Club Brugge-fans krijgen steun uit opvallende hoek

door
Club Brugge-fans krijgen steun uit opvallende hoek

Na de rellen omtrent de bekerfinale besloot Fabrice Cumps als burgemeester van Anderlecht de Club Brugge-fans volgende week zondag te weren uit het Lotto Park. Intussen werd al lang duidelijk dat het laatste woord over die beslissing nog niet is gezegd. Nu liet ook de Paars-Witte achterban van zich spreken.

Nadat ze eerder reeds steun kregen uit meerdere politieke hoeken scharen de supporters van de aartsrivaal zich opvallend genoeg eveneens achter hun Blauw-Zwarte collega's. Via sociale media verspreidde het zogenaamde Fan Council van de Brusselaars een duidelijke boodschap aan het adres van hun burgemeester.

LEES OOK: Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

RSCA steunt Club

"Het Fan Council van RSC Anderlecht neemt met grote bezorgdheid kennis van de beslissing van de burgemeester van Anderlecht om op 18 geen mei geen supporters van Club Brugge toe te laten. We begrijpen de noodzaak van veiligheid rond voetbalwedstrijden, maar verzetten ons principieel tegen collectieve straffen."

"Het weren van alle uitfans straft ook de vele supporters die zich wél correct gedragen en voetbal op een positieve manier beleven, zowel voor, tijdens als na de match. Wij pleiten dan ook voor gerichte maatregelen tegen diegenen die zich misdragen, in plaats van het sluiten van de deuren voor een volledige achterban."

Bericht aan Cumps

"Wij zijn van mening dat het bijwonen van de wedstrijd op 18 mei door de Brugse supporters, onder gepaste begeleiding en in overleg met de betrokken veiligheidsdiensten, wél mogelijk kan zijn. Wij roepen de burgemeester van Anderlecht hierbij op om in overleg te gaan met alle betrokken instanties", klinkt het duidelijk.

"Voetbal hoort een feest te zijn voor iedereen, dus ook voor de uitfans", hoopt het Fan Council dat er een constructieve oplossing wordt gevonden. Ondanks de wrevel tussen de beide supportersclans kon eerder ook het besluit om de bezoekersvakken te sluiten in de onderlinge duels met Standard op weinig begrip rekenen.

Gelooft u dat de match veilig mét uitfans kan verlopen?

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

12
12
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

30
30
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

30
30
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

11
11
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

186
186
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

114
114
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

294
294
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

33
33
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

288
288
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

208
208
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

306
306
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

124
124
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

195
195
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

125
125
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

157
157
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

171
171
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

644
644
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

660
660
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

50
50
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

306
306
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

108
108
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

195
195
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

163
163
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

52
52
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

284
284

Meer sportnieuws