Union SG vreest gevaar: "Groot verschil met Club Brugge"

717 stemmen
Union SG vreest gevaar:

De titelstrijd gaat nog tussen Union SG en Club Brugge. De manschappen van Sebastien Pocognoli zijn de huidige leider terwijl Nicky Hayen en consorten al de beker wisten binnen te halen. Het Nieuwsblad merkt echter op dat er een gevaar om de hoek loert voor Union SG.

Union SG doet er tijdens de Champions Play-Offs alles aan om de punten binnen te halen. Dat zorgt vaak ook voor enkele zware fouten en gele kaarten. Die kaartenlast kan de club wel eens zuur gaan opbreken. De Brusselaars pakken 2,9 kaarten per match. Beduidend meer dan Club Brugge (1,4) en KRC Genk (1,7).

LEES OOK: Union reageert sportief na titel van Club Brugge

Union SG vreest

De scheidsrechters geven Union SG ook sneller een kaart. Om de 4,4 fouten krijgt een speler van de Brusselse club een geel karton onder de neus geduwd. Bij Club Brugge is dat om de 6,5 fouten en bij KRC Genk is dat om de 6,1 fouten. De agressieve stijl van Union kan echter voor een groot probleem zorgen in het verdere verloop van de Play-Offs.

Eerder miste Niang al de topper tegen Club Brugge door schorsing en volgende speeldag moet Kamiel Van De Perre de Brusselse derby tegen RSC Anderlecht uitzitten. Verder moeten maar liefst vier spelers opletten voor een gele kaart. Burgess, David, Vanhoutte en Khalaili pakten al twee gele kaarten in de Champions Play-Offs en staan op scherp.

Groot verschil

En dat is een enorm verschil met Club Brugge waar niemand in de gevarenzone voor een schorsing zit. Zeven spelers kregen al één kaart, maar niemand staat aldus op scherp. Bij KRC Genk moeten El Ouahdi, Heynen, Kayembe, Sadick én Sattlberger oppassen. “Het verschil is groot tussen Union en Club, maar op zich sta ik daar niet van te kijken”, laat Franky Van der Elst weten.

Volgens de analist gaat Club Brugge er zelden over. “Ze gaan tot aan het randje, maar er niet over. De ervaring van vorig jaar speelt daar ongetwijfeld een rol in. Toen begonnen ze met 0 op 12 en dat helpt hen om het dit seizoen toch anders, gretiger aan te pakken. Het is gezond agressief, niet zomaar schoppen. Mij ga je ze dus niet horen veroordelen, want ze kunnen ook echt wel goed voetballen. Het is hun verdienste dat ze een felle ploeg zijn waar het moeilijk tegen spelen is.”

Denk jij dat het 'agressieve spel' van Union hen nog zuur zal opbreken?

Meest recent

Pakkende woorden: Gündogan lucht zijn hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

0
0
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

370
370
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

86
86
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

104
104
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

136
136
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

14
14
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

283
283
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

61
61
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

168
168
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

374
374
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

113
113
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

520
520
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

309
309
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

187
187
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

362
362
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

531
531
Lommel SK geniet en geeft JPL-ambities meteen prijs

Lommel SK is na 23 jaar weer in de Jupiler Pro League. Het wist FCV Dender af te houden en uiteraard ...

121
121
'Verschaeren verrast met opvallende transferpiste'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

381
381
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

168
168
Dender bevestigt exit Ferrera, nog bekende naam vertrekt

Voor FCV Dender kwam na twee seizoenen een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro League. Ze ...

62
62
Overmars krijgt advies: "Antwerp moet met hen samenwerken"

Bij Antwerp staat er een zeer drukke transferzomer voor de deur. De Great Old ziet immers heel wat ...

310
310
'Kompany baalt: Barça kaapt droomtarget Bayern'

Vincent Kompany sloot zijn tweede seizoen bij Bayern München uiteindelijk af met de Duitse ...

177
177
AA Gent blijft gaan: debutant tekent bij

Voor AA Gent zit het seizoen er nog niet op, want zondag strijden ze nog in een barragematch met KRC ...

71
71
Lommel brengt geweldig nieuws: sensatie mee naar 1A

We krijgen volgend seizoen drie nieuwkomers in de Jupiler Pro League. Na rechtstreekse stijgers ...

94
94
'Rigaux gaat meteen voor JPL-knaltransfer bij Feyenoord'

De voorbije dagen werd ook officieel bevestigd wat al een tijdje in de lucht hing: Dévy ...

132
132

Meer sportnieuws