Ajax nam onlangs afscheid van Francesco Farioli, die de club zelf verliet. De Italiaan bracht hen naar de tweede plaats, al was het voetbal niet om aan te zien. De Amsterdammers willen terug uitpakken met resultaten én goed voetbal. Ze hebben ondertussen de vervanger zo goed als beet.
Heitinga en Keizer terug naar Ajax
De Telegraaf weet dat John Heitinga de nieuwe trainer gaat worden van Ajax. Hij komt over van Liverpool, waar hij assistent-trainer was van Arne Slot. Heitinga was eerder al kort trainer van Ajax, maar moest nadien vertrekken.
De club haalt ook Marcel Keizer terug. Hij was in het verleden ook al trainer van de Nederlandse topclub. De Nederlandse krant spreekt over een duobaan met Heitinga als boegbeeld. Een rare verwoording. Met andere woorden: Heitinga is T1 en Keizer T2.
Ajax op zoek naar prijzen
Ajax moet komend seizoen weer prijzen gaan pakken. De afgelopen drie seizoenen greep het telkens naast de landstitel. PSV werd de voorbije twee jaar landskampioen, het jaar voordien was het Feyenoord. Er staat dus druk op de ketel voor de Amsterdammers.
Bij Ajax hebben ze echter geen geld om grote investeringen te doen. De club is dan wel zeker van Champions League-gelden, maar dat kan het niet echt investeren want het moet daarmee vooral financiële putten dichten. Ajax gaat een aantal spelers van de hand doen en sportieve baas Alex Kroes liet weten dat Ajax 40% van de uitgaande sommen kan investeren in nieuwe spelers.
Om vooral PSV het vuur weer aan de schenen te kunnen leggen, moet Ajax zich danig gaan versterken. De huidige kern heeft te weinig kwaliteit om resultaten én beter voetbal op de mat te kunnen leggen.