Raskin of Lavia? Garcia geeft hint over keuze

door
Raskin of Lavia? Garcia geeft hint over keuze

Binnen enkele weken zal Rudi Garcia zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekendmaken, want begin juni staan al de eerste WK-kwalificatiematchen tegen Noord-Macedonië en Wales op het programma. Hij zal daarvoor nog enkele knopen moeten doorhakken.

Op het middenveld dringen zich bijvoorbeeld enkele keuzes op. In maart gunde Garcia nog een eerste selectie aan Nicolas Raskin en Bryan Heynen, maar straks krijgt hij er enkele opties bij. Amadou Onana en Roméo Lavia zijn immers weer fit, nadat ze in maart verstek moesten laten gaan.

LEES OOK: Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Raskin maakte indruk op Garcia

Onana lijkt een zekerheid te zijn, mar de vraag is wie zijn doublure zal worden. Raskin maakte in maart alvast een zeer goede indruk, zeker toen hij in de terugwedstrijd tegen Oekraïne zijn eerste basisplaats kreeg.

Dat vond ook Garcia. "Met hem hebben we er een middenvelder bij voor de toekomst", stelt hij bij Proximus Pickx. "Hij heeft getoond dat hij agressief kan zijn, zijn duels kan winnen en het spel kan verdelen. Hij heeft meer dan 100 passes gegeven met een slaagpercentage van meer dan 90 procent. En dat terwijl hij vooruit voetbalde, want het is makkelijk als je enkel breed of achteruit speelt."

Garcia ergerde zich aan blessures Lavia

Daardoor lijkt Raskin op dit moment op zijn minst een streepje voor te hebben op Lavia. De 21-jarige geldt nog altijd als een enorm talent en liet bij Chelsea dit seizoen ook flitsen van zijn talent zien, maar speelde alweer weinig.

"Iedereen zegt me dat Lavia veel talent heeft, maar voor mij ligt hij toch vooral veel in de lappenmand", is Garcia echter scherp. "Hij heeft nu eindelijk weer twee matchen met Chelsea gespeeld. Ik begon me op een gegeven moment zelfs te ergeren. Ik zei tegen mijn medische staf: 'Als Chelsea hem niet fit kan krijgen en houden, moeten wij misschien kijken wat er niet klopt.' Zo'n jonge speler die zo vaak geblesseerd is... Ik hoop dat die blessures nu achter hem liggen."

Wie moet in juni de voorkeur krijgen indien fit?

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

140
140
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

68
68
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

71
71
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

34
34
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

158
158
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

259
259
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

82
82
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

153
153
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

488
488
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

119
119
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

212
212
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

405
405
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

199
199
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

64
64
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

266
266
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

32
32
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

266
266
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

221
221
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

81
81
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

176
176
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

525
525
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

90
90
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

157
157
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

112
112

Meer sportnieuws