Raskin of Lavia? Garcia geeft hint over keuze

183
Raskin of Lavia? Garcia geeft hint over keuze

Binnen enkele weken zal Rudi Garcia zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekendmaken, want begin juni staan al de eerste WK-kwalificatiematchen tegen Noord-Macedonië en Wales op het programma. Hij zal daarvoor nog enkele knopen moeten doorhakken.

Op het middenveld dringen zich bijvoorbeeld enkele keuzes op. In maart gunde Garcia nog een eerste selectie aan Nicolas Raskin en Bryan Heynen, maar straks krijgt hij er enkele opties bij. Amadou Onana en Roméo Lavia zijn immers weer fit, nadat ze in maart verstek moesten laten gaan.

LEES OOK: Defour lyrisch over Rode Duivel: "Dat maakt hem heel speciaal"

Raskin maakte indruk op Garcia

Onana lijkt een zekerheid te zijn, mar de vraag is wie zijn doublure zal worden. Raskin maakte in maart alvast een zeer goede indruk, zeker toen hij in de terugwedstrijd tegen Oekraïne zijn eerste basisplaats kreeg.

Dat vond ook Garcia. "Met hem hebben we er een middenvelder bij voor de toekomst", stelt hij bij Proximus Pickx. "Hij heeft getoond dat hij agressief kan zijn, zijn duels kan winnen en het spel kan verdelen. Hij heeft meer dan 100 passes gegeven met een slaagpercentage van meer dan 90 procent. En dat terwijl hij vooruit voetbalde, want het is makkelijk als je enkel breed of achteruit speelt."

Garcia ergerde zich aan blessures Lavia

Daardoor lijkt Raskin op dit moment op zijn minst een streepje voor te hebben op Lavia. De 21-jarige geldt nog altijd als een enorm talent en liet bij Chelsea dit seizoen ook flitsen van zijn talent zien, maar speelde alweer weinig.

"Iedereen zegt me dat Lavia veel talent heeft, maar voor mij ligt hij toch vooral veel in de lappenmand", is Garcia echter scherp. "Hij heeft nu eindelijk weer twee matchen met Chelsea gespeeld. Ik begon me op een gegeven moment zelfs te ergeren. Ik zei tegen mijn medische staf: 'Als Chelsea hem niet fit kan krijgen en houden, moeten wij misschien kijken wat er niet klopt.' Zo'n jonge speler die zo vaak geblesseerd is... Ik hoop dat die blessures nu achter hem liggen."

Wie moet in juni de voorkeur krijgen indien fit?

Meest recent

Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

3
3
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

12
12
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

13
13
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

31
31
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

64
64
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

73
73
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

41
41
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

46
46
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

214
214
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

408
408
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

58
58
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

21
21
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

113
113
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

71
71
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

136
136
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

164
164
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

296
296
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

559
559
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

227
227
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

186
186
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

538
538
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

94
94
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

462
462
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

54
54
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

74
74

Meer sportnieuws