Raskin of Lavia? Garcia geeft hint over keuze

door
Raskin of Lavia? Garcia geeft hint over keuze

Binnen enkele weken zal Rudi Garcia zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekendmaken, want begin juni staan al de eerste WK-kwalificatiematchen tegen Noord-Macedonië en Wales op het programma. Hij zal daarvoor nog enkele knopen moeten doorhakken.

Op het middenveld dringen zich bijvoorbeeld enkele keuzes op. In maart gunde Garcia nog een eerste selectie aan Nicolas Raskin en Bryan Heynen, maar straks krijgt hij er enkele opties bij. Amadou Onana en Roméo Lavia zijn immers weer fit, nadat ze in maart verstek moesten laten gaan.

LEES OOK: ‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

Raskin maakte indruk op Garcia

Onana lijkt een zekerheid te zijn, mar de vraag is wie zijn doublure zal worden. Raskin maakte in maart alvast een zeer goede indruk, zeker toen hij in de terugwedstrijd tegen Oekraïne zijn eerste basisplaats kreeg.

Dat vond ook Garcia. "Met hem hebben we er een middenvelder bij voor de toekomst", stelt hij bij Proximus Pickx. "Hij heeft getoond dat hij agressief kan zijn, zijn duels kan winnen en het spel kan verdelen. Hij heeft meer dan 100 passes gegeven met een slaagpercentage van meer dan 90 procent. En dat terwijl hij vooruit voetbalde, want het is makkelijk als je enkel breed of achteruit speelt."

Garcia ergerde zich aan blessures Lavia

Daardoor lijkt Raskin op dit moment op zijn minst een streepje voor te hebben op Lavia. De 21-jarige geldt nog altijd als een enorm talent en liet bij Chelsea dit seizoen ook flitsen van zijn talent zien, maar speelde alweer weinig.

"Iedereen zegt me dat Lavia veel talent heeft, maar voor mij ligt hij toch vooral veel in de lappenmand", is Garcia echter scherp. "Hij heeft nu eindelijk weer twee matchen met Chelsea gespeeld. Ik begon me op een gegeven moment zelfs te ergeren. Ik zei tegen mijn medische staf: 'Als Chelsea hem niet fit kan krijgen en houden, moeten wij misschien kijken wat er niet klopt.' Zo'n jonge speler die zo vaak geblesseerd is... Ik hoop dat die blessures nu achter hem liggen."

Wie moet in juni de voorkeur krijgen indien fit?

Meest recent

Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

26
26
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

22
22
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

95
95
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

42
42
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

119
119
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

141
141
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

77
77
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

300
300
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

444
444
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

86
86
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

26
26
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

478
478
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

117
117
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

171
171
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

271
271
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

34
34
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

74
74
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

147
147
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

2476
2476
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

200
200
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

584
584
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

279
279
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

12
12
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

222
222
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

711
711

Meer sportnieuws