Union SG vreest gevaar: "Groot verschil met Club Brugge"

door
Union SG vreest gevaar:

De titelstrijd gaat nog tussen Union SG en Club Brugge. De manschappen van Sebastien Pocognoli zijn de huidige leider terwijl Nicky Hayen en consorten al de beker wisten binnen te halen. Het Nieuwsblad merkt echter op dat er een gevaar om de hoek loert voor Union SG.

Union SG doet er tijdens de Champions Play-Offs alles aan om de punten binnen te halen. Dat zorgt vaak ook voor enkele zware fouten en gele kaarten. Die kaartenlast kan de club wel eens zuur gaan opbreken. De Brusselaars pakken 2,9 kaarten per match. Beduidend meer dan Club Brugge (1,4) en KRC Genk (1,7).

LEES OOK: Hayen geeft 'het geheim' achter wedergeboorte Genk

Union SG vreest

De scheidsrechters geven Union SG ook sneller een kaart. Om de 4,4 fouten krijgt een speler van de Brusselse club een geel karton onder de neus geduwd. Bij Club Brugge is dat om de 6,5 fouten en bij KRC Genk is dat om de 6,1 fouten. De agressieve stijl van Union kan echter voor een groot probleem zorgen in het verdere verloop van de Play-Offs.

Eerder miste Niang al de topper tegen Club Brugge door schorsing en volgende speeldag moet Kamiel Van De Perre de Brusselse derby tegen RSC Anderlecht uitzitten. Verder moeten maar liefst vier spelers opletten voor een gele kaart. Burgess, David, Vanhoutte en Khalaili pakten al twee gele kaarten in de Champions Play-Offs en staan op scherp.

Groot verschil

En dat is een enorm verschil met Club Brugge waar niemand in de gevarenzone voor een schorsing zit. Zeven spelers kregen al één kaart, maar niemand staat aldus op scherp. Bij KRC Genk moeten El Ouahdi, Heynen, Kayembe, Sadick én Sattlberger oppassen. “Het verschil is groot tussen Union en Club, maar op zich sta ik daar niet van te kijken”, laat Franky Van der Elst weten.

Volgens de analist gaat Club Brugge er zelden over. “Ze gaan tot aan het randje, maar er niet over. De ervaring van vorig jaar speelt daar ongetwijfeld een rol in. Toen begonnen ze met 0 op 12 en dat helpt hen om het dit seizoen toch anders, gretiger aan te pakken. Het is gezond agressief, niet zomaar schoppen. Mij ga je ze dus niet horen veroordelen, want ze kunnen ook echt wel goed voetballen. Het is hun verdienste dat ze een felle ploeg zijn waar het moeilijk tegen spelen is.”

Denk jij dat het 'agressieve spel' van Union hen nog zuur zal opbreken?

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

11
11
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

27
27
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

39
39
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

77
77
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

176
176
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

57
57
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

72
72
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

44
44
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

184
184
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

42
42
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

36
36
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

64
64
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

103
103
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

293
293
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

131
131
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

180
180
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

138
138
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

104
104
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

502
502
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

92
92
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

18
18
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

162
162
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

166
166

Meer sportnieuws