"Dan zullen de fans achter hen staan" - grote tip voor Anderlecht

door

Anderlecht zal nog wat langer moeten wachten op een nieuwe prijs. De droogte bedraagt intussen al acht jaar sinds de laatste titel in 2017, maar daar zal minstens nog een jaartje bijkomen. Zondag ging de bekerfinale immers met 2-1 verloren tegen Club Brugge.

Het zal ervoor zorgen dat de onvrede bij de supporters er niet kleiner op zal worden. Die was de voorbije maanden en jaren al groot, waarbij de fans vooral hun pijlen richtten op voorzitter Wouter Vandenhaute. Die werd ook zondag weer onder vuur genomen.

LEES OOK: Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Anderlecht moet DNA terugvinden

De vele koerswijzigingen van de voorbije jaren zijn een voorname bron van frustratie bij de achterban. Onder Jesper Fredberg werd er gekozen voor grote namen met ervaring in de hoop om zo snel een prijs te kunnen pakken. Nu lijkt men weer in te willen zetten op jong talent, maar de aanstelling van Besnik Hasi voor de play-offs deed toch ook heel wat wenkbrauwen fronsen.

De Waalse journalist Marc Delire denkt dat het nochtans simpel is voor Anderlecht om zijn supporters terug voor zich te winnen. De club moet gewoon een standvastige koers varen waarbij vastgehouden wordt aan het DNA van de club.

Fans zouden dan wél achter ploeg staan

"Ik wil dat Anderlecht lijkt op Anderlecht, dat is alles", stelt hij in de podcast Dans Le Vestiaire. "Zoals Standard op Standard moet lijken. De grote clubs moeten zichzelf terugvinden. Weiler zei dat geschiedenis geen doelpunten maakt, maar Anderlecht moet wel Anderlecht blijven."

De identiteit van Anderlecht is voor hem duidelijk. "Dat betekent jongeren uit de eigen jeugd, want er is meer dan genoeg talent. Er zaten er zondag zelfs op de tribune, maar ik wil die jongens op het veld zien. Zelfs als Anderlecht dan zevende of achtste zou staan, zouden de fans achter de ploeg staan. Kijk naar Standard: zij eindigden zevende of achtste, maar de fans steunden hun ploeg wel."

Ben je het eens met die analyse?

Meest recent

'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

41
41
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

26
26
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

50
50
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

54
54
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

47
47
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

85
85
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

100
100
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

273
273
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

108
108
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

286
286
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

118
118
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

41
41
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

403
403
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

193
193
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

129
129
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

45
45
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

89
89
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

284
284
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

140
140
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

419
419
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

240
240
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

124
124

Meer sportnieuws