarenlang achtervolgd worden door fouten en het label van zondebok in de Belgische ...

308
308

Meer sportnieuws