Na degradatie: KV Kortrijk doet plannen uit de doeken

1338 stemmen
Na degradatie: KV Kortrijk doet plannen uit de doeken

Voor KV Kortrijk is zondag het doek gevallen in de Jupiler Pro League. De Kerels grepen zaterdag nog hun laatste strohalm door te gaan winnen bij Cercle, maar werden een dag later alsnog veroordeeld tot rechtstreekse degradatie door de zege van STVV tegen Beerschot.

Daardoor is Kortrijk zeker dat het op de voorlaatste plaats eindigt in de Relegation Play-Off. Het heeft één speeldag voor het einde drie punten achterstand op nummer twee Cercle Brugge, maar kan hen niet meer passeren omdat de Vereniging hoger eindigde in de reguliere competitie.

LEES OOK: Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

KV Kortrijk degradeert na zeventien jaar

Kortrijk verdwijnt zo na een periode van maar liefst zeventien jaar op het hoogste niveau. Het was in 2008 onder Hein Vanhaezebrouck gepromoveerd en was sindsdien onafgebroken in de Jupiler Pro League actief geweest.

De degradatie doet natuurlijk heel wat vragen rijzen in het Guldensporenstadion. In de eerste plaats wie er volgend seizoen de ploeg onder zijn hoede zal nemen. Bernd Storck werd gehaald om het behoud te verzekeren, maar slaagde daar niet in.

Snelle promotie is doel, nog geen duidelijkheid over Storck

"Daar is nog niet over gesproken", zegt CEO Sports Pieter Eecloo in Het Nieuwsblad over de toekomst van de trainer. "Bewust trouwens, omdat de focus op het behoud lag. Nu zal dit sowieso aan bod komen en zullen we bekijken wat de visies van iedereen zijn."

De sportieve ambities zijn wel al duidelijk. "Het is de bedoeling om snel terug te keren, maar dat zegt elke ploeg die zakt. Eenvoudig is het niet", waarschuwt Eecloo wel. "Maar vanaf nu kijken we naar de toekomst. Budget? Daar heb ik nu nog geen zicht op, dat komt ook eerstdaags aan bod."

Zal KV Kortrijk snel terugkeren op het hoogste niveau?

Meest recent

Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

2
2
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

61
61
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

50
50
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

60
60
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

238
238
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

63
63
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

216
216
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

108
108
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

219
219
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

195
195
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

246
246
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

109
109
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

215
215
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1035
1035
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

467
467
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

238
238
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

256
256
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

423
423
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

338
338
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

75
75
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

288
288
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

372
372
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

506
506
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

232
232
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

413
413

Meer sportnieuws