'Club Brugge strijdt met Ajax om potentieel goudhaantje'

door
'Club Brugge strijdt met Ajax om potentieel goudhaantje'

In Youth We Trust. Het was even de slogan van aartsrivaal Anderlecht, maar ook Club Brugge trekt alsmaar vaker met succes de kaart van de jeugd. Om die producten van eigen kweek aan te vullen speurt Blauw-Zwart ook in het buitenland naar ruwe diamanten die op termijn een meerwaarde kunnen blijken.

De beste voorbeelden zijn uiteraard Antonio Nusa en Joel Ordonez, die allebei ervaring opdeden bij Club NXT alvorens door te breken bij het eerste elftal en vervolgens de kassa stevig te doen rinkelen. In de afgelopen transferperiodes werden zo ook onder andere Vince Osuji en Sandre Campbell reeds in huis gehaald als toekomstgerichte aanwinsten.

LEES OOK: Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Club shopt in Zuid-Afrika

De bedoeling is wel dat het duo, die geregeld al deel uitmaken van de wedstrijdkern, straks definitief de stap zetten naar de Brugse A-kern. Al mag die laatste mogelijk eerst nog een landgenoot verwelkomen in The Nest. Volgens het lokale medium Soccer Laduma heeft Club immers een oogje laten vallen op Gabriel Amato, een 18-jarige Zuid-Afrikaan.

Momenteel is Amato actief in zijn thuisland, waar hij tot dusver al goed was voor één goal in 22 matchen voor Cape Town City FC. De veelzijdige middenvelder zou op die manier eerder al de interesse van Ajax hebben gewekt, dat vroeger nog een satellietclub had in Kaapstad en met ex-spelers als Steven Pienaar misschien wel een streepje voor heeft.

Concurentie van Ajax

Toch zou Club, waar voor Campbell met Percy Tau recent ook al een Zuid-Afrikaan de revue passeerde, zich mengen in de race om Amato zijn handtekening. Insiders beweren dat het jonge talent zijn ontwikkeling zowel in Jan Breydel als de Johan Cruijff ArenA  momenteel nauwlettend in de gaten wordt gehouden. Al wordt dat voorlopig niet bevestigd.

Zo weigert City-CEO John Comitis te reageren op de geruchten. Het prijskaartje van Amato is voorlopig nog onbekend, al zal nog volgens dezelfde bron veel afhangen van een eventuele degradatie van diens huidige werkgever. Mocht die er niet in slagen om zich te handhaven op het hoogste niveau kan dat de onderhandelingen gunstig beïnvloeden.

Gelooft u in Campbell?

Meest recent

Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

3
3
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

96
96
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

304
304
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

124
124
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

681
681
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

90
90
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

341
341
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

423
423
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

201
201
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

56
56
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

438
438
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

196
196
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

101
101
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

306
306
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

167
167
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

409
409
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

234
234
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

460
460
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

404
404
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

53
53
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

302
302
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

124
124
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

463
463
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

108
108

Meer sportnieuws