Van goudhaantje tot twijfelgeval: afgevoerd bij Anderlecht

897 stemmen
Van goudhaantje tot twijfelgeval: afgevoerd bij Anderlecht

Marco Kana, ooit gezien als een groot talent bij Anderlecht, kreeg door blessures weinig kans om zich te bewijzen. Na een uitleenbeurt aan KV Kortrijk zonder aankoopoptie en beperkte speeltijd in het eerste elftal bij Anderlecht, lijkt zijn toekomst bij de club ten einde. Zijn contract wordt niet verlengd en, na een korte terugkeer als verrassing in een play-offwedstrijd tegen Antwerp FC, lijkt zijn tijd bij paars-wit definitief voorbij.

LEES OOK: Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Anderlecht geloofde in het grote potentieel van Marco Kana

Anderlecht geloofde in het grote potentieel en de kwaliteiten van Marco Kana. Helaas heeft hij door langdurige blessures nog niet veel kans gehad om zijn talent te tonen in het paars-witte shirt.

Vorig seizoen rekende Anderlecht op Kana als speler die diepte bood in de selectie en goed paste in de rotatie van de ploeg, maar niet noodzakelijk als vaste basisspeler.

Door de stevige concurrentie van onder andere Justin Lonwijk, Mats Rits, Thomas Delaney en Theo Léoni, leek er zelfs als rotatiespeler amper speeltijd voor Kana weggelegd. De middenvelder werd daarom verhuurd aan KV Kortrijk, bewust zonder aankoopoptie.

Bovendien ging deze uitleenbeurt gepaard met een contractverlenging bij Anderlecht, wat volgens de club een teken van vertrouwen in Kana moest zijn.

Zijn vader, Guéry Kana, noemde dit echter "window dressing" en benadrukte dat de nieuwe directie zich vooral bekommerde om haar imago, gezien steeds meer jeugdspelers de club verlieten, zoals Ethan Butera (Ajax), Noah Sadiki (Union SG) en Lucas Stassin (KVC Westerlo).

Seizoen bij KV Kortrijk verliep anders dan verwacht

Marco Kana had zich zijn seizoen bij KV Kortrijk ongetwijfeld anders voorgesteld. Hij hoopte daar de nodige ervaring op te doen om zijn carrière bij Anderlecht nieuw leven in te blazen.

De verdedigende middenvelder moest echter vaak depanneren in de verdediging, wat duidelijk niet zijn favoriete positie is. De grote vraag was of Anderlecht zijn belofte zou nakomen en Kana dit seizoen een volwaardige kans zou geven in de A-kern.

In juli meldde La Libre dat de club hem wilde laten gaan, hetzij opnieuw via een uitleenbeurt, hetzij via een goedkope transfer. Ondanks zijn goede fysieke gesteldheid en zijn wens om opnieuw aan de slag te gaan bij zijn opleidingsclub, moest hij op zoek naar een andere werkgever, aangezien zijn toekomst bij Sporting uitgesloten was.

Dit bleek uit zijn magere drie selecties voor de eerste ploeg dit seizoen, waarin hij geen enkele speelminuut kreeg. Kana moest zich vooral tevredenstellen met speeltijd bij de RSCA Futures.

De naam van Marco Kana komt opnieuw in de actualiteit

Bij de ondertekening van het eerste profcontract van zijn jongere broer Joël Kana bij Anderlecht kwam de naam van Marco Kana opnieuw in de actualiteit.

Het Nieuwsblad meldde zelfs dat Marco aan het einde van dit seizoen mag vertrekken uit het Lotto Park, aangezien zijn aflopende contract niet verlengd wordt.

Vorige week kreeg Kana verrassend genoeg een basisplaats in de play-off 1-wedstrijd tegen Antwerp FC, vooral om verschillende spelers rust te gunnen voor de bekerfinale tegen Club Brugge.

Kana was dé verrassing van coach Besnik Hasi, want zijn laatste speelminuten in het eerste elftal dateren van 20 augustus 2023. Hij speelde als centrale verdediger, maar had het zwaar tegen Mohamed Bayo en kende een moeilijke wedstrijd. Kana werd tijdens de rust vervangen door Lukas Hey, en het lijkt duidelijk dat dit zijn laatste speelminuten waren in het shirt van paars-wit.

Is Kana een speler voor de Belgische top?

Meest recent

Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

21
21
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

38
38
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

48
48
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

30
30
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

235
235
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

82
82
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

113
113
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

123
123
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

137
137
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

446
446
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

140
140
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

122
122
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

350
350
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

266
266
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

83
83
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

623
623
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

227
227
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

170
170
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

505
505
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

235
235
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

377
377
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

442
442
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

854
854
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

319
319
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3886
3886

Meer sportnieuws