Club Brugge-fans krijgen steun uit opvallende hoek

door
Club Brugge-fans krijgen steun uit opvallende hoek

Na de rellen omtrent de bekerfinale besloot Fabrice Cumps als burgemeester van Anderlecht de Club Brugge-fans volgende week zondag te weren uit het Lotto Park. Intussen werd al lang duidelijk dat het laatste woord over die beslissing nog niet is gezegd. Nu liet ook de Paars-Witte achterban van zich spreken.

Nadat ze eerder reeds steun kregen uit meerdere politieke hoeken scharen de supporters van de aartsrivaal zich opvallend genoeg eveneens achter hun Blauw-Zwarte collega's. Via sociale media verspreidde het zogenaamde Fan Council van de Brusselaars een duidelijke boodschap aan het adres van hun burgemeester.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

RSCA steunt Club

"Het Fan Council van RSC Anderlecht neemt met grote bezorgdheid kennis van de beslissing van de burgemeester van Anderlecht om op 18 geen mei geen supporters van Club Brugge toe te laten. We begrijpen de noodzaak van veiligheid rond voetbalwedstrijden, maar verzetten ons principieel tegen collectieve straffen."

"Het weren van alle uitfans straft ook de vele supporters die zich wél correct gedragen en voetbal op een positieve manier beleven, zowel voor, tijdens als na de match. Wij pleiten dan ook voor gerichte maatregelen tegen diegenen die zich misdragen, in plaats van het sluiten van de deuren voor een volledige achterban."

Bericht aan Cumps

"Wij zijn van mening dat het bijwonen van de wedstrijd op 18 mei door de Brugse supporters, onder gepaste begeleiding en in overleg met de betrokken veiligheidsdiensten, wél mogelijk kan zijn. Wij roepen de burgemeester van Anderlecht hierbij op om in overleg te gaan met alle betrokken instanties", klinkt het duidelijk.

"Voetbal hoort een feest te zijn voor iedereen, dus ook voor de uitfans", hoopt het Fan Council dat er een constructieve oplossing wordt gevonden. Ondanks de wrevel tussen de beide supportersclans kon eerder ook het besluit om de bezoekersvakken te sluiten in de onderlinge duels met Standard op weinig begrip rekenen.

Gelooft u dat de match veilig mét uitfans kan verlopen?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

74
74
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

40
40
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

35
35
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

31
31
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

503
503
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

243
243
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

106
106
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

385
385
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

135
135
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

209
209
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

185
185
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

142
142
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

98
98
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

108
108
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

120
120
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

312
312
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

87
87
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

153
153
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

153
153
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

524
524
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

380
380
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

121
121
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

528
528
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

397
397

Meer sportnieuws