WAANZIN! Inter houdt Barça na nieuwe rollercoaster uit finale

door
WAANZIN! Inter houdt Barça na nieuwe rollercoaster uit finale

FC Barcelona zal dit seizoen geen treble pakken. De Catalanen mogen hun droom opbergen na alweer een waanzinnig kijkstuk tegen Inter. Na een rollercoaster van een wedstrijd trokken de Italianen in de verlengingen met 4-3 aan het langste eind, waardoor ze ten koste van Barça naar de finale van de Champions League mogen.

Hét nieuws bij Inter voor de aftrap was dat sterspeler Lautaro Martinez tegen alle verwachtingen in toch fit geraakt was en aan de wedstrijd kon beginnen. Dat bleek na 20 minuten een geweldige zaak voor de Nerazzurri.

Het was immers de Argentijn die dan zijn ploeg op voorsprong bracht. Hij kon binnenduwen na een vlijmscherpe counter en een assist van Dumfries - alwéér hij. Barça claimde even later een penalty toen Acerbi de bal in de zestien met de arm raakte, maar de VAR gaf geen kik.

LEES OOK: Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Barça zorgt voor straffe ommekeer

Dat deed die op slag van rust wél toen Cubarsi in de zestien met een ultieme tackle Martinez het scoren leek te beletten. Uit de beelden bleek immers dat de Barça-verdediger eerst de voet van zijn tegenstander raakte en dus werd het een penalty. Calhanoglu zette die om en leek Inter richting finale te schieten.

Barça leek uitgeteld, maar pakte na rust uit met een straffe remonte. Een volley van Eric Garcia bracht de hoop snel terug met de aansluitingstreffer en op het uur hing Olmo de bordjes weer gelijk. Drie minuten voor tijd maakte de 2-3 van Raphinha de ommekeer compleet: Barça op weg naar de finale.

Inter gaat in blessuretijd en verlengingen er nog op en over

Maar nog was de rollercoaster niet aan zijn einde beland. In de 93ste minuut kwam Inter zowaar nog langszij. Alwéér was de assist van Dumfries, deze keer was Acerbi de afwerker. Met zijn allereerste Champions League-goal sleept de 37-jarige veteraan zo nog verlengingen uit de brand.

Daarin kwam Inter nog maar eens op voorsprong toen invaller Frattesi kon afwerken. Barça ging daarna nog op zoek naar de 4-4, maar die kwam er niet meer doordat een briljante doelman Sommer alles stopte. Inter mag zich zo opmaken voor de finale op 31 mei in München, waarin Arsenal of PSG de tegenstander wordt.

Is Inter een verdiende finalist?

Meest recent

Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

0
0
'Totale leegloop bij KRC Genk: recordzomer op til'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

25
25
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

232
232
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

39
39
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

241
241
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

292
292
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

259
259
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

184
184
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

270
270
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

128
128
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

84
84
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

86
86
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

100
100
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

63
63
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

37
37
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

266
266
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

270
270
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

99
99
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

453
453
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

206
206
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

285
285
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

84
84
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

50
50
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

188
188

Meer sportnieuws