Stoelendans in Anderlecht: tikkende tijdbom op ontploffen

door
Stoelendans in Anderlecht: tikkende tijdbom op ontploffen

Besnik Hasi mag in het zadel blijven zitten als T1, maar achter de schermen blijft het op alle niveaus nog steeds rommelen bij RSC Anderlecht. Zo kondigde met CEO Non-Sports Kenneth Bornauw zopas alweer een sleutelfiguur aan dat hij het Lotto Park verlaat. Daar blijken de interne spanningen ondertussen almaar toe te nemen.

Het vertrek van Bornauw betekent een zoveelste verschuiving in het organigram van Paars-Wit, waar de bestuurskamer gezien het gote verloop van de afgelopen jaren meer weg heeft van een duiventil. Onder meer door dat gebrek aan stabiliteit ligt vooral Wouter Vandenhaute onder vuur. Al deed de voorzitter recent wel nog een stapje achteruit.

Als tegemoetkoming voor de boze achterban besloot Vandenhaute zich voortaan niet meer te moeien in het sportieve beleid en die verantwoordelijkheid voortaan volledig door te schuiven naar Olivier Renard en kersvers CEO Sports Tim Borguet. Zijn commerciële tegenhanger koos er na drie jaar nu dus evenwel zelf voor om plots af te zwaaien.

LEES OOK: Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Wrevel met Vandenhaute?

Opvallend, want Bornauw genoot naar verluidt een goede reputatie in Neerpede. Zo was Marc Coucke tevreden over het werk dat hij er leverde. Zijn exit biedt dan ook voer voor speculatie over de onrust bij de Brusselaars. Inmiddels lieten ook heel wat andere media hun licht schijnen op de geruchten over de vermeende wrevel op de werkvloer.

Zo vindt Het Nieuwsblad het opmerkelijk dat Bornauw opstapt bij Anderlecht, dat zijn thuis leek te zijn. Volgens de krant had hij het echter lastig met de elektriciteit tussen Coucke en Vandenhaute, die bovendien zelf experts zijn op zijn vakgebied. La Dernière Heure denkt dan ook dat bepaalde bemoeienissen van bovenaf hem begonnen te storen.

Anderlecht richting afgrond

Wie zijn rol overneemt moet nog blijken. Al zou er dankzij de structuur die Bornauw zelf opzette geen haast zijn in de zoektocht naar een opvolger, te meer omdat hij de overgang nog in goede banen zal leiden. Anderlecht overweegt alvast diverse opties. Zo is het volgens Sporza nog niet eens duidelijk of de rol op dezelfde manier ingevuld wordt.

Le Soir tot slot ziet de toekomst alleszins somber in. "Het vertrek van Bornauw is een symbool van een steeds instabieler Anderlecht. Het tijdperk Coucke-Vandenhaute zal zeker nooit rustig worden. De meest pessimistische waarnemers schatten dat de situatie op de rand van de afgrond staat", klinkt het daar onheilspellend. Wordt vast vervolgd.

Ziet u de rust nog weerkeren bij RSCA onder Coucke?

Meest recent

‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

55
55
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

23
23
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

23
23
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

58
58
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

214
214
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

90
90
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

116
116
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

444
444
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

231
231
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

67
67
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

142
142
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

88
88
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

67
67
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

95
95
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

197
197
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

101
101
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

105
105
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

148
148
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

58
58
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

344
344
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

357
357
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

171
171
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

95
95
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

52
52
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

327
327

Meer sportnieuws