'Club Brugge strijdt met Ajax om potentieel goudhaantje'

door stemmen
'Club Brugge strijdt met Ajax om potentieel goudhaantje'

In Youth We Trust. Het was even de slogan van aartsrivaal Anderlecht, maar ook Club Brugge trekt alsmaar vaker met succes de kaart van de jeugd. Om die producten van eigen kweek aan te vullen speurt Blauw-Zwart ook in het buitenland naar ruwe diamanten die op termijn een meerwaarde kunnen blijken.

De beste voorbeelden zijn uiteraard Antonio Nusa en Joel Ordonez, die allebei ervaring opdeden bij Club NXT alvorens door te breken bij het eerste elftal en vervolgens de kassa stevig te doen rinkelen. In de afgelopen transferperiodes werden zo ook onder andere Vince Osuji en Sandre Campbell reeds in huis gehaald als toekomstgerichte aanwinsten.

LEES OOK: 'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Club shopt in Zuid-Afrika

De bedoeling is wel dat het duo, die geregeld al deel uitmaken van de wedstrijdkern, straks definitief de stap zetten naar de Brugse A-kern. Al mag die laatste mogelijk eerst nog een landgenoot verwelkomen in The Nest. Volgens het lokale medium Soccer Laduma heeft Club immers een oogje laten vallen op Gabriel Amato, een 18-jarige Zuid-Afrikaan.

Momenteel is Amato actief in zijn thuisland, waar hij tot dusver al goed was voor één goal in 22 matchen voor Cape Town City FC. De veelzijdige middenvelder zou op die manier eerder al de interesse van Ajax hebben gewekt, dat vroeger nog een satellietclub had in Kaapstad en met ex-spelers als Steven Pienaar misschien wel een streepje voor heeft.

Concurentie van Ajax

Toch zou Club, waar voor Campbell met Percy Tau recent ook al een Zuid-Afrikaan de revue passeerde, zich mengen in de race om Amato zijn handtekening. Insiders beweren dat het jonge talent zijn ontwikkeling zowel in Jan Breydel als de Johan Cruijff ArenA  momenteel nauwlettend in de gaten wordt gehouden. Al wordt dat voorlopig niet bevestigd.

Zo weigert City-CEO John Comitis te reageren op de geruchten. Het prijskaartje van Amato is voorlopig nog onbekend, al zal nog volgens dezelfde bron veel afhangen van een eventuele degradatie van diens huidige werkgever. Mocht die er niet in slagen om zich te handhaven op het hoogste niveau kan dat de onderhandelingen gunstig beïnvloeden.

Gelooft u in Campbell?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

8
8
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

20
20
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

97
97
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

138
138
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

112
112
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

108
108
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

431
431
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

625
625
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

376
376
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

197
197
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

116
116
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

203
203
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

398
398
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

189
189
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

101
101
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

34
34
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

284
284
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

273
273
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

426
426
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

432
432
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

289
289
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

166
166
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

150
150

Meer sportnieuws