Club Brugge-fans krijgen steun uit opvallende hoek

door
Club Brugge-fans krijgen steun uit opvallende hoek

Na de rellen omtrent de bekerfinale besloot Fabrice Cumps als burgemeester van Anderlecht de Club Brugge-fans volgende week zondag te weren uit het Lotto Park. Intussen werd al lang duidelijk dat het laatste woord over die beslissing nog niet is gezegd. Nu liet ook de Paars-Witte achterban van zich spreken.

Nadat ze eerder reeds steun kregen uit meerdere politieke hoeken scharen de supporters van de aartsrivaal zich opvallend genoeg eveneens achter hun Blauw-Zwarte collega's. Via sociale media verspreidde het zogenaamde Fan Council van de Brusselaars een duidelijke boodschap aan het adres van hun burgemeester.

LEES OOK: Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

RSCA steunt Club

"Het Fan Council van RSC Anderlecht neemt met grote bezorgdheid kennis van de beslissing van de burgemeester van Anderlecht om op 18 geen mei geen supporters van Club Brugge toe te laten. We begrijpen de noodzaak van veiligheid rond voetbalwedstrijden, maar verzetten ons principieel tegen collectieve straffen."

"Het weren van alle uitfans straft ook de vele supporters die zich wél correct gedragen en voetbal op een positieve manier beleven, zowel voor, tijdens als na de match. Wij pleiten dan ook voor gerichte maatregelen tegen diegenen die zich misdragen, in plaats van het sluiten van de deuren voor een volledige achterban."

Bericht aan Cumps

"Wij zijn van mening dat het bijwonen van de wedstrijd op 18 mei door de Brugse supporters, onder gepaste begeleiding en in overleg met de betrokken veiligheidsdiensten, wél mogelijk kan zijn. Wij roepen de burgemeester van Anderlecht hierbij op om in overleg te gaan met alle betrokken instanties", klinkt het duidelijk.

"Voetbal hoort een feest te zijn voor iedereen, dus ook voor de uitfans", hoopt het Fan Council dat er een constructieve oplossing wordt gevonden. Ondanks de wrevel tussen de beide supportersclans kon eerder ook het besluit om de bezoekersvakken te sluiten in de onderlinge duels met Standard op weinig begrip rekenen.

Gelooft u dat de match veilig mét uitfans kan verlopen?

Meest recent

Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

23
23
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: pikante details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

223
223
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

55
55
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

34
34
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

93
93
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

128
128
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

617
617
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

93
93
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

143
143
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

49
49
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

202
202
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

885
885
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

246
246
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

174
174
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

164
164
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

195
195
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

445
445
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

604
604
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

47
47
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

58
58
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

35
35
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

75
75
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

34
34
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

175
175
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

69
69

Meer sportnieuws