Union SG vreest gevaar: "Groot verschil met Club Brugge"

717 stemmen
Union SG vreest gevaar:

De titelstrijd gaat nog tussen Union SG en Club Brugge. De manschappen van Sebastien Pocognoli zijn de huidige leider terwijl Nicky Hayen en consorten al de beker wisten binnen te halen. Het Nieuwsblad merkt echter op dat er een gevaar om de hoek loert voor Union SG.

Union SG doet er tijdens de Champions Play-Offs alles aan om de punten binnen te halen. Dat zorgt vaak ook voor enkele zware fouten en gele kaarten. Die kaartenlast kan de club wel eens zuur gaan opbreken. De Brusselaars pakken 2,9 kaarten per match. Beduidend meer dan Club Brugge (1,4) en KRC Genk (1,7).

LEES OOK: ‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

Union SG vreest

De scheidsrechters geven Union SG ook sneller een kaart. Om de 4,4 fouten krijgt een speler van de Brusselse club een geel karton onder de neus geduwd. Bij Club Brugge is dat om de 6,5 fouten en bij KRC Genk is dat om de 6,1 fouten. De agressieve stijl van Union kan echter voor een groot probleem zorgen in het verdere verloop van de Play-Offs.

Eerder miste Niang al de topper tegen Club Brugge door schorsing en volgende speeldag moet Kamiel Van De Perre de Brusselse derby tegen RSC Anderlecht uitzitten. Verder moeten maar liefst vier spelers opletten voor een gele kaart. Burgess, David, Vanhoutte en Khalaili pakten al twee gele kaarten in de Champions Play-Offs en staan op scherp.

Groot verschil

En dat is een enorm verschil met Club Brugge waar niemand in de gevarenzone voor een schorsing zit. Zeven spelers kregen al één kaart, maar niemand staat aldus op scherp. Bij KRC Genk moeten El Ouahdi, Heynen, Kayembe, Sadick én Sattlberger oppassen. “Het verschil is groot tussen Union en Club, maar op zich sta ik daar niet van te kijken”, laat Franky Van der Elst weten.

Volgens de analist gaat Club Brugge er zelden over. “Ze gaan tot aan het randje, maar er niet over. De ervaring van vorig jaar speelt daar ongetwijfeld een rol in. Toen begonnen ze met 0 op 12 en dat helpt hen om het dit seizoen toch anders, gretiger aan te pakken. Het is gezond agressief, niet zomaar schoppen. Mij ga je ze dus niet horen veroordelen, want ze kunnen ook echt wel goed voetballen. Het is hun verdienste dat ze een felle ploeg zijn waar het moeilijk tegen spelen is.”

Denk jij dat het 'agressieve spel' van Union hen nog zuur zal opbreken?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

76
76
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

70
70
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

130
130
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

182
182
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

209
209
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

326
326
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

73
73
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

605
605
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

670
670
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

355
355
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

456
456
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

72
72
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

217
217
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

78
78
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

122
122
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

563
563
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

730
730
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

233
233
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

177
177
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

447
447
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

640
640

Meer sportnieuws