'Anderlecht op dreef: zomeraanwinst drie én vier'

634
'Anderlecht op dreef: zomeraanwinst drie én vier'

RSC Anderlecht laat geen gras groeien over de voorbereiding van de aanstaande zomermercato, want met Cedric Hatenboer en Mihajlo Cvetkovic legde Olivier Renard reeds twee nieuwkomers vast. Daar zal het ongetwijfeld niet bij blijven, want in de wandelgangen van het Lotto Park wemelt het van de geruchten.

Niet geheel onlogisch, want Paars-Wit heeft straks heel wat werk voor de boeg. Niet alleen kan de kleedkamer op diverse posities een kwaliteitsinjectie gebruiken, Renard moet ook op zoek naar vervangers voor de vele vertrekkers die vermoedelijk andere oorden opzoeken. En dus lekken er steeds meer targets uit die op de sportief directeur zijn shortlist zouden prijken.

LEES OOK: Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Oulai & Pietuszewski

Volgens transfergoeroe Sacha Tavolieri mogen aan dat lijstje nu ook Inao Oulai en Oskar Pietuszewski worden toegevoegd. Die eerste is een 19-jarige Ivoriaan die zowel op het middenveld als rechts achterin uit de voeten kan. Sinds nieuwjaar mocht hij al geregeld opdraven bij de Franse tweedeklasser SC Bastia, dat hem een halfjaar eerder wegplukte uit zijn thuisland.

De marktwaarde van Oulai, die nog tot medio 2028 vastligt bij zijn huidige werkgever, wordt op 300 duizend euro geschat. De nog drie jaar jongere Pietuszewski is dan weer nog actief in zijn thuisland Polen, waar hij al 20 keer in actie kwam voor Jagiellonia Bialystok. Daar zette de veelzijdige aanvaller zopas ook nog zijn kribbel onder een nieuw contract tot medio 2027.

Strategie van Renard

Toch valt het dus niet uit te sluiten dat Pietuszewski, wiens marktwaarde al op één miljoen wordt geschat, komende zomer het vertrouwde nest verlaat. Nog volgens Tavolieri vatte Anderlecht ondertussen al de gesprekken aan met de jeugdinternational zijn entourage, al is er voorlopig nog geen sprake van een overeenkomst. Hetzelfde geldt trouwens in het dossier van Oulai.

Afwachten dus of er snel vooruitgang zal worden geboekt. Beide tieners passen met hun profielen alvast in het gewenste plaatje in Neerpede, waar Renard meer wil inzetten op jonge talenten die op termijn een meerwaarde kunnen opleveren. Mochten hun transfers succesvol worden afgerond kunnne Oulai en Pietuszewski ook nog ervaring opdoen bij de RSCA Futures.

RSCA moet meer inzetten op dit soort targets

Meest recent

Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

7
7
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

18
18
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

85
85
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

8
8
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

47
47
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

21
21
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

194
194
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

79
79
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

39
39
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

26
26
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

19
19
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

66
66
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

156
156
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

45
45
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

36
36
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

115
115
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

62
62
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

103
103
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

56
56
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

50
50
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

19
19
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

135
135
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

111
111
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

217
217

Meer sportnieuws