"Dan zullen de fans achter hen staan" - grote tip voor Anderlecht

door

Anderlecht zal nog wat langer moeten wachten op een nieuwe prijs. De droogte bedraagt intussen al acht jaar sinds de laatste titel in 2017, maar daar zal minstens nog een jaartje bijkomen. Zondag ging de bekerfinale immers met 2-1 verloren tegen Club Brugge.

Het zal ervoor zorgen dat de onvrede bij de supporters er niet kleiner op zal worden. Die was de voorbije maanden en jaren al groot, waarbij de fans vooral hun pijlen richtten op voorzitter Wouter Vandenhaute. Die werd ook zondag weer onder vuur genomen.

LEES OOK: "Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

Anderlecht moet DNA terugvinden

De vele koerswijzigingen van de voorbije jaren zijn een voorname bron van frustratie bij de achterban. Onder Jesper Fredberg werd er gekozen voor grote namen met ervaring in de hoop om zo snel een prijs te kunnen pakken. Nu lijkt men weer in te willen zetten op jong talent, maar de aanstelling van Besnik Hasi voor de play-offs deed toch ook heel wat wenkbrauwen fronsen.

De Waalse journalist Marc Delire denkt dat het nochtans simpel is voor Anderlecht om zijn supporters terug voor zich te winnen. De club moet gewoon een standvastige koers varen waarbij vastgehouden wordt aan het DNA van de club.

Fans zouden dan wél achter ploeg staan

"Ik wil dat Anderlecht lijkt op Anderlecht, dat is alles", stelt hij in de podcast Dans Le Vestiaire. "Zoals Standard op Standard moet lijken. De grote clubs moeten zichzelf terugvinden. Weiler zei dat geschiedenis geen doelpunten maakt, maar Anderlecht moet wel Anderlecht blijven."

De identiteit van Anderlecht is voor hem duidelijk. "Dat betekent jongeren uit de eigen jeugd, want er is meer dan genoeg talent. Er zaten er zondag zelfs op de tribune, maar ik wil die jongens op het veld zien. Zelfs als Anderlecht dan zevende of achtste zou staan, zouden de fans achter de ploeg staan. Kijk naar Standard: zij eindigden zevende of achtste, maar de fans steunden hun ploeg wel."

Ben je het eens met die analyse?

Meest recent

Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

1
1
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

22
22
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

130
130
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

35
35
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

109
109
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

214
214
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

102
102
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

256
256
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

147
147
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

512
512
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

105
105
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

99
99
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

361
361
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

140
140
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

255
255
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

178
178
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

46
46
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

104
104
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

110
110
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

62
62
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

319
319
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

200
200
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

303
303
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

79
79

Meer sportnieuws