Bij AA Gent nemen ze weldra opnieuw afscheid van een oudgediende. Aanvoerder Sven Kums kondigde woensdag immers aan dat hij na dit seizoen een punt achter zijn profcarrière zet. Op zijn 37ste is het genoeg geweest voor de voormalige Gouden Schoen.
Als één van de redenen voor zijn afscheid gaf Kums aan dat zijn lichaam niet meer mee wou. Daardoor moest hij dit seizoen al een aantal wedstrijden missen en zat hij ook regelmatig op de bank. Na een profcarrière van bijna 20 jaar is dat niet onlogisch.
Kums heeft volgende uitdaging al beet
De vraag die zich uiteraard stelt bij zijn afscheid is wat de volgende stap zal worden. Daarop had Kums bovendien meteen ook een antwoord klaar. Hij blijkt al een nieuw project uitgebouwd te hebben samen met zijn echtgenote Caroline. Dat luistert naar de naam 'Honection'.
"Afgelopen jaar heb ik het licht gezien. Ik heb tijdens mijn carrière gemerkt dat ik opportuniteiten heb gemist, ook op vlak van transfers", legt Kums uit in Het Laatste Nieuws. "Daarom hebben we nu een nieuw digitaal platform ontwikkeld voor spelers, clubs, makelaars en advocaten dat het transferproces transparanter én digitaler zal maken."
AA Gent is al klant
Een trainerscarrière lijkt Kums dus niet meteen na te gaan streven, maar met zijn nieuwe project blijft hij toch enigszins betrokken bij de voetbalwereld. En bij zijn oude club, want AA Gent zou al een klant zijn.
Voor Kums zich volledig op Honection zal richten, wil hij uiteraard wel eerst nog een Europees ticket afdwingen met Gent. Makkelijk zal dat niet worden, want op drie speeldagen van het einde staat Gent pas zesde.