Pikante onthulling Gerets: Europese grootmacht geweigerd

519
Pikante onthulling Gerets: Europese grootmacht geweigerd

Dezer dagen lijken Belgische trainers meer naam te maken in het buitenland, met onder meer Vincent Kompany, Philippe Clement en Will Still die de voorbije jaren in de grote Europese competities werkten. In de jaren daarvoor was Eric Gerets zowat de enige Belgische coach die in het buitenland succes haalde.

De Leeuw kende al een grote spelerscarrière, waarin hij uitkwam voor onder meer AC Milan en PSV, met wie hij zelfs de Europacup I won. Als trainer won hij ook titels met PSV en Galatasaray, terwijl hij ook coachte in de Bundesliga en Ligue 1.

LEES OOK: Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Gerets stuurde grootmacht wandelen

In die laatste competitie was Gerets tussen 2007 en 2009 aan de slag bij Olympique Marseille. Bij de Franse traditieclub wordt hij nog altijd op handen gedragen, zoals bleek toen hij er enkele dagen geleden op bezoek was voor de 125ste verjaardag van de club.

De liefde is ook wederzijds, zo blijkt. In Het Nieuwsblad onthult Gerets dat hij een Europese grootmacht wandelen stuurde omwille van zijn band met Marseille.

PSG geweigerd uit liefde voor Marseille

"Toen ik trainer was in Qatar heeft de zoon van de emir me ooit gevraagd om trainer te worden bij PSG", vertelt Gerets. "Geen haar op mijn hoofd dat er nog maar aan dacht om toe te happen. Marseille is mijn club. Die liefde zou ik nooit op het spel hebben willen zetten."

Gerets was van 2012 tot 2014 trainer in Qatar van Lekhwiya. In die periode stond het project van de Qatari bij PSG nog in de kinderschoenen, maar er waren toch al de nodige grote namen aan de slag. Gerets had er spelers als Zlatan Ibrahimovic, Edinson Cavani, Marco Verratti en even David Beckham onder zijn hoede kunnen hebben.

Was het de juiste beslissing van Gerets?

Meest recent

Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

7
7
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

14
14
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

48
48
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

110
110
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

163
163
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

84
84
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

98
98
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

171
171
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

133
133
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

219
219
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

276
276
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

177
177
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

218
218
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

101
101
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

79
79
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

234
234
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

46
46
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

127
127
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

230
230
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

885
885
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

105
105
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

175
175
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

207
207
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

251
251
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

81
81

Meer sportnieuws