"Dan zullen de fans achter hen staan" - grote tip voor Anderlecht

350 stemmen

Anderlecht zal nog wat langer moeten wachten op een nieuwe prijs. De droogte bedraagt intussen al acht jaar sinds de laatste titel in 2017, maar daar zal minstens nog een jaartje bijkomen. Zondag ging de bekerfinale immers met 2-1 verloren tegen Club Brugge.

Het zal ervoor zorgen dat de onvrede bij de supporters er niet kleiner op zal worden. Die was de voorbije maanden en jaren al groot, waarbij de fans vooral hun pijlen richtten op voorzitter Wouter Vandenhaute. Die werd ook zondag weer onder vuur genomen.

LEES OOK: Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Anderlecht moet DNA terugvinden

De vele koerswijzigingen van de voorbije jaren zijn een voorname bron van frustratie bij de achterban. Onder Jesper Fredberg werd er gekozen voor grote namen met ervaring in de hoop om zo snel een prijs te kunnen pakken. Nu lijkt men weer in te willen zetten op jong talent, maar de aanstelling van Besnik Hasi voor de play-offs deed toch ook heel wat wenkbrauwen fronsen.

De Waalse journalist Marc Delire denkt dat het nochtans simpel is voor Anderlecht om zijn supporters terug voor zich te winnen. De club moet gewoon een standvastige koers varen waarbij vastgehouden wordt aan het DNA van de club.

Fans zouden dan wél achter ploeg staan

"Ik wil dat Anderlecht lijkt op Anderlecht, dat is alles", stelt hij in de podcast Dans Le Vestiaire. "Zoals Standard op Standard moet lijken. De grote clubs moeten zichzelf terugvinden. Weiler zei dat geschiedenis geen doelpunten maakt, maar Anderlecht moet wel Anderlecht blijven."

De identiteit van Anderlecht is voor hem duidelijk. "Dat betekent jongeren uit de eigen jeugd, want er is meer dan genoeg talent. Er zaten er zondag zelfs op de tribune, maar ik wil die jongens op het veld zien. Zelfs als Anderlecht dan zevende of achtste zou staan, zouden de fans achter de ploeg staan. Kijk naar Standard: zij eindigden zevende of achtste, maar de fans steunden hun ploeg wel."

Ben je het eens met die analyse?

Meest recent

Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

45
45
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

224
224
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

53
53
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

301
301
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

112
112
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

579
579
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

154
154
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

492
492
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

491
491
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

161
161
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

304
304
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

957
957
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

399
399
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

301
301
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

427
427
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

367
367
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

268
268
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

195
195
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

451
451
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

356
356
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

149
149
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

128
128
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

203
203
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

236
236
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

178
178

Meer sportnieuws