AZ komt met groot nieuws over Maarten Martens

40
AZ komt met groot nieuws over Maarten Martens

Vincent Kompany wist dit seizoen met Bayern München de titel te veroveren in de Bundesliga en zo pakte er nog eens een Belgische trainer een prijs in het buitenland. Bijna was een andere landgenoot hem dit seizoen voorgegaan, maar voor Maarten Martens liep het op de valreep fout.

De 40-jarige ex-Rode Duivel loodste AZ dit seizoen naar de finale van de KNVB Beker en leek daarin ook lange tijd op weg naar bekerwinst. Door een penalty in de slotseconden en vervolgens enkele missers in de strafschoppenreeks gingen ze uiteindelijk echter nog onderuit tegen Go Ahead Eagles.

Daardoor werd het voor Martens en AZ toch een jaar met een zure nasmaak. In de Eredivisie presteerde de ploeg ook wisselvallig, met drie speeldagen voor het einde een zesde plaats. Ze volgen op ruime afstand van de top vier en zullen play-offs moeten spelen om nog een Europees ticket te pakken.

AZ schotelt Martens nieuw contract voor

In de Europa League deed AZ het dan weer wel zeer verdienstelijk. Ze boekten knappe zeges tegen Fenerbahçe, AS Roma, Galatasaray en Tottenham, al bleek die laatse club in de terugwedstrijd van de achtste finales wel te sterk.

He was dus een seizoen met twee gezichten, maar desondanks laat AZ nu zijn vertrouwen in Martens blijken. Hij ziet zijn nog één jaar lopende contract met twee jaar verlengd worden, waardoor hij voortaan nog tot 2028 vastligt in Alkmaar.

Kerngroep samenhouden om succes te oogsten

"We waren al een tijdje met elkaar in gesprek over deze stap", legt Directeur Voetbalzaken Max Huiberts uit. "We vinden continuïteit belangrijk, zowel in de spelersgroep als in de staf. Het is bekend dat het doorgaans succes oplevert als je langer met een bepaalde kerngroep samen kan spelen."

In de komende jaren moet Martens dus gaan oogsten bij AZ, waar hij ook zijn beste periode als speler kende. Na enkele jaren als jeugdtrainer bij Club Brugge keerde hij er in 2021 terug, aanvankelijk als trainer van Jong AZ. In januari 2024 werd hij na het ontslag van Pascal Jansen tot hoofdcoach gepromoveerd.

Zal Martens nog een prijs winnen met AZ?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

43
43
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

41
41
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

39
39
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

33
33
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

13
13
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

65
65
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

136
136
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

129
129
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

276
276
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

260
260
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

117
117
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

123
123
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

218
218
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

179
179
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

251
251
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

309
309
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

211
211
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

111
111
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

98
98
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

255
255
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

140
140
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

242
242
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

983
983

Meer sportnieuws