Mikel Arteta sneert stevig naar PSG: “Dat zegt genoeg…”

door
Mikel Arteta sneert stevig naar PSG: “Dat zegt genoeg…”

Arsenal en Leandro Trossard moesten in de halve finale van de Champions League het onderspit delven tegen PSG. The Gunners gingen in eigen huis met 0-1 onderuit terwijl PSG in het Parc de Princes met 2-1 won. Na afloop sneerde coach Mikel Arteta stevig naar de Franse grootmacht.

Op sociale media werden Trossard en co compleet belachelijk gemaakt, maar Arteta zag het toch anders. Volgens de Spanjaard was zijn formatie dit seizoen "de beste ploeg van de Champions League". Hij vond de uitschakeling tegen PSG dan ook onverdiend.

LEES OOK: Arteta bevestigt blessuredomper voor Trossard

Dat zegt genoeg

Volgens Arteta verdiende Arsenal het om door te stoten naar de finale in München. “Honderd procent zeker: op basis van wat ik heb gezien was er geen betere ploeg in deze Champions League dan Arsenal, maar we liggen eruit”, citeerde Het Nieuwsblad de Spaanse oefenmeester.

Areteta wees naar doelman Gianluigi Donnarumma die volgens hem de beste man van PSG was tijdens het tweeluik. “Maar als je beide wedstrijden analyseert en vraagt wie hun beste speler was, dan was dat twee keer hun keeper. Over 180 minuten waren wij de beste ploeg.”

Beste club van CL

Arteta ging zelfs nog een stapje verder en noemde Arsenal "de beste club van de Champions League" dit seizoen. “Ik neem veel positieve dingen mee en ben trots op mijn team. We kwamen hier aan in misschien wel de slechtst mogelijke staat als je kijkt naar het aantal blessures dat we hadden. Dat we dan alsnog zo’n wedstrijd neerzetten, geeft me veel vertrouwen voor de toekomst. Maar vanavond ben ik heel teleurgesteld.”

PSG-coach Luis Enrique sprak Arteta ten stelligste tegen en zei dat het belangrijkste in voetbal doelpunten maken is. Arteta, een ex-speler van PSG, zal overigens wel voor de Fransen supporteren in de finale tegen Internazionale. “Vanwege mijn verleden hoop ik dat PSG zal winnen. Dat meen ik uit de grond van mijn hart. Dit is niet het geschikte moment om te zeggen: ‘Komaan Parijs’, maar nu ze in de finale staan, zal ik voor hen supporteren.”

Arsenal is dit seizoen de beste ploeg van de Champions League...

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

50
50
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

18
18
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

50
50
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

26
26
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

143
143
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

18
18
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

116
116
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

179
179
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

106
106
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

207
207
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

86
86
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

55
55
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

143
143
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

297
297
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

289
289
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

190
190
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

509
509
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

40
40
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

235
235
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

176
176
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

255
255
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

367
367
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

341
341

Meer sportnieuws