Club Brugge pakt Beker van België! Machtige Vermant nekt Anderlecht

door
Club Brugge pakt Beker van België! Machtige Vermant nekt Anderlecht

Voor de twaalfde keer in zijn bestaan heeft Club Brugge vanavond de Beker van België gewonnen. Blauw-Zwart kon rekenen op een spits in topvorm, terwijl Anderlecht aanvallend lange tijd veel te zwak voor de dag kwam om echt een rol van betekenis te spelen. Enkel in het absolute slot werd het nog even spannend. Club wacht een wilde feestnacht, Paars-Wit blijft wederom achter zonder prijs.

In een zinderend Koning Boudewijnstadion namen Club Brugge en Anderlecht het vanavond tegen mekaar op. De inzet was niet min: de Croky Cup. Voor Anderlecht zou het een eerste prijs betekenen in acht jaar tijd, Blauw-Zwart wou die lange droogte nog wat verlengen. Bij de landskampioen nam Jackers plaats onder de lat, Siquet verving Sabbe. Die laatste geraakte nog geblesseerd bij de opwarming. Bij Paars-Wit was het dan weer uitkijken of Jan Vertonghen zou starten, de ervaren verdediger zat echter op de bank. Hasi had voor de rest weinig verrassingen in huis.

LEES OOK: Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

Vermant zet Paars-Wit met rug tegen de muur

Club kende ei zo na een echte droomstart. Na dik een minuut spelen kreeg Jutgla de bal in de zestien meter maar de Spanjaard trapte onbegrijpelijk naast. Blauw-Zwart bleef nadien dominant, op het kwartier haalde Coosemans een knal van Tzolis uit de korte hoek. Anderlecht loerde in het begin op de tegenaanval, kreeg nadien zeker wat kansjes maar te vaak liep er iets fout in de zone van de waarheid bij Paars-Wit.

Op het halfuur probeerde Jashari het eens vanop een meter of twintig, Coosemans zweefde de bal opnieuw uit de hoek. De manschappen van Hasi kregen nadien steeds meer grip op de wedstrijd maar kregen vlak voor rust toch nog het deksel op de neus. Een voorzet van Siquet kwam perfect voor doel en daar toonde Romeo vermant zich andermaal een echte killer: 1-0. Anderlecht had nadien geen reactie meer in huis en had halfweg heel wat werk voor de boeg. 

Viva Romeo 2.0

De start van de tweede helft liep wat vertraging op door rookontwikkeling vanwege bengaals vuur. Nadien was het Edozie die Jackers quasi meteen aan het werk zette, een afgeweken voorzet werd nog een verraderlijke bal voor de Brugse doelman. Na tien minuten spelen claimde heel Paars-Wit een strafschop na handspel van Hans Vanaken, scheidsrechter Vergoote (en de VAR) gingen er niet op in.

Anderlecht bleef het nadien proberen, al waren de kansen  bezwaarlijk echt groot te noemen. Op het uur ging een wild schot van een bedrijvige Edozie ruim over. Aan de overzijde gingen de boeken even later helemaal toe: Tzolis bracht deze keer voor vanop rechts en centraal was het... opnieuw Romeo Vermant die heerlijk in doel verlengde: 2-0 voor Blauw-Zwart.

Hasi poogde de wedstrijd nadien nog om te keren met de inbreng van Stroeykens, Angulo en Vertonghen. Ei zo na kwam Paars-Wit even later aan de aansluitingstreffer: Jackers bracht redding op een zwabberbal van Dendoncker, in de nastoot ging de bal na een ware scrimmage niet in doel. In blessuretijd kwam er toch nog wat hoop voor Anderlecht: Edozie pakte uit met een prachtige actie, legde prima terug op Vazquez en die zorgde voor de 2-1 met nog vijf minuten spelen. Club bibberde nog even maar pakte toch de scalp van Anderlecht. Dat blijft ook na 8 jaar achter zonder prijs, Club hoopt na deze trofee nog op de dubbel.

Scoreverloop:

1-0 (40') Vermant, 2-0 (62') Vermant, 2-1 (90+1') Vazquez

Vond u de fase met Hans Vanaken (handspel) een strafschop waard?

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

34
34
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

43
43
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

119
119
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

227
227
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

101
101
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

150
150
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

198
198
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

394
394
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

255
255
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

79
79
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

676
676
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

220
220
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

248
248
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

227
227
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

105
105
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

64
64
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

544
544
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

233
233
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

104
104
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

449
449
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

579
579
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

67
67
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

223
223
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

762
762

Meer sportnieuws