'Anderlecht op dreef: zomeraanwinst drie én vier'

door
'Anderlecht op dreef: zomeraanwinst drie én vier'

RSC Anderlecht laat geen gras groeien over de voorbereiding van de aanstaande zomermercato, want met Cedric Hatenboer en Mihajlo Cvetkovic legde Olivier Renard reeds twee nieuwkomers vast. Daar zal het ongetwijfeld niet bij blijven, want in de wandelgangen van het Lotto Park wemelt het van de geruchten.

Niet geheel onlogisch, want Paars-Wit heeft straks heel wat werk voor de boeg. Niet alleen kan de kleedkamer op diverse posities een kwaliteitsinjectie gebruiken, Renard moet ook op zoek naar vervangers voor de vele vertrekkers die vermoedelijk andere oorden opzoeken. En dus lekken er steeds meer targets uit die op de sportief directeur zijn shortlist zouden prijken.

LEES OOK: Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

Oulai & Pietuszewski

Volgens transfergoeroe Sacha Tavolieri mogen aan dat lijstje nu ook Inao Oulai en Oskar Pietuszewski worden toegevoegd. Die eerste is een 19-jarige Ivoriaan die zowel op het middenveld als rechts achterin uit de voeten kan. Sinds nieuwjaar mocht hij al geregeld opdraven bij de Franse tweedeklasser SC Bastia, dat hem een halfjaar eerder wegplukte uit zijn thuisland.

De marktwaarde van Oulai, die nog tot medio 2028 vastligt bij zijn huidige werkgever, wordt op 300 duizend euro geschat. De nog drie jaar jongere Pietuszewski is dan weer nog actief in zijn thuisland Polen, waar hij al 20 keer in actie kwam voor Jagiellonia Bialystok. Daar zette de veelzijdige aanvaller zopas ook nog zijn kribbel onder een nieuw contract tot medio 2027.

Strategie van Renard

Toch valt het dus niet uit te sluiten dat Pietuszewski, wiens marktwaarde al op één miljoen wordt geschat, komende zomer het vertrouwde nest verlaat. Nog volgens Tavolieri vatte Anderlecht ondertussen al de gesprekken aan met de jeugdinternational zijn entourage, al is er voorlopig nog geen sprake van een overeenkomst. Hetzelfde geldt trouwens in het dossier van Oulai.

Afwachten dus of er snel vooruitgang zal worden geboekt. Beide tieners passen met hun profielen alvast in het gewenste plaatje in Neerpede, waar Renard meer wil inzetten op jonge talenten die op termijn een meerwaarde kunnen opleveren. Mochten hun transfers succesvol worden afgerond kunnne Oulai en Pietuszewski ook nog ervaring opdoen bij de RSCA Futures.

RSCA moet meer inzetten op dit soort targets

Meest recent

'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

40
40
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

35
35
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

77
77
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

90
90
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

396
396
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

56
56
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

215
215
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

59
59
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

115
115
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

719
719
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

84
84
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

196
196
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

484
484
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

124
124
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

331
331
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

73
73
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

415
415
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

758
758
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

223
223
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

729
729
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

179
179
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

402
402
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

80
80
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

119
119
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

249
249

Meer sportnieuws