Na degradatie: KV Kortrijk doet plannen uit de doeken

door
Na degradatie: KV Kortrijk doet plannen uit de doeken

Voor KV Kortrijk is zondag het doek gevallen in de Jupiler Pro League. De Kerels grepen zaterdag nog hun laatste strohalm door te gaan winnen bij Cercle, maar werden een dag later alsnog veroordeeld tot rechtstreekse degradatie door de zege van STVV tegen Beerschot.

Daardoor is Kortrijk zeker dat het op de voorlaatste plaats eindigt in de Relegation Play-Off. Het heeft één speeldag voor het einde drie punten achterstand op nummer twee Cercle Brugge, maar kan hen niet meer passeren omdat de Vereniging hoger eindigde in de reguliere competitie.

LEES OOK: Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

KV Kortrijk degradeert na zeventien jaar

Kortrijk verdwijnt zo na een periode van maar liefst zeventien jaar op het hoogste niveau. Het was in 2008 onder Hein Vanhaezebrouck gepromoveerd en was sindsdien onafgebroken in de Jupiler Pro League actief geweest.

De degradatie doet natuurlijk heel wat vragen rijzen in het Guldensporenstadion. In de eerste plaats wie er volgend seizoen de ploeg onder zijn hoede zal nemen. Bernd Storck werd gehaald om het behoud te verzekeren, maar slaagde daar niet in.

Snelle promotie is doel, nog geen duidelijkheid over Storck

"Daar is nog niet over gesproken", zegt CEO Sports Pieter Eecloo in Het Nieuwsblad over de toekomst van de trainer. "Bewust trouwens, omdat de focus op het behoud lag. Nu zal dit sowieso aan bod komen en zullen we bekijken wat de visies van iedereen zijn."

De sportieve ambities zijn wel al duidelijk. "Het is de bedoeling om snel terug te keren, maar dat zegt elke ploeg die zakt. Eenvoudig is het niet", waarschuwt Eecloo wel. "Maar vanaf nu kijken we naar de toekomst. Budget? Daar heb ik nu nog geen zicht op, dat komt ook eerstdaags aan bod."

Zal KV Kortrijk snel terugkeren op het hoogste niveau?

Meest recent

Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

5
5
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

48
48
'Kompany ontploft: één Bayern-topper krijgt volle lading'

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

51
51
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

196
196
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

269
269
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

21
21
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

215
215
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

128
128
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

184
184
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

123
123
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

302
302
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

437
437
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

126
126
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

92
92
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

51
51
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

63
63
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

221
221
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1455
1455
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

276
276
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

133
133
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

151
151
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

45
45
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

236
236
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

126
126
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

367
367

Meer sportnieuws