Hasi vloekt: einde seizoen voor revelatie Anderlecht

616 stemmen
Hasi vloekt: einde seizoen voor revelatie Anderlecht

Nadat het tevergeefs all-in ging voor de beker staat er de komende weken nog maar weinig op het spel voor RSC Anderlecht. Het ideale moment dus voor Besnik Hasi om een aantal jonkies hun kans te gunnen. Al mag hij door één naam straks alvast een streep trekken.

Tijdens zijn wekelijkse persbabbel gaf Hasi toe dat hij van plan is om in de komende drie weken, waarin de Brusselaars tegen titelpretendenten Union, Club Brugge en KRC Genk wel nog voor scherprechter kunnen spelen, nog meer de kaart van de jeugd te trekken. Vorige week dropte de coach tegen Antwerp al een B-elftal tussen de lijnen.

LEES OOK: De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

Kans voor De Cat?

Toen had Hasi nog geen basisplaats veil voor Nathan De Cat, die als invaller wel zijn eerste doelpunt wist te scoren. Tijd dus om hem eens van bij het begin voor de leeuwen te werpen? Het is alleszins nu of nooit, want na de Brusselse derby van zaterdag vertrekt de pas 16-jarige middenvelder naar het EK in Albanië met de Belgische U17.

"We hebben met Nathan over de situatie gesproken, maar hij wil logischerwijs heel graag het EK spelen en dat gunnen we hem van harte. Dit weekend zit hij nog bij de selectie, daarna vertrekt hij", aldus Hasi, die tegen Club Brugge en Genk dus geen beroep zal kunnen doen op De Cat. Reden te meer om hem tegen Union te laten starten?

Hasi schrapt plan

"We willen dat Nathan proeft van het echte werk. Mijn doel was om hem speeltijd te geven als basisspeler, want we wilden hem graag een keer vanaf de aftrap aan het werk zien. Tot nu toe brachten we hem telkens wanneer het moeilijk ging. We zullen zien wat het beste lijkt. We geloven allemaal in hem. Onze mening gaat niet veranderen."

Afwachten dus of De Cat op het middenveld de voorkeur krijgt op onder andere Mats Rits, Théo Leoni, Leander Dendoncker en/of Yari Verschaeren, die momenteel stuk voor stuk veel minder toekomst lijken te hebben in het Lotto Park. Wie weet gooit Hasi ook pakweg Keisuke Goto, eveneens trefzeker op de Bosuil, opnieuw tussen de lijnen.

Denkt u dat De Cat zaterdag zal starten?

Meest recent

'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

15
15
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

18
18
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

15
15
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

87
87
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

32
32
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

149
149
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

70
70
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

152
152
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

28
28
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

240
240
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

165
165
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

805
805
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1052
1052
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

361
361
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

181
181
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

259
259
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

200
200
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

57
57
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

158
158
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

89
89
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

184
184
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

107
107
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

43
43
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

76
76
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

121
121

Meer sportnieuws