Belgische top vreest: 'Toptransfer voor gewilde Van Helden'

door
Belgische top vreest: 'Toptransfer voor gewilde Van Helden'

Sint-Truiden gaf de afgelopen jaren heel wat beloftevolle spelers een kans in het eerste elftal. Matte Smets is inmiddels sterkhouder bij KRC Genk en verzamelde al een cap bij de Rode Duivels. Ook Jarne Steuckers maakt furore bij KRC Genk en Mathias Delorge is een vaste jeugdinternational en smaakmaker van KAA Gent. De volgende knaltransfer staat voor de deur.

Volgens Het Nieuwsblad kan ook Rein Van Helden komende zomer een toptransfer maken. De 22-jarige centrale verdediger werd al een tijdje met een stap hogerop in verband gebracht. Ook de Belgische top was in het verleden geïnteresseerd. Van Helden is een jonge Duivel met nog een contract tot 2027 bij STVV.

LEES OOK: Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Italiaanse toptransfer

Onder meer KRC Genk werd al genoemd bij Van Helden en met het nakende vertrek van Joel Ordoez kan Club Brugge mogelijk ook nog op de proppen komen. Momenteel meldt HNB dat vooral het Italiaanse Palermo nadrukkelijk geïnteresseerd is. De Italiaanse tweedeklasser klopte al aan in Limburg.

Zelf lijkt Van Helden klaar voor een stap hogerop. ‘De Italiaanse tweedeklasser Palermo heeft zich gemeld voor STVV-verdediger Rein Van Helden (22). De Belg is een sterkhouder bij de Kanaries achterin en hoopt, nadat hij de club in eerste klasse heeft kunnen houden, de volgende stap te zetten in zijn loopbaan’, klinkt het.

Of toch Belgische stap?

Palermo maakt nog kans op promotie naar de Serie A en dat zou een enorme troef zijn. ‘In het contract van Van Helden staat een vertrekclausule van 2,5 miljoen euro’, luidt het. Dat zou alvast een koopje kunnen betekenen voor de Belgische topclubs. Naast KRC Genk en Club Brugge, zoekt ook RSC Anderlecht naar een extra centrale verdediger na het nakende pensioen van Jan Vertonghen.

Rein Van Helden moet eerst de stap naar de Belgische top maken...

Meest recent

Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

26
26
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

23
23
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

53
53
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

27
27
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

114
114
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

132
132
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

73
73
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

488
488
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

212
212
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

242
242
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

771
771
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

472
472
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

354
354
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

273
273
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

677
677
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

184
184
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

58
58
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

89
89
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

399
399
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

60
60
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

17
17
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

540
540
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

433
433
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

41
41
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

90
90

Meer sportnieuws