Club Brugge-fans krijgen steun uit opvallende hoek

door
Club Brugge-fans krijgen steun uit opvallende hoek

Na de rellen omtrent de bekerfinale besloot Fabrice Cumps als burgemeester van Anderlecht de Club Brugge-fans volgende week zondag te weren uit het Lotto Park. Intussen werd al lang duidelijk dat het laatste woord over die beslissing nog niet is gezegd. Nu liet ook de Paars-Witte achterban van zich spreken.

Nadat ze eerder reeds steun kregen uit meerdere politieke hoeken scharen de supporters van de aartsrivaal zich opvallend genoeg eveneens achter hun Blauw-Zwarte collega's. Via sociale media verspreidde het zogenaamde Fan Council van de Brusselaars een duidelijke boodschap aan het adres van hun burgemeester.

LEES OOK: Frappante uitspraak Albert: Anderlecht naast Union en Club?

RSCA steunt Club

"Het Fan Council van RSC Anderlecht neemt met grote bezorgdheid kennis van de beslissing van de burgemeester van Anderlecht om op 18 geen mei geen supporters van Club Brugge toe te laten. We begrijpen de noodzaak van veiligheid rond voetbalwedstrijden, maar verzetten ons principieel tegen collectieve straffen."

"Het weren van alle uitfans straft ook de vele supporters die zich wél correct gedragen en voetbal op een positieve manier beleven, zowel voor, tijdens als na de match. Wij pleiten dan ook voor gerichte maatregelen tegen diegenen die zich misdragen, in plaats van het sluiten van de deuren voor een volledige achterban."

Bericht aan Cumps

"Wij zijn van mening dat het bijwonen van de wedstrijd op 18 mei door de Brugse supporters, onder gepaste begeleiding en in overleg met de betrokken veiligheidsdiensten, wél mogelijk kan zijn. Wij roepen de burgemeester van Anderlecht hierbij op om in overleg te gaan met alle betrokken instanties", klinkt het duidelijk.

"Voetbal hoort een feest te zijn voor iedereen, dus ook voor de uitfans", hoopt het Fan Council dat er een constructieve oplossing wordt gevonden. Ondanks de wrevel tussen de beide supportersclans kon eerder ook het besluit om de bezoekersvakken te sluiten in de onderlinge duels met Standard op weinig begrip rekenen.

Gelooft u dat de match veilig mét uitfans kan verlopen?

Meest recent

'Transferalarm: stuntdeals voor Mancini en Lewandowski'

Fabrizio Romano en Sasha Tavolieri maken zich klaar voor de wintermercato. De geruchtenmolen komt ...

10
10
Messi doet boekje open over PSG: dit liep er mis

Lionel Messi speelde enkele jaren voor PSG, maar dat is een passage die snel vergeten zal worden. De ...

31
31
'Knaltransfer FC Barcelona: ex-Genkie topprioriteit'

Bij KRC Genk bleken ze de voorbije jaren zeer bedreven in het vinden van offensief sterke ...

66
66
Thorgan Hazard geeft criticasters stevig lik op stuk

De waan van de dag regeert al te vaak in de media en zeker in het voetbal. Onder meer Thorgan Hazard ...

45
45
Hallo, Rudi Garcia? "Ik sprak niet met de bondscoach"

De Rode Duivels zullen wellicht dit weekend zekerheid verschaffen over hun WK-deelname. Bondscoach ...

59
59
Tom Waes zorgt voor grote shock: "Er zijn geen excuses"

Ongeveer één jaar geleden ging Tom Waes zowel fysiek als mentaal door een zware storm. ...

17
17
Weldra deal Bayern en RSCA? "Als Kompany kijkt..."

RSC Anderlecht kende een woelige zomermercato, die we niet meteen als een succes kunnen beschouwen. ...

212
212
Frank Raes breekt stilte: zo ziet zijn leven er nu uit

Frank Raes was als commentator en presentator jarenlang één van dé stemmen in ...

49
49
Belgisch voetbal terug op tv? Nieuwe onthulling in DAZN-hetze

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is exact ...

730
730
Frappante uitspraak Albert: Anderlecht naast Union en Club?

RSC Anderlecht heeft de huidige interland-periode op een positieve manier kunnen inzetten. Het ...

227
227
'Megatransfer Fofana: titanenstrijd met drie grootmachten'

De Rode Duivels zullen tijdens de huidige interland-periode geen beroep kunnen doen op de ...

101
101
Vermant in complete stress: Duivels-droom nu al op barsten?

Door de blessuregolf krijgt Romeo Vermant zijn kans bij de Rode Duivels, maar de lat ligt anders: ...

208
208
'Code rood bij Club: zorgwekkend nieuws uit ziekenboeg'

Bij Club Brugge kan men momenteel even op adem komen na het zware schema van de voorbije weken. Maar ...

261
261
'Garcia meedogenloos: einde verhaal voor Rode Duivel'

Maandag komen de Rode Duivels opnieuw samen in Tubeke om de WK-kwalificatieduels tegen Kazachstan en ...

486
486
Scharniermoment in DAZN-soap aangebroken: drie opties op tafel

Woensdag staat de Algemene Vergadering van de Pro League op het programma. Veruit het belangrijkste ...

414
414
'Renard wacht lot niet af: dubbele winteraanwinst Anderlecht'

Het vernieuwde bestuur is inmiddels officieel van start gegaan bij RSC Anderlecht. In de komende ...

441
441
'Courtois haakt weer af: markante statistiek bij Duivels'

De Rode Duivels kunnen beginnen aan hun voorbereiding op de wedstrijden tegen Kazachstan en ...

97
97
Stassin velt zijn oordeel over selectie Vermant bij Duivels

De Rode Duivels verzamelden dinsdag in Tubeke om te beginnen aan de voorbereiding op de laatste ...

160
160
Schokkend verhaal: Lokeren-speler in afkickkliniek

Het gaat dit seizoen maar moeizaam voor Lokeren in de Challenger Pro League. Vorig seizoen haalde ...

114
114
Hey velt oordeel over zijn eerste jaar bij Anderlecht

Anderlecht is met een goed gevoel de interlandbreak ingegaan na een knappe zege in de kraker tegen ...

210
210
'Antwerp ziet in januari volgende sterkhouder vertrekken'

Antwerp kon vorig weekend opgelucht ademhalen na de zege tegen La Louvière, waardoor het een ...

451
451
Sterkhouder Club valt door de mand: "Was een verrassing"

Bij Club Brugge zullen ze tijdens de interlandbreak hun wonden likken na de tegenvallende prestatie ...

208
208
'Trossard in bloedvorm: transferstrijd barst weer los'

Arsenal blijft heersen in de Premier League, al liet het vorig weekend wel verrassend punten liggen ...

91
91
Jonge Duivels kennen volgende tegenstander op WK U17

De Jonge Duivels hebben vrij vlot de groepsfase van het WK U17 overleefd. Ze verloren nog hun ...

240
240
De Bilde heeft één gouden tip voor Anderlecht

De laatste kans voor Marc Coucke. Dat is toch de conclusie met de volgende nieuwe start die RSC ...

349
349

Meer sportnieuws