Na degradatie: KV Kortrijk doet plannen uit de doeken

door
Na degradatie: KV Kortrijk doet plannen uit de doeken

Voor KV Kortrijk is zondag het doek gevallen in de Jupiler Pro League. De Kerels grepen zaterdag nog hun laatste strohalm door te gaan winnen bij Cercle, maar werden een dag later alsnog veroordeeld tot rechtstreekse degradatie door de zege van STVV tegen Beerschot.

Daardoor is Kortrijk zeker dat het op de voorlaatste plaats eindigt in de Relegation Play-Off. Het heeft één speeldag voor het einde drie punten achterstand op nummer twee Cercle Brugge, maar kan hen niet meer passeren omdat de Vereniging hoger eindigde in de reguliere competitie.

LEES OOK: BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk degradeert na zeventien jaar

Kortrijk verdwijnt zo na een periode van maar liefst zeventien jaar op het hoogste niveau. Het was in 2008 onder Hein Vanhaezebrouck gepromoveerd en was sindsdien onafgebroken in de Jupiler Pro League actief geweest.

De degradatie doet natuurlijk heel wat vragen rijzen in het Guldensporenstadion. In de eerste plaats wie er volgend seizoen de ploeg onder zijn hoede zal nemen. Bernd Storck werd gehaald om het behoud te verzekeren, maar slaagde daar niet in.

Snelle promotie is doel, nog geen duidelijkheid over Storck

"Daar is nog niet over gesproken", zegt CEO Sports Pieter Eecloo in Het Nieuwsblad over de toekomst van de trainer. "Bewust trouwens, omdat de focus op het behoud lag. Nu zal dit sowieso aan bod komen en zullen we bekijken wat de visies van iedereen zijn."

De sportieve ambities zijn wel al duidelijk. "Het is de bedoeling om snel terug te keren, maar dat zegt elke ploeg die zakt. Eenvoudig is het niet", waarschuwt Eecloo wel. "Maar vanaf nu kijken we naar de toekomst. Budget? Daar heb ik nu nog geen zicht op, dat komt ook eerstdaags aan bod."

Zal KV Kortrijk snel terugkeren op het hoogste niveau?

Meest recent

'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

30
30
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

18
18
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

62
62
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

41
41
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

280
280
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

253
253
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

91
91
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

416
416
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

283
283
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

101
101
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

268
268
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

524
524
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

89
89
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

66
66
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

45
45
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

374
374
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

576
576
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

280
280
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

92
92
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

80
80
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

484
484
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

221
221
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

320
320
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

204
204
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

149
149

Meer sportnieuws