"Dan zullen de fans achter hen staan" - grote tip voor Anderlecht

door

Anderlecht zal nog wat langer moeten wachten op een nieuwe prijs. De droogte bedraagt intussen al acht jaar sinds de laatste titel in 2017, maar daar zal minstens nog een jaartje bijkomen. Zondag ging de bekerfinale immers met 2-1 verloren tegen Club Brugge.

Het zal ervoor zorgen dat de onvrede bij de supporters er niet kleiner op zal worden. Die was de voorbije maanden en jaren al groot, waarbij de fans vooral hun pijlen richtten op voorzitter Wouter Vandenhaute. Die werd ook zondag weer onder vuur genomen.

LEES OOK: "Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht moet DNA terugvinden

De vele koerswijzigingen van de voorbije jaren zijn een voorname bron van frustratie bij de achterban. Onder Jesper Fredberg werd er gekozen voor grote namen met ervaring in de hoop om zo snel een prijs te kunnen pakken. Nu lijkt men weer in te willen zetten op jong talent, maar de aanstelling van Besnik Hasi voor de play-offs deed toch ook heel wat wenkbrauwen fronsen.

De Waalse journalist Marc Delire denkt dat het nochtans simpel is voor Anderlecht om zijn supporters terug voor zich te winnen. De club moet gewoon een standvastige koers varen waarbij vastgehouden wordt aan het DNA van de club.

Fans zouden dan wél achter ploeg staan

"Ik wil dat Anderlecht lijkt op Anderlecht, dat is alles", stelt hij in de podcast Dans Le Vestiaire. "Zoals Standard op Standard moet lijken. De grote clubs moeten zichzelf terugvinden. Weiler zei dat geschiedenis geen doelpunten maakt, maar Anderlecht moet wel Anderlecht blijven."

De identiteit van Anderlecht is voor hem duidelijk. "Dat betekent jongeren uit de eigen jeugd, want er is meer dan genoeg talent. Er zaten er zondag zelfs op de tribune, maar ik wil die jongens op het veld zien. Zelfs als Anderlecht dan zevende of achtste zou staan, zouden de fans achter de ploeg staan. Kijk naar Standard: zij eindigden zevende of achtste, maar de fans steunden hun ploeg wel."

Ben je het eens met die analyse?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

47
47
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

131
131
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

73
73
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

119
119
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

319
319
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

157
157
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

264
264
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

492
492
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

72
72
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

28
28
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

176
176
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

176
176
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

132
132
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

53
53
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

183
183
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

41
41
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

143
143
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

592
592
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

371
371
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

300
300
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

264
264
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

51
51
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

256
256
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

85
85
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

501
501
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

348
348

Meer sportnieuws