Na afscheid AA Gent: zo reageert Sven Kums

door
Na afscheid AA Gent: zo reageert Sven Kums

De laatste thuiswedstrijd van AA Gent dit seizoen werd net als de rest van de play-offs een lijdensweg met een 1-4-pandoering tegen Genk. Toch kreeg de Planet Group Arena enkele mooie momenten. Sven Kums zwaaide immers af met een mooi eerbetoon.

De 36-jarige aanvoerder liet een tijdje geleden al weten dat hij na dit seizoen een punt achter zijn profcarrière zet. Het was dus zijn laatste wedstrijd in het stadion waar hij de grootste successen van zijn carrière beleefde.

Kums genoot van afscheidsmoment

Kums werd dan ook voor de aftrap uitgebreid in de bloemetjes gezet. Dat gebeurde onder meer door enkele ex-ploegmaats uit het elftal dat tien jaar geleden de titel veroverde, want Gent had Laurent Depoitre, Renato Neto en Brecht Dejaegere opgetrommeld.

"Het was een prachtig afscheid, ik kon mezelf geen betere avond toewensen, zelfs niet in mijn dromen", reageert Kums dan ook op de website van Gent. "Los van het resultaat natuurlijk. Het was mooi."

Gent had het goed georganiseerd

"Toen ik naar hier reed, dacht ik toch een beetje na over wat de club voor mij in petto had. Omdat ik normaal niet van verrassingen hou, probeerde ik wat te polsen, maar niemand loste ook maar iets. Ze hebben dat goed gedaan: mijn gezin op het veld, mijn oud-ploegmaats die hier voor mij waren, de supporters die ongelooflijk positief waren, … Het was tof."

Volgende week volgt op het veld van Union misschien nog een allerlaatste wedstrijd als prof - die beslissing lijkt aan trainer Danijel Milicevic te zijn. Daarna valt het doek over de lange profcarrière die Kums gehad heeft.

POLL: Was het een passend afscheid voor Kums?

Meest recent

Vertonghen doet straffe uitspraak over 'plaaggeest' Vermant

Jan Vertonghen speelde zondagmiddag tegen Club Brugge de laatste wedstrijd van zijn ...

120
120
Cercle staat op uit doden: Storck drukt meteen stempel

Cercle Brugge greep een week geleden drastisch in. Zo werd Bernd Storck aangesteld als nieuwe ...

45
45
'Geen maat op Real Madrid: derde topaanwinst al onderweg'

Het seizoen in La Liga loopt pas volgend weekend ten einde, maar Real Madrid is nu al druk in de ...

72
72
Vertonghen aan rood ontsnapt? Ex-ref klaar en duidelijk

Jan Vertonghen heeft zondagmiddag de laatste wedstrijd in zijn profcarrière afgewerkt. Een ...

546
546
'Union hangt spectaculair prijskaartje rond Promise David'

Nadat het de voorbije drie seizoenen telkens misgreep, lijkt Union SG dit keer wél met de ...

94
94
Kranten zien dissonant bij Club: "Wil soms te veel doen"

Club Brugge blijft de druk op leider Union SG zo hoog mogelijk opvoeren. De bekerwinnaar deed zondag ...

445
445
Hein terug naar Anderlecht? Niet zolang híj́ daar zit

Hein Vanhaezebrouck en RSC Anderlecht: het blijft een verhaal met scherpe kantjes. Nu de toekomst ...

445
445
Napoli speelt met vuur: Italianen pakken Lukaku hard aan

Ook de titelststrijd in de Italiaanse Serie A zal pas op de slotspeeldag zijn ontknoping kennen. SSC ...

265
265
Clement? Van Bommel? 'Onverwachte nieuwe trainer Anderlecht'

Nog één wedstrijd en het seizoen van RSC Anderlecht zit erop. Vervolgens kan de ...

434
434
Overmars aan de slag: 'stevige transformatie' bij Antwerp

Antwerp FC weet waar het aan toe is in de Champions' Play-Offs, sinds afgelopen weekend is de Great ...

388
388
Landskampioen al gekend? Analisten doen straffe claim

Nog één speeldag te gaan en de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten ...

502
502
Last dance op WK voor clubs? De Bruyne reageert duidelijk

Kevin De Bruyne slaagde er zaterdag niet in om met Manchester City nog een laatste prijs te ...

124
124
Ondanks afstraffing doet Patro Cercle nog straffe belofte

Patro Eisden droomde ervan om de poort naar de Jupiler Pro League open te breken door in een dubbele ...

311
311
Na afscheid AA Gent: zo reageert Sven Kums

De laatste thuiswedstrijd van AA Gent dit seizoen werd net als de rest van de play-offs een ...

93
93
Napoli blijft na waanzinnig slot op titelkoers in Serie A

De titelstrijd in de Serie A krijgt volgende week op de slotspeeldag nog een razend spannende ...

260
260
Fink blij met 3 goudhaantjes: "Zullen alleen beter worden"

Genk heeft zich zondag verzekerd van de derde plaats in het klassement. Dat was het al door de ...

259
259
Cercle durft om deze reden nog geen victorie kraaien

Cercle Brugge pakte uit met een zeer opmerkelijke zet door vlak voor de barrages om het behoud nog ...

290
290
Vanzeir: "Ergens hoop ik dat Union kampioen wordt, maar..."

Dante Vanzeir stond zondag nog eens aan het kanon bij AA Gent, maar puntenwinst leverde dat de ...

535
535
Pro League haalt zwaar geschut boven voor titelontknoping

Club Brugge is er zondagnamiddag in geslaagd om te voorkomen dat Union nu al de titel mocht vieren. ...

234
234
'AA Gent ongenadig: duo moet beschikken'

De laatste thuiswedstrijd van AA Gent dit seizoen is er één geworden naar het beeld ...

587
587

Meer sportnieuws