'Lierse verliest smaakmaker aan Jupiler Pro League'

door
'Lierse verliest smaakmaker aan Jupiler Pro League'

Lierse SK greep dit seizoen uiteindelijk op het nippertje naast een ticket voor de play-offs in de Challenger Pro League. De Pallieters kunnen wel terugblikken op een goed seizoen met nog altijd een vrijwel exclusief Belgisch elftal.

Ook voor volgend seizoen wordt weer volop de Belgische kaart getrokken. Met Vincent De Vos (Tienen), Yassin Hidraoui (Schalke), Cedric Van Meirvenne (KRC Gent) en Thiebe Van Elsuwege (Lokeren-Temse) heeft het alweer vier jonge landgenoten vastgelegd.

LEES OOK: KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

Lierse dreigt Marijnissen te verliezen

Wel zullen ze op het Lisp ook enkele smaakmakers verliezen. Met Willem II werd al enkele maanden geleden een akkoord gesloten over de verkoop van Maksim Kireev en ook een andere goudhaantje lijkt te gaan vertrekken.

Gazet van Antwerpen weet dat Luc Marijnissen zeer gegeerd is. De 22-jarige verdediger werd in de zomer van 2023 transfervrij weggeplukt bij NAC Breda en groeide uit tot een sterkhouder. In de voorbije twee seizoenen kwam hij 48 keer in actie, waarin hij drie keer scoorde en één assist gaf.

Veel interesse uit Jupiler Pro League

Verschillende clubs uit de Jupiler Pro League zouden nu aan de mouw van Marijnissen trekken. Lierse zal wel nog een transfersom vangen, want begin april tekende de Nederlander nog een nieuw contract tot 2027.

Daarmee begint Lierse zich alsmaar meer te manifesteren als een doorgeefluik naar de hogere reeksen. Naast Kireev en mogelijk Marijnissen wisten in de voorbije maanden ook spelers als Beni Mpanzu (Cercle) en Ousmane Sow (Gornik Zabrze) de stap naar een hoogste klasse te zetten.

Moeten eersteklassers vaker shoppen in 1B?

Meest recent

Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

23
23
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

62
62
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

41
41
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

73
73
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

92
92
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

132
132
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

135
135
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

145
145
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

282
282
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

200
200
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

326
326
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

146
146
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

159
159
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

95
95
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

215
215
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

829
829
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

215
215
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

553
553
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

375
375
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

213
213
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

272
272
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

169
169
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

545
545
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

403
403
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

213
213

Meer sportnieuws