Raskin of Lavia? Garcia geeft hint over keuze

183 stemmen
Raskin of Lavia? Garcia geeft hint over keuze

Binnen enkele weken zal Rudi Garcia zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekendmaken, want begin juni staan al de eerste WK-kwalificatiematchen tegen Noord-Macedonië en Wales op het programma. Hij zal daarvoor nog enkele knopen moeten doorhakken.

Op het middenveld dringen zich bijvoorbeeld enkele keuzes op. In maart gunde Garcia nog een eerste selectie aan Nicolas Raskin en Bryan Heynen, maar straks krijgt hij er enkele opties bij. Amadou Onana en Roméo Lavia zijn immers weer fit, nadat ze in maart verstek moesten laten gaan.

LEES OOK: Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Raskin maakte indruk op Garcia

Onana lijkt een zekerheid te zijn, mar de vraag is wie zijn doublure zal worden. Raskin maakte in maart alvast een zeer goede indruk, zeker toen hij in de terugwedstrijd tegen Oekraïne zijn eerste basisplaats kreeg.

Dat vond ook Garcia. "Met hem hebben we er een middenvelder bij voor de toekomst", stelt hij bij Proximus Pickx. "Hij heeft getoond dat hij agressief kan zijn, zijn duels kan winnen en het spel kan verdelen. Hij heeft meer dan 100 passes gegeven met een slaagpercentage van meer dan 90 procent. En dat terwijl hij vooruit voetbalde, want het is makkelijk als je enkel breed of achteruit speelt."

Garcia ergerde zich aan blessures Lavia

Daardoor lijkt Raskin op dit moment op zijn minst een streepje voor te hebben op Lavia. De 21-jarige geldt nog altijd als een enorm talent en liet bij Chelsea dit seizoen ook flitsen van zijn talent zien, maar speelde alweer weinig.

"Iedereen zegt me dat Lavia veel talent heeft, maar voor mij ligt hij toch vooral veel in de lappenmand", is Garcia echter scherp. "Hij heeft nu eindelijk weer twee matchen met Chelsea gespeeld. Ik begon me op een gegeven moment zelfs te ergeren. Ik zei tegen mijn medische staf: 'Als Chelsea hem niet fit kan krijgen en houden, moeten wij misschien kijken wat er niet klopt.' Zo'n jonge speler die zo vaak geblesseerd is... Ik hoop dat die blessures nu achter hem liggen."

Wie moet in juni de voorkeur krijgen indien fit?

Meest recent

Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

7
7
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

142
142
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

228
228
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

196
196
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

456
456
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

112
112
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

202
202
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

250
250
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

108
108
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

412
412
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

364
364
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

405
405
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

767
767
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

186
186
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

192
192
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

374
374
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1776
1776
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

168
168
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

178
178
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

89
89
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

52
52
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

232
232
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

341
341
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

31
31

Meer sportnieuws