'Club Brugge strijdt met Ajax om potentieel goudhaantje'

door
'Club Brugge strijdt met Ajax om potentieel goudhaantje'

In Youth We Trust. Het was even de slogan van aartsrivaal Anderlecht, maar ook Club Brugge trekt alsmaar vaker met succes de kaart van de jeugd. Om die producten van eigen kweek aan te vullen speurt Blauw-Zwart ook in het buitenland naar ruwe diamanten die op termijn een meerwaarde kunnen blijken.

De beste voorbeelden zijn uiteraard Antonio Nusa en Joel Ordonez, die allebei ervaring opdeden bij Club NXT alvorens door te breken bij het eerste elftal en vervolgens de kassa stevig te doen rinkelen. In de afgelopen transferperiodes werden zo ook onder andere Vince Osuji en Sandre Campbell reeds in huis gehaald als toekomstgerichte aanwinsten.

LEES OOK: Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club shopt in Zuid-Afrika

De bedoeling is wel dat het duo, die geregeld al deel uitmaken van de wedstrijdkern, straks definitief de stap zetten naar de Brugse A-kern. Al mag die laatste mogelijk eerst nog een landgenoot verwelkomen in The Nest. Volgens het lokale medium Soccer Laduma heeft Club immers een oogje laten vallen op Gabriel Amato, een 18-jarige Zuid-Afrikaan.

Momenteel is Amato actief in zijn thuisland, waar hij tot dusver al goed was voor één goal in 22 matchen voor Cape Town City FC. De veelzijdige middenvelder zou op die manier eerder al de interesse van Ajax hebben gewekt, dat vroeger nog een satellietclub had in Kaapstad en met ex-spelers als Steven Pienaar misschien wel een streepje voor heeft.

Concurentie van Ajax

Toch zou Club, waar voor Campbell met Percy Tau recent ook al een Zuid-Afrikaan de revue passeerde, zich mengen in de race om Amato zijn handtekening. Insiders beweren dat het jonge talent zijn ontwikkeling zowel in Jan Breydel als de Johan Cruijff ArenA  momenteel nauwlettend in de gaten wordt gehouden. Al wordt dat voorlopig niet bevestigd.

Zo weigert City-CEO John Comitis te reageren op de geruchten. Het prijskaartje van Amato is voorlopig nog onbekend, al zal nog volgens dezelfde bron veel afhangen van een eventuele degradatie van diens huidige werkgever. Mocht die er niet in slagen om zich te handhaven op het hoogste niveau kan dat de onderhandelingen gunstig beïnvloeden.

Gelooft u in Campbell?

Meest recent

Kompany maakt grootste indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

1
1
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

72
72
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

102
102
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

18
18
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

57
57
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

120
120
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

69
69
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

127
127
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

141
141
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

334
334
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

314
314
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

178
178
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

228
228
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

142
142
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

119
119
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

208
208
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

72
72
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

376
376
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

120
120
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

402
402
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

176
176
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

274
274
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

698
698
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

219
219
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

357
357

Meer sportnieuws