Belgische top vreest: 'Toptransfer voor gewilde Van Helden'

door
Belgische top vreest: 'Toptransfer voor gewilde Van Helden'

Sint-Truiden gaf de afgelopen jaren heel wat beloftevolle spelers een kans in het eerste elftal. Matte Smets is inmiddels sterkhouder bij KRC Genk en verzamelde al een cap bij de Rode Duivels. Ook Jarne Steuckers maakt furore bij KRC Genk en Mathias Delorge is een vaste jeugdinternational en smaakmaker van KAA Gent. De volgende knaltransfer staat voor de deur.

Volgens Het Nieuwsblad kan ook Rein Van Helden komende zomer een toptransfer maken. De 22-jarige centrale verdediger werd al een tijdje met een stap hogerop in verband gebracht. Ook de Belgische top was in het verleden geïnteresseerd. Van Helden is een jonge Duivel met nog een contract tot 2027 bij STVV.

LEES OOK: ‘Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers’

Italiaanse toptransfer

Onder meer KRC Genk werd al genoemd bij Van Helden en met het nakende vertrek van Joel Ordoez kan Club Brugge mogelijk ook nog op de proppen komen. Momenteel meldt HNB dat vooral het Italiaanse Palermo nadrukkelijk geïnteresseerd is. De Italiaanse tweedeklasser klopte al aan in Limburg.

Zelf lijkt Van Helden klaar voor een stap hogerop. ‘De Italiaanse tweedeklasser Palermo heeft zich gemeld voor STVV-verdediger Rein Van Helden (22). De Belg is een sterkhouder bij de Kanaries achterin en hoopt, nadat hij de club in eerste klasse heeft kunnen houden, de volgende stap te zetten in zijn loopbaan’, klinkt het.

Of toch Belgische stap?

Palermo maakt nog kans op promotie naar de Serie A en dat zou een enorme troef zijn. ‘In het contract van Van Helden staat een vertrekclausule van 2,5 miljoen euro’, luidt het. Dat zou alvast een koopje kunnen betekenen voor de Belgische topclubs. Naast KRC Genk en Club Brugge, zoekt ook RSC Anderlecht naar een extra centrale verdediger na het nakende pensioen van Jan Vertonghen.

Rein Van Helden moet eerst de stap naar de Belgische top maken...

Meest recent

Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

28
28
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

59
59
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

29
29
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

143
143
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

277
277
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

58
58
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

99
99
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

82
82
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

12
12
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

173
173
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

125
125
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

247
247
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

148
148
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

181
181
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

216
216
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

75
75
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

234
234
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

308
308
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

143
143
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

223
223
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

115
115
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

260
260

Meer sportnieuws