Milicevic: "Hij moet een standbeeld krijgen bij AA Gent"

189 stemmen
Milicevic:

AA Gent staat zondag voor een levensbelangrijke wedstrijden. Het moet eigenlijk winnen tegen Antwerp om zijn hoop op een Europees ticket levend te houden. Anders dreigen de Buffalo's vrede te moeten nemen met een zesde plaats.

Dat zou natuurlijk zonde zijn voor Gent, maar dat kreeg er woensdag wel nog een mooie motivatie bij. Sven Kums kondigde immers aan dat hij na dit seizoen een punt achter zijn carrière zet. Gent zal zijn aanvoerder een afscheid in schoonheid willen bezorgen.

LEES OOK: 'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Milicevic noemt Kums de Modric van Gent

Dat geldt zeker voor Danijel Milicevic. De huidige coach van Gent kent Kums al zeer lang, want ze waren ook al ploegmaats in de gloriejaren rond de titel van 2015. Hij heeft zeer veel lof voor zijn draaischijf.

"Sven was de Luka Modric van AA Gent", aldus Milicevic in Het Laatste Nieuws. "Hij bepaalde het ritme. Ik noemde hem de voorbije jaren vaak ‘Luka’. Want hoe hij ballen met z’n buitenkant rechtervoet kon trappen... Zijn assist voor mij in de Champions League tegen Olympique Lyon was gewéldig. Hij stond toen in het Team van de Groepsfase. Dat zegt alles."

Standbeeld aan Planet Group Arena

Kums werd voor zijn prestaties in die tijd ook bekroond met een Gouden Schoen, maar een debuut bij de Rode Duivels volgde ondanks een handvol selecties nooit. Milicevic pleit nu voor een ander eerbetoon.

"Dankzij zijn professionalisme heeft hij tot deze leeftijd kunnen voetballen. Geloof mij: als middenvelder is dat geen sinecure. Als Pep Guardiola zegt dat er een standbeeld van Kevin De Bruyne moet komen aan het Etihad, dan moet er ook een standbeeld van Sven Kums komen aan de Planet Group Arena", oppert hij immers.

Moet Kums een standbeeld krijgen aan de Planet Group Arena?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

115
115
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

60
60
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

96
96
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

198
198
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

85
85
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

183
183
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

487
487
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

113
113
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

558
558
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

309
309
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

657
657
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

173
173
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

416
416
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

188
188
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

124
124
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

118
118
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

305
305
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

322
322
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

462
462
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

500
500
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

522
522
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

187
187
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

221
221
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

91
91

Meer sportnieuws