Van goudhaantje tot twijfelgeval: afgevoerd bij Anderlecht

door
Van goudhaantje tot twijfelgeval: afgevoerd bij Anderlecht

Marco Kana, ooit gezien als een groot talent bij Anderlecht, kreeg door blessures weinig kans om zich te bewijzen. Na een uitleenbeurt aan KV Kortrijk zonder aankoopoptie en beperkte speeltijd in het eerste elftal bij Anderlecht, lijkt zijn toekomst bij de club ten einde. Zijn contract wordt niet verlengd en, na een korte terugkeer als verrassing in een play-offwedstrijd tegen Antwerp FC, lijkt zijn tijd bij paars-wit definitief voorbij.

LEES OOK: Vanhaezebrouck: "De beste zomertransfer van Anderlecht"

Anderlecht geloofde in het grote potentieel van Marco Kana

Anderlecht geloofde in het grote potentieel en de kwaliteiten van Marco Kana. Helaas heeft hij door langdurige blessures nog niet veel kans gehad om zijn talent te tonen in het paars-witte shirt.

Vorig seizoen rekende Anderlecht op Kana als speler die diepte bood in de selectie en goed paste in de rotatie van de ploeg, maar niet noodzakelijk als vaste basisspeler.

Door de stevige concurrentie van onder andere Justin Lonwijk, Mats Rits, Thomas Delaney en Theo Léoni, leek er zelfs als rotatiespeler amper speeltijd voor Kana weggelegd. De middenvelder werd daarom verhuurd aan KV Kortrijk, bewust zonder aankoopoptie.

Bovendien ging deze uitleenbeurt gepaard met een contractverlenging bij Anderlecht, wat volgens de club een teken van vertrouwen in Kana moest zijn.

Zijn vader, Guéry Kana, noemde dit echter "window dressing" en benadrukte dat de nieuwe directie zich vooral bekommerde om haar imago, gezien steeds meer jeugdspelers de club verlieten, zoals Ethan Butera (Ajax), Noah Sadiki (Union SG) en Lucas Stassin (KVC Westerlo).

Seizoen bij KV Kortrijk verliep anders dan verwacht

Marco Kana had zich zijn seizoen bij KV Kortrijk ongetwijfeld anders voorgesteld. Hij hoopte daar de nodige ervaring op te doen om zijn carrière bij Anderlecht nieuw leven in te blazen.

De verdedigende middenvelder moest echter vaak depanneren in de verdediging, wat duidelijk niet zijn favoriete positie is. De grote vraag was of Anderlecht zijn belofte zou nakomen en Kana dit seizoen een volwaardige kans zou geven in de A-kern.

In juli meldde La Libre dat de club hem wilde laten gaan, hetzij opnieuw via een uitleenbeurt, hetzij via een goedkope transfer. Ondanks zijn goede fysieke gesteldheid en zijn wens om opnieuw aan de slag te gaan bij zijn opleidingsclub, moest hij op zoek naar een andere werkgever, aangezien zijn toekomst bij Sporting uitgesloten was.

Dit bleek uit zijn magere drie selecties voor de eerste ploeg dit seizoen, waarin hij geen enkele speelminuut kreeg. Kana moest zich vooral tevredenstellen met speeltijd bij de RSCA Futures.

De naam van Marco Kana komt opnieuw in de actualiteit

Bij de ondertekening van het eerste profcontract van zijn jongere broer Joël Kana bij Anderlecht kwam de naam van Marco Kana opnieuw in de actualiteit.

Het Nieuwsblad meldde zelfs dat Marco aan het einde van dit seizoen mag vertrekken uit het Lotto Park, aangezien zijn aflopende contract niet verlengd wordt.

Vorige week kreeg Kana verrassend genoeg een basisplaats in de play-off 1-wedstrijd tegen Antwerp FC, vooral om verschillende spelers rust te gunnen voor de bekerfinale tegen Club Brugge.

Kana was dé verrassing van coach Besnik Hasi, want zijn laatste speelminuten in het eerste elftal dateren van 20 augustus 2023. Hij speelde als centrale verdediger, maar had het zwaar tegen Mohamed Bayo en kende een moeilijke wedstrijd. Kana werd tijdens de rust vervangen door Lukas Hey, en het lijkt duidelijk dat dit zijn laatste speelminuten waren in het shirt van paars-wit.

Is Kana een speler voor de Belgische top?

Meest recent

'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

20
20
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

134
134
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

166
166
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

282
282
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

573
573
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

473
473
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

32
32
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

359
359
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1008
1008
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

592
592
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

422
422
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

995
995
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

120
120
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

214
214
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

143
143
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

232
232
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

629
629
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

427
427
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

39
39
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

857
857
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1398
1398
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

72
72
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

207
207
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

319
319

Meer sportnieuws