'Geflopt bij Antwerp, nu lonkt knaltransfer naar Chelsea'

336 stemmen
'Geflopt bij Antwerp, nu lonkt knaltransfer naar Chelsea'

Antwerp wist de voorbije jaren al verschillende spelers te gelde te maken en zal dat ongetwijfeld ook komende zomer gaan doen. Maar de Great Old miste ook enkele kansen om stevig te verdienen. Eén van de meest markante flops was Emanuel Emegha.

De spits streek begin 2022 voor 2 miljoen euro neer van Sparta Rotterdam, maar kon zich op de Bosuil nooit doorzetten. Na amper een halfjaar koos Antwerp al eieren voor zijn geld en verkocht het Emegha voor een kleine winst door aan Sturm Graz.

LEES OOK: 'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

Emegha kon zich niet doorzetten bij Antwerp

Daarna ging het echter snel voor de intussen 22-jarige Nederlander. Na amper één seizoen in Oostenrijk verkaste hij voor 13 miljoen euro naar Strasbourg en daar is hij dit seizoen ook helemaal ontploft.

Emegha scoorde al veertien keer, waarmee hij op de vijfde plaats staat in de topschutterslijst van de Ligue 1. Hij heeft zo ook een groot aandeel in de successen van zijn team. Strasbourg staat op een knappe zesde plaats en mag op twee speeldagen van het einde nog altijd dromen van de Champions League.

Chelsea meldt zich voor spits

Dat zou hem deze zomer een knaltransfer op kunnen gaan leveren. Volgens Foot Mercato maakt Chelsea immers werk van zijn komst. Dat de Blues bij Emegha uitkomen, hoeft niet te verbazen. Chelsea en Strasbourg hebben immers dezelfde eigenaars.

Bovendien zijn ze op Stamford Bridge nog altijd op zoek naar een spits, want een waardig alternatief voor Nicolas Jackson hadden ze dit seizoen niet. Daar zou Emegha dus verandering in moeten gaan brengen. De gesprekken over een transfer zouden al volop aan de gang zijn.

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Antwerp?

Meest recent

Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

4
4
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

81
81
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

61
61
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

59
59
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

63
63
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

145
145
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

123
123
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

73
73
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

41
41
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

159
159
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

190
190
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

78
78
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

47
47
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

70
70
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

391
391
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

422
422
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

241
241
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

227
227
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

279
279
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

531
531
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

142
142
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

79
79
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

129
129
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

600
600
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

111
111

Meer sportnieuws