Union SG vreest gevaar: "Groot verschil met Club Brugge"

717
Union SG vreest gevaar:

De titelstrijd gaat nog tussen Union SG en Club Brugge. De manschappen van Sebastien Pocognoli zijn de huidige leider terwijl Nicky Hayen en consorten al de beker wisten binnen te halen. Het Nieuwsblad merkt echter op dat er een gevaar om de hoek loert voor Union SG.

Union SG doet er tijdens de Champions Play-Offs alles aan om de punten binnen te halen. Dat zorgt vaak ook voor enkele zware fouten en gele kaarten. Die kaartenlast kan de club wel eens zuur gaan opbreken. De Brusselaars pakken 2,9 kaarten per match. Beduidend meer dan Club Brugge (1,4) en KRC Genk (1,7).

LEES OOK: Scheidsrechters JPL én CPL bekendgemaakt

Union SG vreest

De scheidsrechters geven Union SG ook sneller een kaart. Om de 4,4 fouten krijgt een speler van de Brusselse club een geel karton onder de neus geduwd. Bij Club Brugge is dat om de 6,5 fouten en bij KRC Genk is dat om de 6,1 fouten. De agressieve stijl van Union kan echter voor een groot probleem zorgen in het verdere verloop van de Play-Offs.

Eerder miste Niang al de topper tegen Club Brugge door schorsing en volgende speeldag moet Kamiel Van De Perre de Brusselse derby tegen RSC Anderlecht uitzitten. Verder moeten maar liefst vier spelers opletten voor een gele kaart. Burgess, David, Vanhoutte en Khalaili pakten al twee gele kaarten in de Champions Play-Offs en staan op scherp.

Groot verschil

En dat is een enorm verschil met Club Brugge waar niemand in de gevarenzone voor een schorsing zit. Zeven spelers kregen al één kaart, maar niemand staat aldus op scherp. Bij KRC Genk moeten El Ouahdi, Heynen, Kayembe, Sadick én Sattlberger oppassen. “Het verschil is groot tussen Union en Club, maar op zich sta ik daar niet van te kijken”, laat Franky Van der Elst weten.

Volgens de analist gaat Club Brugge er zelden over. “Ze gaan tot aan het randje, maar er niet over. De ervaring van vorig jaar speelt daar ongetwijfeld een rol in. Toen begonnen ze met 0 op 12 en dat helpt hen om het dit seizoen toch anders, gretiger aan te pakken. Het is gezond agressief, niet zomaar schoppen. Mij ga je ze dus niet horen veroordelen, want ze kunnen ook echt wel goed voetballen. Het is hun verdienste dat ze een felle ploeg zijn waar het moeilijk tegen spelen is.”

Denk jij dat het 'agressieve spel' van Union hen nog zuur zal opbreken?

Meest recent

'Stassin krijgt eindelijk gewenste transfer'

Lucas Stassin moest deze zomer tot zijn grote ontgoocheling het WK vanuit zijn zetel volgen. Rudi ...

49
49
'Grote verrassing: Martinez bondscoach van Oranje?'

Na het WK gingen heel wat landen op zoek naar een nieuwe bondscoach. De Rode Duivels vonden na het ...

93
93
'Transfer in de maak voor Bornauw'

Met Brandon Mechele en Nathan Ngoy ontdekten de Rode Duivels op het WK een stevig centraal duo en ...

27
27
Anderlecht kent zijn mogelijke hordes voor league phase

Anderlecht heeft dinsdagavond met grote aandacht gekeken naar wat er zich afspeelde in de Europese ...

157
157
Donkerrode avond Union: Hubert haalt keihard uit

Union zal zich dit seizoen niet kunnen tonen in de Champions League. De Brusselaars sneuvelden ...

559
559
KV Mechelen vindt verdediger in Premier League

KV Mechelen nam een ontgoochelende start in de Jupiler Pro League, want het ging met 2-0 onderuit op ...

58
58
'Standard is eindelijk verlost van dure flop'

Standard heeft deze zomer al veel werk verzet op de transfermarkt. De Rouches haalden al zeven ...

130
130
'Club Brugge blijft gaan: akkoord in de maak'

Club Brugge heeft de laatste weken een stevig transferoffensief ingezet en zette zijn teller ...

753
753
Geen Champions League: Union strandt in Noorwegen

Union SG kruiste dinsdagavond met Bodo/Glimt voor een plek in de laatste voorronde van de Champions ...

268
268
STVV 'rekent zich rijk': "Doet denken aan de jonge Lukaku"

STVV begon met een gelijkspel aan het nieuwe seizoen. De Limburgers konden in die partij nog niet ...

85
85
KRC Genk moet héél dringend de transfermarkt op

KRC Genk verloor met 2-1 van Zulte Waregem. Een valse start. Head of Football Dimitri De ...

351
351
Tielemans verbluft Man United: ijskoude douche volgt meteen

Youri Tielemans kon zijn eerste optreden bij Manchester United bijna niet beter beginnen. De Rode ...

263
263
'Club verpulvert record: zesde miljoenaanwinst op komst'

Club Brugge is de Belgische competitie helemaal ontgroeid op financieel vlak. Dat blijkt deze ...

1727
1727
Hommeles bij KVM: "Hij wordt ongetwijfeld op matje geroepen"

KV Mechelen ging tijdens de eerste speeldag van de Jupiler Pro League vrij kansloos onderuit op AA ...

280
280
'Nieuwe details El Ouahdi-deal; vraagprijs Genk gelekt'

KRC Genk speurt momenteel de markt af naar een nieuwe rechtsback. Dat is ook broodnodig voor de ...

396
396
'Manchester City pakt uit: transfer van 100 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola-tijdperk. En in navolging van de ...

215
215
'Uitsluitsel Antwerp: Verschaeren heeft nieuwe club gekozen'

Yari Verschaeren zit sinds het aflopen van zijn contract bij RSC Anderlecht nog steeds zonder club. ...

696
696
'Lukaku niet naar Anderlecht: exacte reden bekend'

Heel even leek het nu al zover, maar Romelu Lukaku besloot zijn grote comeback bij RSC Anderlecht ...

733
733
De Mil houdt adem in: rampscenario voor AA Gent?

In de derde voorronde van de Conference League verdedigt AA Gent donderdag een 1-0 voorsprong tegen ...

317
317
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

379
379
'Grote kuis in Genk: 8 (!) vertrekkers in de maak'

Ondanks de recordtransfers van Rafiu Durosinmi en Konstantinos Karetsas heeft KRC Genk, waar voorts ...

1900
1900
'Siquet wil weg: Club Brugge neemt standpunt in'

Club Brugge wil de komende weken geen sterkhouders meer zien vertrekken, al lijkt dat toch ...

667
667
KRC Genk in diepe rouw: uniek gebaar raakt tot tranen toe

Michiel Vandeweert, content creator en één van de bekendste mensen van ons land die ...

513
513
UEFA grijpt zwaar in bij VAR-regels: veranderingen nakend

De VAR blijft de gemoederen bezighouden. Sinds de invoering van de videoref is er veel discussie ...

213
213
Fabrizio Romano dropt plots bommetje in transferwereld

Fabrizio Romano is de grootste transferexpert in de voetbalwereld. Een transfer is pas in kannen en ...

110
110

Meer sportnieuws