WAANZIN! Inter houdt Barça na nieuwe rollercoaster uit finale

door
WAANZIN! Inter houdt Barça na nieuwe rollercoaster uit finale

FC Barcelona zal dit seizoen geen treble pakken. De Catalanen mogen hun droom opbergen na alweer een waanzinnig kijkstuk tegen Inter. Na een rollercoaster van een wedstrijd trokken de Italianen in de verlengingen met 4-3 aan het langste eind, waardoor ze ten koste van Barça naar de finale van de Champions League mogen.

Hét nieuws bij Inter voor de aftrap was dat sterspeler Lautaro Martinez tegen alle verwachtingen in toch fit geraakt was en aan de wedstrijd kon beginnen. Dat bleek na 20 minuten een geweldige zaak voor de Nerazzurri.

Het was immers de Argentijn die dan zijn ploeg op voorsprong bracht. Hij kon binnenduwen na een vlijmscherpe counter en een assist van Dumfries - alwéér hij. Barça claimde even later een penalty toen Acerbi de bal in de zestien met de arm raakte, maar de VAR gaf geen kik.

LEES OOK: 'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Barça zorgt voor straffe ommekeer

Dat deed die op slag van rust wél toen Cubarsi in de zestien met een ultieme tackle Martinez het scoren leek te beletten. Uit de beelden bleek immers dat de Barça-verdediger eerst de voet van zijn tegenstander raakte en dus werd het een penalty. Calhanoglu zette die om en leek Inter richting finale te schieten.

Barça leek uitgeteld, maar pakte na rust uit met een straffe remonte. Een volley van Eric Garcia bracht de hoop snel terug met de aansluitingstreffer en op het uur hing Olmo de bordjes weer gelijk. Drie minuten voor tijd maakte de 2-3 van Raphinha de ommekeer compleet: Barça op weg naar de finale.

Inter gaat in blessuretijd en verlengingen er nog op en over

Maar nog was de rollercoaster niet aan zijn einde beland. In de 93ste minuut kwam Inter zowaar nog langszij. Alwéér was de assist van Dumfries, deze keer was Acerbi de afwerker. Met zijn allereerste Champions League-goal sleept de 37-jarige veteraan zo nog verlengingen uit de brand.

Daarin kwam Inter nog maar eens op voorsprong toen invaller Frattesi kon afwerken. Barça ging daarna nog op zoek naar de 4-4, maar die kwam er niet meer doordat een briljante doelman Sommer alles stopte. Inter mag zich zo opmaken voor de finale op 31 mei in München, waarin Arsenal of PSG de tegenstander wordt.

Is Inter een verdiende finalist?

Meest recent

'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

50
50
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

7
7
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

30
30
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

60
60
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

83
83
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

55
55
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

49
49
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

141
141
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

199
199
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

86
86
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

130
130
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

320
320
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

290
290
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

99
99
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

170
170
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

311
311
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

147
147
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

119
119
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

157
157
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

524
524
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

102
102
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

599
599
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

1032
1032
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

157
157
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

489
489

Meer sportnieuws