Milicevic: "Hij moet een standbeeld krijgen bij AA Gent"

door
Milicevic:

AA Gent staat zondag voor een levensbelangrijke wedstrijden. Het moet eigenlijk winnen tegen Antwerp om zijn hoop op een Europees ticket levend te houden. Anders dreigen de Buffalo's vrede te moeten nemen met een zesde plaats.

Dat zou natuurlijk zonde zijn voor Gent, maar dat kreeg er woensdag wel nog een mooie motivatie bij. Sven Kums kondigde immers aan dat hij na dit seizoen een punt achter zijn carrière zet. Gent zal zijn aanvoerder een afscheid in schoonheid willen bezorgen.

LEES OOK: Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Milicevic noemt Kums de Modric van Gent

Dat geldt zeker voor Danijel Milicevic. De huidige coach van Gent kent Kums al zeer lang, want ze waren ook al ploegmaats in de gloriejaren rond de titel van 2015. Hij heeft zeer veel lof voor zijn draaischijf.

"Sven was de Luka Modric van AA Gent", aldus Milicevic in Het Laatste Nieuws. "Hij bepaalde het ritme. Ik noemde hem de voorbije jaren vaak ‘Luka’. Want hoe hij ballen met z’n buitenkant rechtervoet kon trappen... Zijn assist voor mij in de Champions League tegen Olympique Lyon was gewéldig. Hij stond toen in het Team van de Groepsfase. Dat zegt alles."

Standbeeld aan Planet Group Arena

Kums werd voor zijn prestaties in die tijd ook bekroond met een Gouden Schoen, maar een debuut bij de Rode Duivels volgde ondanks een handvol selecties nooit. Milicevic pleit nu voor een ander eerbetoon.

"Dankzij zijn professionalisme heeft hij tot deze leeftijd kunnen voetballen. Geloof mij: als middenvelder is dat geen sinecure. Als Pep Guardiola zegt dat er een standbeeld van Kevin De Bruyne moet komen aan het Etihad, dan moet er ook een standbeeld van Sven Kums komen aan de Planet Group Arena", oppert hij immers.

Moet Kums een standbeeld krijgen aan de Planet Group Arena?

Meest recent

'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

29
29
'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

26
26
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

47
47
Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De spectaculaire trainerswissel bij Club Brugge heeft heel wat stof doen opwaaien. Analist Wesley ...

351
351
'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

KRC Genk heeft andermaal een rotweek achter de rug: het sneuvelde in de beker en verloor vervolgens ...

280
280
Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan ...

479
479
‘Club Brugge davert al: Leko-bom kan elk moment ontploffen’

De terugkeer van Ivan Leko naar Club Brugge voelt voor niemand als een gewone trainerswissel. Meteen ...

503
503
'Salah-explosie leidt tot spraakmakende transfer'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

158
158
'Hete winter Renard: transferplannen Anderlecht onthuld'

Terwijl de spelers zich klaarstomen voor de laatste wedstrijden van 2025, bereidt de sportieve ...

260
260
'Leko klopt meteen op tafel: stevige transfereis bij Club'

Ivan Leko is de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. De Kroatische trainer werd maandag tot ieders ...

628
628
Hayen brutaal aan de kant gezet: trieste details komen uit

Nicky Hayen is niet langer de hoofdcoach van Club Brugge. Amper anderhalf jaar nadat hij overnam als ...

979
979
Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

146
146
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

114
114
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

294
294
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

74
74
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

277
277
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

99
99
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

965
965
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

532
532
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

233
233
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1735
1735
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

559
559
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

356
356
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

1155
1155
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

3401
3401

Meer sportnieuws