Na degradatie: KV Kortrijk doet plannen uit de doeken

door
Na degradatie: KV Kortrijk doet plannen uit de doeken

Voor KV Kortrijk is zondag het doek gevallen in de Jupiler Pro League. De Kerels grepen zaterdag nog hun laatste strohalm door te gaan winnen bij Cercle, maar werden een dag later alsnog veroordeeld tot rechtstreekse degradatie door de zege van STVV tegen Beerschot.

Daardoor is Kortrijk zeker dat het op de voorlaatste plaats eindigt in de Relegation Play-Off. Het heeft één speeldag voor het einde drie punten achterstand op nummer twee Cercle Brugge, maar kan hen niet meer passeren omdat de Vereniging hoger eindigde in de reguliere competitie.

LEES OOK: CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

KV Kortrijk degradeert na zeventien jaar

Kortrijk verdwijnt zo na een periode van maar liefst zeventien jaar op het hoogste niveau. Het was in 2008 onder Hein Vanhaezebrouck gepromoveerd en was sindsdien onafgebroken in de Jupiler Pro League actief geweest.

De degradatie doet natuurlijk heel wat vragen rijzen in het Guldensporenstadion. In de eerste plaats wie er volgend seizoen de ploeg onder zijn hoede zal nemen. Bernd Storck werd gehaald om het behoud te verzekeren, maar slaagde daar niet in.

Snelle promotie is doel, nog geen duidelijkheid over Storck

"Daar is nog niet over gesproken", zegt CEO Sports Pieter Eecloo in Het Nieuwsblad over de toekomst van de trainer. "Bewust trouwens, omdat de focus op het behoud lag. Nu zal dit sowieso aan bod komen en zullen we bekijken wat de visies van iedereen zijn."

De sportieve ambities zijn wel al duidelijk. "Het is de bedoeling om snel terug te keren, maar dat zegt elke ploeg die zakt. Eenvoudig is het niet", waarschuwt Eecloo wel. "Maar vanaf nu kijken we naar de toekomst. Budget? Daar heb ik nu nog geen zicht op, dat komt ook eerstdaags aan bod."

Zal KV Kortrijk snel terugkeren op het hoogste niveau?

Meest recent

Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

1
1
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

24
24
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

11
11
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

9
9
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

32
32
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

84
84
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

21
21
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

63
63
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

87
87
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

68
68
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

124
124
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

356
356
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

103
103
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

345
345
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

301
301
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

466
466
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

237
237
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

688
688
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

583
583
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

248
248
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

25
25
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

88
88
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

91
91
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

134
134
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

393
393

Meer sportnieuws