Club Brugge-fans krijgen steun uit opvallende hoek

389 stemmen
Club Brugge-fans krijgen steun uit opvallende hoek

Na de rellen omtrent de bekerfinale besloot Fabrice Cumps als burgemeester van Anderlecht de Club Brugge-fans volgende week zondag te weren uit het Lotto Park. Intussen werd al lang duidelijk dat het laatste woord over die beslissing nog niet is gezegd. Nu liet ook de Paars-Witte achterban van zich spreken.

Nadat ze eerder reeds steun kregen uit meerdere politieke hoeken scharen de supporters van de aartsrivaal zich opvallend genoeg eveneens achter hun Blauw-Zwarte collega's. Via sociale media verspreidde het zogenaamde Fan Council van de Brusselaars een duidelijke boodschap aan het adres van hun burgemeester.

LEES OOK: Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

RSCA steunt Club

"Het Fan Council van RSC Anderlecht neemt met grote bezorgdheid kennis van de beslissing van de burgemeester van Anderlecht om op 18 geen mei geen supporters van Club Brugge toe te laten. We begrijpen de noodzaak van veiligheid rond voetbalwedstrijden, maar verzetten ons principieel tegen collectieve straffen."

"Het weren van alle uitfans straft ook de vele supporters die zich wél correct gedragen en voetbal op een positieve manier beleven, zowel voor, tijdens als na de match. Wij pleiten dan ook voor gerichte maatregelen tegen diegenen die zich misdragen, in plaats van het sluiten van de deuren voor een volledige achterban."

Bericht aan Cumps

"Wij zijn van mening dat het bijwonen van de wedstrijd op 18 mei door de Brugse supporters, onder gepaste begeleiding en in overleg met de betrokken veiligheidsdiensten, wél mogelijk kan zijn. Wij roepen de burgemeester van Anderlecht hierbij op om in overleg te gaan met alle betrokken instanties", klinkt het duidelijk.

"Voetbal hoort een feest te zijn voor iedereen, dus ook voor de uitfans", hoopt het Fan Council dat er een constructieve oplossing wordt gevonden. Ondanks de wrevel tussen de beide supportersclans kon eerder ook het besluit om de bezoekersvakken te sluiten in de onderlinge duels met Standard op weinig begrip rekenen.

Gelooft u dat de match veilig mét uitfans kan verlopen?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

0
0
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

30
30
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

17
17
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

39
39
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

245
245
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

59
59
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

108
108
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

412
412
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

53
53
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

223
223
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

343
343
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1216
1216
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

533
533
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

170
170
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

201
201
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

774
774
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

574
574
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

270
270
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

132
132
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

201
201
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

61
61
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws