Van goudhaantje tot twijfelgeval: afgevoerd bij Anderlecht

door
Van goudhaantje tot twijfelgeval: afgevoerd bij Anderlecht

Marco Kana, ooit gezien als een groot talent bij Anderlecht, kreeg door blessures weinig kans om zich te bewijzen. Na een uitleenbeurt aan KV Kortrijk zonder aankoopoptie en beperkte speeltijd in het eerste elftal bij Anderlecht, lijkt zijn toekomst bij de club ten einde. Zijn contract wordt niet verlengd en, na een korte terugkeer als verrassing in een play-offwedstrijd tegen Antwerp FC, lijkt zijn tijd bij paars-wit definitief voorbij.

LEES OOK: Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

Anderlecht geloofde in het grote potentieel van Marco Kana

Anderlecht geloofde in het grote potentieel en de kwaliteiten van Marco Kana. Helaas heeft hij door langdurige blessures nog niet veel kans gehad om zijn talent te tonen in het paars-witte shirt.

Vorig seizoen rekende Anderlecht op Kana als speler die diepte bood in de selectie en goed paste in de rotatie van de ploeg, maar niet noodzakelijk als vaste basisspeler.

Door de stevige concurrentie van onder andere Justin Lonwijk, Mats Rits, Thomas Delaney en Theo Léoni, leek er zelfs als rotatiespeler amper speeltijd voor Kana weggelegd. De middenvelder werd daarom verhuurd aan KV Kortrijk, bewust zonder aankoopoptie.

Bovendien ging deze uitleenbeurt gepaard met een contractverlenging bij Anderlecht, wat volgens de club een teken van vertrouwen in Kana moest zijn.

Zijn vader, Guéry Kana, noemde dit echter "window dressing" en benadrukte dat de nieuwe directie zich vooral bekommerde om haar imago, gezien steeds meer jeugdspelers de club verlieten, zoals Ethan Butera (Ajax), Noah Sadiki (Union SG) en Lucas Stassin (KVC Westerlo).

Seizoen bij KV Kortrijk verliep anders dan verwacht

Marco Kana had zich zijn seizoen bij KV Kortrijk ongetwijfeld anders voorgesteld. Hij hoopte daar de nodige ervaring op te doen om zijn carrière bij Anderlecht nieuw leven in te blazen.

De verdedigende middenvelder moest echter vaak depanneren in de verdediging, wat duidelijk niet zijn favoriete positie is. De grote vraag was of Anderlecht zijn belofte zou nakomen en Kana dit seizoen een volwaardige kans zou geven in de A-kern.

In juli meldde La Libre dat de club hem wilde laten gaan, hetzij opnieuw via een uitleenbeurt, hetzij via een goedkope transfer. Ondanks zijn goede fysieke gesteldheid en zijn wens om opnieuw aan de slag te gaan bij zijn opleidingsclub, moest hij op zoek naar een andere werkgever, aangezien zijn toekomst bij Sporting uitgesloten was.

Dit bleek uit zijn magere drie selecties voor de eerste ploeg dit seizoen, waarin hij geen enkele speelminuut kreeg. Kana moest zich vooral tevredenstellen met speeltijd bij de RSCA Futures.

De naam van Marco Kana komt opnieuw in de actualiteit

Bij de ondertekening van het eerste profcontract van zijn jongere broer Joël Kana bij Anderlecht kwam de naam van Marco Kana opnieuw in de actualiteit.

Het Nieuwsblad meldde zelfs dat Marco aan het einde van dit seizoen mag vertrekken uit het Lotto Park, aangezien zijn aflopende contract niet verlengd wordt.

Vorige week kreeg Kana verrassend genoeg een basisplaats in de play-off 1-wedstrijd tegen Antwerp FC, vooral om verschillende spelers rust te gunnen voor de bekerfinale tegen Club Brugge.

Kana was dé verrassing van coach Besnik Hasi, want zijn laatste speelminuten in het eerste elftal dateren van 20 augustus 2023. Hij speelde als centrale verdediger, maar had het zwaar tegen Mohamed Bayo en kende een moeilijke wedstrijd. Kana werd tijdens de rust vervangen door Lukas Hey, en het lijkt duidelijk dat dit zijn laatste speelminuten waren in het shirt van paars-wit.

Is Kana een speler voor de Belgische top?

Meest recent

'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

35
35
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

31
31
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

29
29
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

96
96
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

110
110
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

80
80
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

58
58
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

239
239
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

61
61
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

83
83
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

132
132
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

57
57
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

213
213
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

233
233
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

52
52
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

145
145
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

61
61
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

212
212
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

362
362
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

362
362
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

21
21
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

531
531
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

275
275
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

154
154
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

572
572

Meer sportnieuws