"Dan zullen de fans achter hen staan" - grote tip voor Anderlecht

door

Anderlecht zal nog wat langer moeten wachten op een nieuwe prijs. De droogte bedraagt intussen al acht jaar sinds de laatste titel in 2017, maar daar zal minstens nog een jaartje bijkomen. Zondag ging de bekerfinale immers met 2-1 verloren tegen Club Brugge.

Het zal ervoor zorgen dat de onvrede bij de supporters er niet kleiner op zal worden. Die was de voorbije maanden en jaren al groot, waarbij de fans vooral hun pijlen richtten op voorzitter Wouter Vandenhaute. Die werd ook zondag weer onder vuur genomen.

LEES OOK: "Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht moet DNA terugvinden

De vele koerswijzigingen van de voorbije jaren zijn een voorname bron van frustratie bij de achterban. Onder Jesper Fredberg werd er gekozen voor grote namen met ervaring in de hoop om zo snel een prijs te kunnen pakken. Nu lijkt men weer in te willen zetten op jong talent, maar de aanstelling van Besnik Hasi voor de play-offs deed toch ook heel wat wenkbrauwen fronsen.

De Waalse journalist Marc Delire denkt dat het nochtans simpel is voor Anderlecht om zijn supporters terug voor zich te winnen. De club moet gewoon een standvastige koers varen waarbij vastgehouden wordt aan het DNA van de club.

Fans zouden dan wél achter ploeg staan

"Ik wil dat Anderlecht lijkt op Anderlecht, dat is alles", stelt hij in de podcast Dans Le Vestiaire. "Zoals Standard op Standard moet lijken. De grote clubs moeten zichzelf terugvinden. Weiler zei dat geschiedenis geen doelpunten maakt, maar Anderlecht moet wel Anderlecht blijven."

De identiteit van Anderlecht is voor hem duidelijk. "Dat betekent jongeren uit de eigen jeugd, want er is meer dan genoeg talent. Er zaten er zondag zelfs op de tribune, maar ik wil die jongens op het veld zien. Zelfs als Anderlecht dan zevende of achtste zou staan, zouden de fans achter de ploeg staan. Kijk naar Standard: zij eindigden zevende of achtste, maar de fans steunden hun ploeg wel."

Ben je het eens met die analyse?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

66
66
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

0
0
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

9
9
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

10
10
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

66
66
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

51
51
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

190
190
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

110
110
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

154
154
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

24
24
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

183
183
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

48
48
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

186
186
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

184
184
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

257
257
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

79
79
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

322
322
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

185
185
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

375
375
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

288
288
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

255
255
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

375
375
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

303
303
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

87
87
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

412
412
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

338
338

Meer sportnieuws