Van goudhaantje tot twijfelgeval: afgevoerd bij Anderlecht

door
Van goudhaantje tot twijfelgeval: afgevoerd bij Anderlecht

Marco Kana, ooit gezien als een groot talent bij Anderlecht, kreeg door blessures weinig kans om zich te bewijzen. Na een uitleenbeurt aan KV Kortrijk zonder aankoopoptie en beperkte speeltijd in het eerste elftal bij Anderlecht, lijkt zijn toekomst bij de club ten einde. Zijn contract wordt niet verlengd en, na een korte terugkeer als verrassing in een play-offwedstrijd tegen Antwerp FC, lijkt zijn tijd bij paars-wit definitief voorbij.

LEES OOK: 'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

Anderlecht geloofde in het grote potentieel van Marco Kana

Anderlecht geloofde in het grote potentieel en de kwaliteiten van Marco Kana. Helaas heeft hij door langdurige blessures nog niet veel kans gehad om zijn talent te tonen in het paars-witte shirt.

Vorig seizoen rekende Anderlecht op Kana als speler die diepte bood in de selectie en goed paste in de rotatie van de ploeg, maar niet noodzakelijk als vaste basisspeler.

Door de stevige concurrentie van onder andere Justin Lonwijk, Mats Rits, Thomas Delaney en Theo Léoni, leek er zelfs als rotatiespeler amper speeltijd voor Kana weggelegd. De middenvelder werd daarom verhuurd aan KV Kortrijk, bewust zonder aankoopoptie.

Bovendien ging deze uitleenbeurt gepaard met een contractverlenging bij Anderlecht, wat volgens de club een teken van vertrouwen in Kana moest zijn.

Zijn vader, Guéry Kana, noemde dit echter "window dressing" en benadrukte dat de nieuwe directie zich vooral bekommerde om haar imago, gezien steeds meer jeugdspelers de club verlieten, zoals Ethan Butera (Ajax), Noah Sadiki (Union SG) en Lucas Stassin (KVC Westerlo).

Seizoen bij KV Kortrijk verliep anders dan verwacht

Marco Kana had zich zijn seizoen bij KV Kortrijk ongetwijfeld anders voorgesteld. Hij hoopte daar de nodige ervaring op te doen om zijn carrière bij Anderlecht nieuw leven in te blazen.

De verdedigende middenvelder moest echter vaak depanneren in de verdediging, wat duidelijk niet zijn favoriete positie is. De grote vraag was of Anderlecht zijn belofte zou nakomen en Kana dit seizoen een volwaardige kans zou geven in de A-kern.

In juli meldde La Libre dat de club hem wilde laten gaan, hetzij opnieuw via een uitleenbeurt, hetzij via een goedkope transfer. Ondanks zijn goede fysieke gesteldheid en zijn wens om opnieuw aan de slag te gaan bij zijn opleidingsclub, moest hij op zoek naar een andere werkgever, aangezien zijn toekomst bij Sporting uitgesloten was.

Dit bleek uit zijn magere drie selecties voor de eerste ploeg dit seizoen, waarin hij geen enkele speelminuut kreeg. Kana moest zich vooral tevredenstellen met speeltijd bij de RSCA Futures.

De naam van Marco Kana komt opnieuw in de actualiteit

Bij de ondertekening van het eerste profcontract van zijn jongere broer Joël Kana bij Anderlecht kwam de naam van Marco Kana opnieuw in de actualiteit.

Het Nieuwsblad meldde zelfs dat Marco aan het einde van dit seizoen mag vertrekken uit het Lotto Park, aangezien zijn aflopende contract niet verlengd wordt.

Vorige week kreeg Kana verrassend genoeg een basisplaats in de play-off 1-wedstrijd tegen Antwerp FC, vooral om verschillende spelers rust te gunnen voor de bekerfinale tegen Club Brugge.

Kana was dé verrassing van coach Besnik Hasi, want zijn laatste speelminuten in het eerste elftal dateren van 20 augustus 2023. Hij speelde als centrale verdediger, maar had het zwaar tegen Mohamed Bayo en kende een moeilijke wedstrijd. Kana werd tijdens de rust vervangen door Lukas Hey, en het lijkt duidelijk dat dit zijn laatste speelminuten waren in het shirt van paars-wit.

Is Kana een speler voor de Belgische top?

Meest recent

Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

13
13
'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

5
5
Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

82
82
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

83
83
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

120
120
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

429
429
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

108
108
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

82
82
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

204
204
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

55
55
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

65
65
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

58
58
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

182
182
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

106
106
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

111
111
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

660
660
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

137
137
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

513
513
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

657
657
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

88
88
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

168
168
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

274
274
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

30
30
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

128
128

Meer sportnieuws