'Club Brugge strijdt met Ajax om potentieel goudhaantje'

512 stemmen
'Club Brugge strijdt met Ajax om potentieel goudhaantje'

In Youth We Trust. Het was even de slogan van aartsrivaal Anderlecht, maar ook Club Brugge trekt alsmaar vaker met succes de kaart van de jeugd. Om die producten van eigen kweek aan te vullen speurt Blauw-Zwart ook in het buitenland naar ruwe diamanten die op termijn een meerwaarde kunnen blijken.

De beste voorbeelden zijn uiteraard Antonio Nusa en Joel Ordonez, die allebei ervaring opdeden bij Club NXT alvorens door te breken bij het eerste elftal en vervolgens de kassa stevig te doen rinkelen. In de afgelopen transferperiodes werden zo ook onder andere Vince Osuji en Sandre Campbell reeds in huis gehaald als toekomstgerichte aanwinsten.

LEES OOK: 'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Club shopt in Zuid-Afrika

De bedoeling is wel dat het duo, die geregeld al deel uitmaken van de wedstrijdkern, straks definitief de stap zetten naar de Brugse A-kern. Al mag die laatste mogelijk eerst nog een landgenoot verwelkomen in The Nest. Volgens het lokale medium Soccer Laduma heeft Club immers een oogje laten vallen op Gabriel Amato, een 18-jarige Zuid-Afrikaan.

Momenteel is Amato actief in zijn thuisland, waar hij tot dusver al goed was voor één goal in 22 matchen voor Cape Town City FC. De veelzijdige middenvelder zou op die manier eerder al de interesse van Ajax hebben gewekt, dat vroeger nog een satellietclub had in Kaapstad en met ex-spelers als Steven Pienaar misschien wel een streepje voor heeft.

Concurentie van Ajax

Toch zou Club, waar voor Campbell met Percy Tau recent ook al een Zuid-Afrikaan de revue passeerde, zich mengen in de race om Amato zijn handtekening. Insiders beweren dat het jonge talent zijn ontwikkeling zowel in Jan Breydel als de Johan Cruijff ArenA  momenteel nauwlettend in de gaten wordt gehouden. Al wordt dat voorlopig niet bevestigd.

Zo weigert City-CEO John Comitis te reageren op de geruchten. Het prijskaartje van Amato is voorlopig nog onbekend, al zal nog volgens dezelfde bron veel afhangen van een eventuele degradatie van diens huidige werkgever. Mocht die er niet in slagen om zich te handhaven op het hoogste niveau kan dat de onderhandelingen gunstig beïnvloeden.

Gelooft u in Campbell?

Meest recent

Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

12
12
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

11
11
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

104
104
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

324
324
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

156
156
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

74
74
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

65
65
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

75
75
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

219
219
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

229
229
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

287
287
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

273
273
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

218
218
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

177
177
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

75
75
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

647
647
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

134
134
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

411
411
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

495
495
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

1116
1116
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

157
157
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

893
893
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

243
243
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

225
225

Meer sportnieuws