Na degradatie: KV Kortrijk doet plannen uit de doeken

1338 stemmen
Na degradatie: KV Kortrijk doet plannen uit de doeken

Voor KV Kortrijk is zondag het doek gevallen in de Jupiler Pro League. De Kerels grepen zaterdag nog hun laatste strohalm door te gaan winnen bij Cercle, maar werden een dag later alsnog veroordeeld tot rechtstreekse degradatie door de zege van STVV tegen Beerschot.

Daardoor is Kortrijk zeker dat het op de voorlaatste plaats eindigt in de Relegation Play-Off. Het heeft één speeldag voor het einde drie punten achterstand op nummer twee Cercle Brugge, maar kan hen niet meer passeren omdat de Vereniging hoger eindigde in de reguliere competitie.

LEES OOK: Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

KV Kortrijk degradeert na zeventien jaar

Kortrijk verdwijnt zo na een periode van maar liefst zeventien jaar op het hoogste niveau. Het was in 2008 onder Hein Vanhaezebrouck gepromoveerd en was sindsdien onafgebroken in de Jupiler Pro League actief geweest.

De degradatie doet natuurlijk heel wat vragen rijzen in het Guldensporenstadion. In de eerste plaats wie er volgend seizoen de ploeg onder zijn hoede zal nemen. Bernd Storck werd gehaald om het behoud te verzekeren, maar slaagde daar niet in.

Snelle promotie is doel, nog geen duidelijkheid over Storck

"Daar is nog niet over gesproken", zegt CEO Sports Pieter Eecloo in Het Nieuwsblad over de toekomst van de trainer. "Bewust trouwens, omdat de focus op het behoud lag. Nu zal dit sowieso aan bod komen en zullen we bekijken wat de visies van iedereen zijn."

De sportieve ambities zijn wel al duidelijk. "Het is de bedoeling om snel terug te keren, maar dat zegt elke ploeg die zakt. Eenvoudig is het niet", waarschuwt Eecloo wel. "Maar vanaf nu kijken we naar de toekomst. Budget? Daar heb ik nu nog geen zicht op, dat komt ook eerstdaags aan bod."

Zal KV Kortrijk snel terugkeren op het hoogste niveau?

Meest recent

Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

27
27
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

81
81
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

47
47
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

198
198
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

44
44
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

68
68
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

104
104
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

385
385
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

31
31
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

81
81
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

237
237
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

159
159
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

124
124
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

96
96
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

163
163
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

430
430
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

83
83
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

470
470
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

104
104
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

334
334
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

528
528
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

383
383
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

482
482
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

570
570

Meer sportnieuws