'Lierse verliest smaakmaker aan Jupiler Pro League'

380 stemmen
'Lierse verliest smaakmaker aan Jupiler Pro League'

Lierse SK greep dit seizoen uiteindelijk op het nippertje naast een ticket voor de play-offs in de Challenger Pro League. De Pallieters kunnen wel terugblikken op een goed seizoen met nog altijd een vrijwel exclusief Belgisch elftal.

Ook voor volgend seizoen wordt weer volop de Belgische kaart getrokken. Met Vincent De Vos (Tienen), Yassin Hidraoui (Schalke), Cedric Van Meirvenne (KRC Gent) en Thiebe Van Elsuwege (Lokeren-Temse) heeft het alweer vier jonge landgenoten vastgelegd.

Lierse dreigt Marijnissen te verliezen

Wel zullen ze op het Lisp ook enkele smaakmakers verliezen. Met Willem II werd al enkele maanden geleden een akkoord gesloten over de verkoop van Maksim Kireev en ook een andere goudhaantje lijkt te gaan vertrekken.

Gazet van Antwerpen weet dat Luc Marijnissen zeer gegeerd is. De 22-jarige verdediger werd in de zomer van 2023 transfervrij weggeplukt bij NAC Breda en groeide uit tot een sterkhouder. In de voorbije twee seizoenen kwam hij 48 keer in actie, waarin hij drie keer scoorde en één assist gaf.

Veel interesse uit Jupiler Pro League

Verschillende clubs uit de Jupiler Pro League zouden nu aan de mouw van Marijnissen trekken. Lierse zal wel nog een transfersom vangen, want begin april tekende de Nederlander nog een nieuw contract tot 2027.

Daarmee begint Lierse zich alsmaar meer te manifesteren als een doorgeefluik naar de hogere reeksen. Naast Kireev en mogelijk Marijnissen wisten in de voorbije maanden ook spelers als Beni Mpanzu (Cercle) en Ousmane Sow (Gornik Zabrze) de stap naar een hoogste klasse te zetten.

Moeten eersteklassers vaker shoppen in 1B?

Meest recent

FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

0
0
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

47
47
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

142
142
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

85
85
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

67
67
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

178
178
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

546
546
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

84
84
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

231
231
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

142
142
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

75
75
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

71
71
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

202
202
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

681
681
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

56
56
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

71
71
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

454
454
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

466
466
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

575
575
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

1127
1127
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

126
126
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

574
574
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

118
118
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

157
157
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

124
124

Meer sportnieuws