Rode Duivels en Ajax: Mokio geeft doelstellingen prijs

door
Rode Duivels en Ajax: Mokio geeft doelstellingen prijs

Toen Rudi Garcia in maart zijn eerste selectie bekend maakte bij de Rode Duivels, had hij meteen enkele verrassingen in petto. De meest opmerkelijke naam in zijn selectie was wellicht die van Jorthy Mokio.

Het amper 17-jarige toptalent mocht in de heenmatch tegen Oekraïne meteen ook met een korte invalbeurt zijn debuut maken. Sindsdien wist hij zich ook alsmaar meer te manifesteren bij Ajax, waar hij intussen toch al vijftien matchen in de hoofdmacht gespeeld heeft. Daarin scoorde hij ook twee keer.

LEES OOK: Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

Mokio ziet zichzelf als middenvelder

De vraag is nu alleen op welke positie de toekomst van Mokio ligt. Bij Ajax wordt hij dezer dagen doorgaans uitgespeeld op het middenveld. Hij maakte echter bij AA Gent vorig seizoen zijn profdebuut als centrale verdediger en viel bij de Rode Duivels in als linksachter.

Op termijn lijken er op zijn minst bij de nationale ploeg meer kansen te liggen als verdediger. "Ik zie mezelf als een middenvelder, een zes of een acht", is Mokio echter duidelijk in Het Laatste Nieuws. "Als de coach me achterin zet, doe ik mijn ding. Zolang ik maar op het veld sta, ben ik gelukkig."

Volwaardige A-speler worden bij Ajax

Een tijdje geleden gaf Mokio al aan dat hij droomt van het WK 2026 met de Rode Duivels. Bij Ajax ogen zijn doelstellingen op dit moment echter nog een pak bescheidener.

"Spelen, zoveel mogelijk minuten maken", klinkt het immers. "Op dit moment ben ik nog een Jong-speler, bij de trainingen zit ik zelfs nog niet in de kleedkamer van de A-ploeg. De eerstvolgende stap is dat ik ook echt lid van word van het eerste. Tot dan moet ik gewoon ‘patience’ hebben en de momenten grijpen die ik krijg."

Waar zie je Mokio carrière maken?

Meest recent

Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

110
110
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

27
27
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

164
164
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

92
92
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

51
51
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

93
93
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

200
200
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

49
49
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

60
60
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

20
20
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

56
56
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

78
78
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt nog van Duivel, strijd Standard en Genk'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

126
126
‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

FC Barcelona kreeg in de heenwedstrijd van de Champions League tegen Atlético Madrid een pak ...

299
299
Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Kevin De Bruyne ging afgelopen zomer van Manchester City naar Napoli. De middenvelder werd ook ...

98
98
Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Youri Tielemans kampte met blessureleed, maar koos er toch voor om met de Rode Duivels op stage te ...

96
96
Opmerkelijke beelden: Nederlandse ref is Godts helemaal beu

Het is dezer dagen alsmaar meer een trend om ook scheidsrechters van een camera en microfoon te ...

89
89
Garcia krijgt hulp aangeboden uit verrassende hoek

Rudi Garcia zal momenteel al met zijn gedachten volledig bij de voorbereiding op het WK zitten. ...

108
108
Coucke breekt na tragedie: Verlies gaat door merg en been

Marc Coucke is een van de meest opvallende ondernemers van België. Als selfmade miljonair ...

128
128
'Charleroi pikt nieuwe trainer in JPL op'

De trainerswals in de Jupiler Pro League gaat ook tijdens de play-offs vrolijk verder. Na de eerste ...

93
93
Na bizar penaltygeval: Flick haalt keihard uit

Voor FC Barcelona dreigen de kwartfinales het eindstation te worden in de Champions League. Ze ...

121
121
'Genk kan na één jaar al cashen op aanwinst'

Na een teleurstellend seizoen staat KRC Genk ongetwijfeld voor een boeiende transferzomer. Het zal ...

275
275
'Standard en Genk vechten pittig transferduel uit'

Standard en KRC Genk zijn uiteraard al bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Viaplay weet ...

165
165
Stunt in WK-selectie: "Rode Duivels volgen mij"

Het WK loert om de hoek en heel wat spelers dromen nog van een ticket voor dat Wereldkampioenschoep. ...

180
180

Meer sportnieuws