Rode Duivels en Ajax: Mokio geeft doelstellingen prijs

door
Rode Duivels en Ajax: Mokio geeft doelstellingen prijs

Toen Rudi Garcia in maart zijn eerste selectie bekend maakte bij de Rode Duivels, had hij meteen enkele verrassingen in petto. De meest opmerkelijke naam in zijn selectie was wellicht die van Jorthy Mokio.

Het amper 17-jarige toptalent mocht in de heenmatch tegen Oekraïne meteen ook met een korte invalbeurt zijn debuut maken. Sindsdien wist hij zich ook alsmaar meer te manifesteren bij Ajax, waar hij intussen toch al vijftien matchen in de hoofdmacht gespeeld heeft. Daarin scoorde hij ook twee keer.

LEES OOK: Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

Mokio ziet zichzelf als middenvelder

De vraag is nu alleen op welke positie de toekomst van Mokio ligt. Bij Ajax wordt hij dezer dagen doorgaans uitgespeeld op het middenveld. Hij maakte echter bij AA Gent vorig seizoen zijn profdebuut als centrale verdediger en viel bij de Rode Duivels in als linksachter.

Op termijn lijken er op zijn minst bij de nationale ploeg meer kansen te liggen als verdediger. "Ik zie mezelf als een middenvelder, een zes of een acht", is Mokio echter duidelijk in Het Laatste Nieuws. "Als de coach me achterin zet, doe ik mijn ding. Zolang ik maar op het veld sta, ben ik gelukkig."

Volwaardige A-speler worden bij Ajax

Een tijdje geleden gaf Mokio al aan dat hij droomt van het WK 2026 met de Rode Duivels. Bij Ajax ogen zijn doelstellingen op dit moment echter nog een pak bescheidener.

"Spelen, zoveel mogelijk minuten maken", klinkt het immers. "Op dit moment ben ik nog een Jong-speler, bij de trainingen zit ik zelfs nog niet in de kleedkamer van de A-ploeg. De eerstvolgende stap is dat ik ook echt lid van word van het eerste. Tot dan moet ik gewoon ‘patience’ hebben en de momenten grijpen die ik krijg."

Waar zie je Mokio carrière maken?

Meest recent

VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

49
49
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

65
65
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

80
80
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

97
97
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

72
72
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

106
106
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

176
176
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

132
132
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

272
272
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

233
233
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

395
395
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

137
137
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

878
878
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

181
181
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

725
725
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

76
76
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

204
204
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

236
236
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

93
93
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

183
183
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

612
612
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

34
34
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

272
272

Meer sportnieuws