Van goudhaantje tot twijfelgeval: afgevoerd bij Anderlecht

door
Van goudhaantje tot twijfelgeval: afgevoerd bij Anderlecht

Marco Kana, ooit gezien als een groot talent bij Anderlecht, kreeg door blessures weinig kans om zich te bewijzen. Na een uitleenbeurt aan KV Kortrijk zonder aankoopoptie en beperkte speeltijd in het eerste elftal bij Anderlecht, lijkt zijn toekomst bij de club ten einde. Zijn contract wordt niet verlengd en, na een korte terugkeer als verrassing in een play-offwedstrijd tegen Antwerp FC, lijkt zijn tijd bij paars-wit definitief voorbij.

LEES OOK: Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht geloofde in het grote potentieel van Marco Kana

Anderlecht geloofde in het grote potentieel en de kwaliteiten van Marco Kana. Helaas heeft hij door langdurige blessures nog niet veel kans gehad om zijn talent te tonen in het paars-witte shirt.

Vorig seizoen rekende Anderlecht op Kana als speler die diepte bood in de selectie en goed paste in de rotatie van de ploeg, maar niet noodzakelijk als vaste basisspeler.

Door de stevige concurrentie van onder andere Justin Lonwijk, Mats Rits, Thomas Delaney en Theo Léoni, leek er zelfs als rotatiespeler amper speeltijd voor Kana weggelegd. De middenvelder werd daarom verhuurd aan KV Kortrijk, bewust zonder aankoopoptie.

Bovendien ging deze uitleenbeurt gepaard met een contractverlenging bij Anderlecht, wat volgens de club een teken van vertrouwen in Kana moest zijn.

Zijn vader, Guéry Kana, noemde dit echter "window dressing" en benadrukte dat de nieuwe directie zich vooral bekommerde om haar imago, gezien steeds meer jeugdspelers de club verlieten, zoals Ethan Butera (Ajax), Noah Sadiki (Union SG) en Lucas Stassin (KVC Westerlo).

Seizoen bij KV Kortrijk verliep anders dan verwacht

Marco Kana had zich zijn seizoen bij KV Kortrijk ongetwijfeld anders voorgesteld. Hij hoopte daar de nodige ervaring op te doen om zijn carrière bij Anderlecht nieuw leven in te blazen.

De verdedigende middenvelder moest echter vaak depanneren in de verdediging, wat duidelijk niet zijn favoriete positie is. De grote vraag was of Anderlecht zijn belofte zou nakomen en Kana dit seizoen een volwaardige kans zou geven in de A-kern.

In juli meldde La Libre dat de club hem wilde laten gaan, hetzij opnieuw via een uitleenbeurt, hetzij via een goedkope transfer. Ondanks zijn goede fysieke gesteldheid en zijn wens om opnieuw aan de slag te gaan bij zijn opleidingsclub, moest hij op zoek naar een andere werkgever, aangezien zijn toekomst bij Sporting uitgesloten was.

Dit bleek uit zijn magere drie selecties voor de eerste ploeg dit seizoen, waarin hij geen enkele speelminuut kreeg. Kana moest zich vooral tevredenstellen met speeltijd bij de RSCA Futures.

De naam van Marco Kana komt opnieuw in de actualiteit

Bij de ondertekening van het eerste profcontract van zijn jongere broer Joël Kana bij Anderlecht kwam de naam van Marco Kana opnieuw in de actualiteit.

Het Nieuwsblad meldde zelfs dat Marco aan het einde van dit seizoen mag vertrekken uit het Lotto Park, aangezien zijn aflopende contract niet verlengd wordt.

Vorige week kreeg Kana verrassend genoeg een basisplaats in de play-off 1-wedstrijd tegen Antwerp FC, vooral om verschillende spelers rust te gunnen voor de bekerfinale tegen Club Brugge.

Kana was dé verrassing van coach Besnik Hasi, want zijn laatste speelminuten in het eerste elftal dateren van 20 augustus 2023. Hij speelde als centrale verdediger, maar had het zwaar tegen Mohamed Bayo en kende een moeilijke wedstrijd. Kana werd tijdens de rust vervangen door Lukas Hey, en het lijkt duidelijk dat dit zijn laatste speelminuten waren in het shirt van paars-wit.

Is Kana een speler voor de Belgische top?

Meest recent

‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

303
303
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

103
103
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

28
28
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

175
175
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

141
141
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

103
103
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

129
129
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

99
99
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

195
195
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

18
18
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

284
284
'Met bonus van 13 miljoen: zomerse topaanwinst voor Club'

Terwijl Ivan Leko en zijn troepen volop strijden om het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

394
394
Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

338
338
Dankzij VAR en Roef: Gent en STVV blijven zegeloos in PO's

Na drie speeldagen blijven AA Gent en STVV nog steeds zonder overwinning achter in de Champions' ...

79
79
Eerste grote titelclash in JPL: "Dan zijn zíj́ de kampioen"

Zondagavond is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

453
453
Optater Anderlecht: Stroeykens krijgt zwaar eerste verdict

RSC Anderlecht wil zich in de Champions' Play-Offs verzekeren van een plek in de top vier, maar ...

261
261
Analist voorspelt: nieuwe Thiago-transfer bij Club?

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

377
377
Invloed Kompany: drastische beslissing Bayern-kleedkamer

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Duitse titelstrijd. Indien het Bayern München van ...

91
91
"Dramatisch" - pijnlijke 3 op 10 in basisploeg Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw het maximum aan resultaat uit een mindere prestatie ...

195
195
Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

99
99
Ongeziene dominantie: Beveren pakt ook déze prijzen in CPL

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

201
201
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

72
72
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

59
59
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

218
218
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

184
184

Meer sportnieuws