Pikante onthulling Gerets: Europese grootmacht geweigerd

door
Pikante onthulling Gerets: Europese grootmacht geweigerd

Dezer dagen lijken Belgische trainers meer naam te maken in het buitenland, met onder meer Vincent Kompany, Philippe Clement en Will Still die de voorbije jaren in de grote Europese competities werkten. In de jaren daarvoor was Eric Gerets zowat de enige Belgische coach die in het buitenland succes haalde.

De Leeuw kende al een grote spelerscarrière, waarin hij uitkwam voor onder meer AC Milan en PSV, met wie hij zelfs de Europacup I won. Als trainer won hij ook titels met PSV en Galatasaray, terwijl hij ook coachte in de Bundesliga en Ligue 1.

LEES OOK: Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Gerets stuurde grootmacht wandelen

In die laatste competitie was Gerets tussen 2007 en 2009 aan de slag bij Olympique Marseille. Bij de Franse traditieclub wordt hij nog altijd op handen gedragen, zoals bleek toen hij er enkele dagen geleden op bezoek was voor de 125ste verjaardag van de club.

De liefde is ook wederzijds, zo blijkt. In Het Nieuwsblad onthult Gerets dat hij een Europese grootmacht wandelen stuurde omwille van zijn band met Marseille.

PSG geweigerd uit liefde voor Marseille

"Toen ik trainer was in Qatar heeft de zoon van de emir me ooit gevraagd om trainer te worden bij PSG", vertelt Gerets. "Geen haar op mijn hoofd dat er nog maar aan dacht om toe te happen. Marseille is mijn club. Die liefde zou ik nooit op het spel hebben willen zetten."

Gerets was van 2012 tot 2014 trainer in Qatar van Lekhwiya. In die periode stond het project van de Qatari bij PSG nog in de kinderschoenen, maar er waren toch al de nodige grote namen aan de slag. Gerets had er spelers als Zlatan Ibrahimovic, Edinson Cavani, Marco Verratti en even David Beckham onder zijn hoede kunnen hebben.

Was het de juiste beslissing van Gerets?

Meest recent

Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

43
43
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

65
65
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

263
263
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

71
71
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

67
67
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

85
85
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

212
212
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

337
337
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

431
431
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

44
44
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

239
239
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

239
239
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

64
64
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

162
162
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

499
499
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

194
194
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

132
132
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

204
204
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

116
116
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

237
237
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

157
157
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

61
61
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

115
115
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

404
404
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

112
112

Meer sportnieuws