WAANZIN! Inter houdt Barça na nieuwe rollercoaster uit finale

156 stemmen
WAANZIN! Inter houdt Barça na nieuwe rollercoaster uit finale

FC Barcelona zal dit seizoen geen treble pakken. De Catalanen mogen hun droom opbergen na alweer een waanzinnig kijkstuk tegen Inter. Na een rollercoaster van een wedstrijd trokken de Italianen in de verlengingen met 4-3 aan het langste eind, waardoor ze ten koste van Barça naar de finale van de Champions League mogen.

Hét nieuws bij Inter voor de aftrap was dat sterspeler Lautaro Martinez tegen alle verwachtingen in toch fit geraakt was en aan de wedstrijd kon beginnen. Dat bleek na 20 minuten een geweldige zaak voor de Nerazzurri.

Het was immers de Argentijn die dan zijn ploeg op voorsprong bracht. Hij kon binnenduwen na een vlijmscherpe counter en een assist van Dumfries - alwéér hij. Barça claimde even later een penalty toen Acerbi de bal in de zestien met de arm raakte, maar de VAR gaf geen kik.

LEES OOK: Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Barça zorgt voor straffe ommekeer

Dat deed die op slag van rust wél toen Cubarsi in de zestien met een ultieme tackle Martinez het scoren leek te beletten. Uit de beelden bleek immers dat de Barça-verdediger eerst de voet van zijn tegenstander raakte en dus werd het een penalty. Calhanoglu zette die om en leek Inter richting finale te schieten.

Barça leek uitgeteld, maar pakte na rust uit met een straffe remonte. Een volley van Eric Garcia bracht de hoop snel terug met de aansluitingstreffer en op het uur hing Olmo de bordjes weer gelijk. Drie minuten voor tijd maakte de 2-3 van Raphinha de ommekeer compleet: Barça op weg naar de finale.

Inter gaat in blessuretijd en verlengingen er nog op en over

Maar nog was de rollercoaster niet aan zijn einde beland. In de 93ste minuut kwam Inter zowaar nog langszij. Alwéér was de assist van Dumfries, deze keer was Acerbi de afwerker. Met zijn allereerste Champions League-goal sleept de 37-jarige veteraan zo nog verlengingen uit de brand.

Daarin kwam Inter nog maar eens op voorsprong toen invaller Frattesi kon afwerken. Barça ging daarna nog op zoek naar de 4-4, maar die kwam er niet meer doordat een briljante doelman Sommer alles stopte. Inter mag zich zo opmaken voor de finale op 31 mei in München, waarin Arsenal of PSG de tegenstander wordt.

🚀

Is Inter een verdiende finalist?

Meest recent

Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

5
5
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

101
101
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

123
123
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

374
374
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

120
120
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

13
13
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

319
319
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

106
106
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

108
108
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

567
567
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

630
630
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

291
291
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

368
368
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

91
91
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

164
164
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

223
223
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

92
92
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

168
168
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

79
79
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

183
183
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

196
196
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

31
31
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

222
222
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

475
475
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

314
314

Meer sportnieuws