'Club Brugge strijdt met Ajax om potentieel goudhaantje'

door
'Club Brugge strijdt met Ajax om potentieel goudhaantje'

In Youth We Trust. Het was even de slogan van aartsrivaal Anderlecht, maar ook Club Brugge trekt alsmaar vaker met succes de kaart van de jeugd. Om die producten van eigen kweek aan te vullen speurt Blauw-Zwart ook in het buitenland naar ruwe diamanten die op termijn een meerwaarde kunnen blijken.

De beste voorbeelden zijn uiteraard Antonio Nusa en Joel Ordonez, die allebei ervaring opdeden bij Club NXT alvorens door te breken bij het eerste elftal en vervolgens de kassa stevig te doen rinkelen. In de afgelopen transferperiodes werden zo ook onder andere Vince Osuji en Sandre Campbell reeds in huis gehaald als toekomstgerichte aanwinsten.

LEES OOK: 'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

Club shopt in Zuid-Afrika

De bedoeling is wel dat het duo, die geregeld al deel uitmaken van de wedstrijdkern, straks definitief de stap zetten naar de Brugse A-kern. Al mag die laatste mogelijk eerst nog een landgenoot verwelkomen in The Nest. Volgens het lokale medium Soccer Laduma heeft Club immers een oogje laten vallen op Gabriel Amato, een 18-jarige Zuid-Afrikaan.

Momenteel is Amato actief in zijn thuisland, waar hij tot dusver al goed was voor één goal in 22 matchen voor Cape Town City FC. De veelzijdige middenvelder zou op die manier eerder al de interesse van Ajax hebben gewekt, dat vroeger nog een satellietclub had in Kaapstad en met ex-spelers als Steven Pienaar misschien wel een streepje voor heeft.

Concurentie van Ajax

Toch zou Club, waar voor Campbell met Percy Tau recent ook al een Zuid-Afrikaan de revue passeerde, zich mengen in de race om Amato zijn handtekening. Insiders beweren dat het jonge talent zijn ontwikkeling zowel in Jan Breydel als de Johan Cruijff ArenA  momenteel nauwlettend in de gaten wordt gehouden. Al wordt dat voorlopig niet bevestigd.

Zo weigert City-CEO John Comitis te reageren op de geruchten. Het prijskaartje van Amato is voorlopig nog onbekend, al zal nog volgens dezelfde bron veel afhangen van een eventuele degradatie van diens huidige werkgever. Mocht die er niet in slagen om zich te handhaven op het hoogste niveau kan dat de onderhandelingen gunstig beïnvloeden.

Gelooft u in Campbell?

Meest recent

Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

50
50
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

158
158
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

42
42
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

80
80
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

223
223
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

127
127
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

254
254
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

106
106
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

261
261
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

259
259
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

251
251
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

507
507
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

553
553
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

96
96
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

177
177
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

508
508
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

533
533
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

318
318
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

254
254
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

79
79
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

280
280
Club Brugge in nesten: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

254
254
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

274
274
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

83
83
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

401
401

Meer sportnieuws