Pikante onthulling Gerets: Europese grootmacht geweigerd

door
Pikante onthulling Gerets: Europese grootmacht geweigerd

Dezer dagen lijken Belgische trainers meer naam te maken in het buitenland, met onder meer Vincent Kompany, Philippe Clement en Will Still die de voorbije jaren in de grote Europese competities werkten. In de jaren daarvoor was Eric Gerets zowat de enige Belgische coach die in het buitenland succes haalde.

De Leeuw kende al een grote spelerscarrière, waarin hij uitkwam voor onder meer AC Milan en PSV, met wie hij zelfs de Europacup I won. Als trainer won hij ook titels met PSV en Galatasaray, terwijl hij ook coachte in de Bundesliga en Ligue 1.

LEES OOK: ‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Gerets stuurde grootmacht wandelen

In die laatste competitie was Gerets tussen 2007 en 2009 aan de slag bij Olympique Marseille. Bij de Franse traditieclub wordt hij nog altijd op handen gedragen, zoals bleek toen hij er enkele dagen geleden op bezoek was voor de 125ste verjaardag van de club.

De liefde is ook wederzijds, zo blijkt. In Het Nieuwsblad onthult Gerets dat hij een Europese grootmacht wandelen stuurde omwille van zijn band met Marseille.

PSG geweigerd uit liefde voor Marseille

"Toen ik trainer was in Qatar heeft de zoon van de emir me ooit gevraagd om trainer te worden bij PSG", vertelt Gerets. "Geen haar op mijn hoofd dat er nog maar aan dacht om toe te happen. Marseille is mijn club. Die liefde zou ik nooit op het spel hebben willen zetten."

Gerets was van 2012 tot 2014 trainer in Qatar van Lekhwiya. In die periode stond het project van de Qatari bij PSG nog in de kinderschoenen, maar er waren toch al de nodige grote namen aan de slag. Gerets had er spelers als Zlatan Ibrahimovic, Edinson Cavani, Marco Verratti en even David Beckham onder zijn hoede kunnen hebben.

Was het de juiste beslissing van Gerets?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

155
155
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

227
227
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

111
111
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

103
103
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

278
278
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

65
65
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

143
143
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

484
484
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

150
150
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

300
300
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

513
513
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

188
188
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

106
106
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

172
172
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

159
159
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

420
420
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

74
74
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

197
197
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

768
768
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

681
681
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

371
371
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

619
619
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

197
197
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

428
428
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

654
654

Meer sportnieuws