Milicevic: "Hij moet een standbeeld krijgen bij AA Gent"

door
Milicevic:

AA Gent staat zondag voor een levensbelangrijke wedstrijden. Het moet eigenlijk winnen tegen Antwerp om zijn hoop op een Europees ticket levend te houden. Anders dreigen de Buffalo's vrede te moeten nemen met een zesde plaats.

Dat zou natuurlijk zonde zijn voor Gent, maar dat kreeg er woensdag wel nog een mooie motivatie bij. Sven Kums kondigde immers aan dat hij na dit seizoen een punt achter zijn carrière zet. Gent zal zijn aanvoerder een afscheid in schoonheid willen bezorgen.

LEES OOK: Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Milicevic noemt Kums de Modric van Gent

Dat geldt zeker voor Danijel Milicevic. De huidige coach van Gent kent Kums al zeer lang, want ze waren ook al ploegmaats in de gloriejaren rond de titel van 2015. Hij heeft zeer veel lof voor zijn draaischijf.

"Sven was de Luka Modric van AA Gent", aldus Milicevic in Het Laatste Nieuws. "Hij bepaalde het ritme. Ik noemde hem de voorbije jaren vaak ‘Luka’. Want hoe hij ballen met z’n buitenkant rechtervoet kon trappen... Zijn assist voor mij in de Champions League tegen Olympique Lyon was gewéldig. Hij stond toen in het Team van de Groepsfase. Dat zegt alles."

Standbeeld aan Planet Group Arena

Kums werd voor zijn prestaties in die tijd ook bekroond met een Gouden Schoen, maar een debuut bij de Rode Duivels volgde ondanks een handvol selecties nooit. Milicevic pleit nu voor een ander eerbetoon.

"Dankzij zijn professionalisme heeft hij tot deze leeftijd kunnen voetballen. Geloof mij: als middenvelder is dat geen sinecure. Als Pep Guardiola zegt dat er een standbeeld van Kevin De Bruyne moet komen aan het Etihad, dan moet er ook een standbeeld van Sven Kums komen aan de Planet Group Arena", oppert hij immers.

Moet Kums een standbeeld krijgen aan de Planet Group Arena?

Meest recent

'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

30
30
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

76
76
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

150
150
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

354
354
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

33
33
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

270
270
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

25
25
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

351
351
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

36
36
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

338
338
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

319
319
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

112
112
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

178
178
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

612
612
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

351
351
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

122
122
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

433
433
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

109
109
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

36
36
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

147
147
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

617
617
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

98
98
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

244
244
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

234
234
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

136
136

Meer sportnieuws