Mikel Arteta sneert stevig naar PSG: “Dat zegt genoeg…”

door
Mikel Arteta sneert stevig naar PSG: “Dat zegt genoeg…”

Arsenal en Leandro Trossard moesten in de halve finale van de Champions League het onderspit delven tegen PSG. The Gunners gingen in eigen huis met 0-1 onderuit terwijl PSG in het Parc de Princes met 2-1 won. Na afloop sneerde coach Mikel Arteta stevig naar de Franse grootmacht.

Op sociale media werden Trossard en co compleet belachelijk gemaakt, maar Arteta zag het toch anders. Volgens de Spanjaard was zijn formatie dit seizoen "de beste ploeg van de Champions League". Hij vond de uitschakeling tegen PSG dan ook onverdiend.

LEES OOK: Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Dat zegt genoeg

Volgens Arteta verdiende Arsenal het om door te stoten naar de finale in München. “Honderd procent zeker: op basis van wat ik heb gezien was er geen betere ploeg in deze Champions League dan Arsenal, maar we liggen eruit”, citeerde Het Nieuwsblad de Spaanse oefenmeester.

Areteta wees naar doelman Gianluigi Donnarumma die volgens hem de beste man van PSG was tijdens het tweeluik. “Maar als je beide wedstrijden analyseert en vraagt wie hun beste speler was, dan was dat twee keer hun keeper. Over 180 minuten waren wij de beste ploeg.”

Beste club van CL

Arteta ging zelfs nog een stapje verder en noemde Arsenal "de beste club van de Champions League" dit seizoen. “Ik neem veel positieve dingen mee en ben trots op mijn team. We kwamen hier aan in misschien wel de slechtst mogelijke staat als je kijkt naar het aantal blessures dat we hadden. Dat we dan alsnog zo’n wedstrijd neerzetten, geeft me veel vertrouwen voor de toekomst. Maar vanavond ben ik heel teleurgesteld.”

PSG-coach Luis Enrique sprak Arteta ten stelligste tegen en zei dat het belangrijkste in voetbal doelpunten maken is. Arteta, een ex-speler van PSG, zal overigens wel voor de Fransen supporteren in de finale tegen Internazionale. “Vanwege mijn verleden hoop ik dat PSG zal winnen. Dat meen ik uit de grond van mijn hart. Dit is niet het geschikte moment om te zeggen: ‘Komaan Parijs’, maar nu ze in de finale staan, zal ik voor hen supporteren.”

Arsenal is dit seizoen de beste ploeg van de Champions League...

Meest recent

'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

9
9
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

135
135
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

22
22
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

139
139
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

36
36
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

30
30
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

150
150
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

219
219
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

153
153
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

169
169
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

61
61
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

131
131
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

264
264
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

258
258
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

111
111
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

310
310
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

132
132
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

198
198
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

484
484
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

427
427
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

500
500
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

105
105
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

139
139
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

164
164
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

124
124

Meer sportnieuws