Club Brugge pakt Beker van België! Machtige Vermant nekt Anderlecht

349 stemmen
Club Brugge pakt Beker van België! Machtige Vermant nekt Anderlecht

Voor de twaalfde keer in zijn bestaan heeft Club Brugge vanavond de Beker van België gewonnen. Blauw-Zwart kon rekenen op een spits in topvorm, terwijl Anderlecht aanvallend lange tijd veel te zwak voor de dag kwam om echt een rol van betekenis te spelen. Enkel in het absolute slot werd het nog even spannend. Club wacht een wilde feestnacht, Paars-Wit blijft wederom achter zonder prijs.

In een zinderend Koning Boudewijnstadion namen Club Brugge en Anderlecht het vanavond tegen mekaar op. De inzet was niet min: de Croky Cup. Voor Anderlecht zou het een eerste prijs betekenen in acht jaar tijd, Blauw-Zwart wou die lange droogte nog wat verlengen. Bij de landskampioen nam Jackers plaats onder de lat, Siquet verving Sabbe. Die laatste geraakte nog geblesseerd bij de opwarming. Bij Paars-Wit was het dan weer uitkijken of Jan Vertonghen zou starten, de ervaren verdediger zat echter op de bank. Hasi had voor de rest weinig verrassingen in huis.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

Vermant zet Paars-Wit met rug tegen de muur

Club kende ei zo na een echte droomstart. Na dik een minuut spelen kreeg Jutgla de bal in de zestien meter maar de Spanjaard trapte onbegrijpelijk naast. Blauw-Zwart bleef nadien dominant, op het kwartier haalde Coosemans een knal van Tzolis uit de korte hoek. Anderlecht loerde in het begin op de tegenaanval, kreeg nadien zeker wat kansjes maar te vaak liep er iets fout in de zone van de waarheid bij Paars-Wit.

Op het halfuur probeerde Jashari het eens vanop een meter of twintig, Coosemans zweefde de bal opnieuw uit de hoek. De manschappen van Hasi kregen nadien steeds meer grip op de wedstrijd maar kregen vlak voor rust toch nog het deksel op de neus. Een voorzet van Siquet kwam perfect voor doel en daar toonde Romeo vermant zich andermaal een echte killer: 1-0. Anderlecht had nadien geen reactie meer in huis en had halfweg heel wat werk voor de boeg. 

Viva Romeo 2.0

De start van de tweede helft liep wat vertraging op door rookontwikkeling vanwege bengaals vuur. Nadien was het Edozie die Jackers quasi meteen aan het werk zette, een afgeweken voorzet werd nog een verraderlijke bal voor de Brugse doelman. Na tien minuten spelen claimde heel Paars-Wit een strafschop na handspel van Hans Vanaken, scheidsrechter Vergoote (en de VAR) gingen er niet op in.

Anderlecht bleef het nadien proberen, al waren de kansen  bezwaarlijk echt groot te noemen. Op het uur ging een wild schot van een bedrijvige Edozie ruim over. Aan de overzijde gingen de boeken even later helemaal toe: Tzolis bracht deze keer voor vanop rechts en centraal was het... opnieuw Romeo Vermant die heerlijk in doel verlengde: 2-0 voor Blauw-Zwart.

Hasi poogde de wedstrijd nadien nog om te keren met de inbreng van Stroeykens, Angulo en Vertonghen. Ei zo na kwam Paars-Wit even later aan de aansluitingstreffer: Jackers bracht redding op een zwabberbal van Dendoncker, in de nastoot ging de bal na een ware scrimmage niet in doel. In blessuretijd kwam er toch nog wat hoop voor Anderlecht: Edozie pakte uit met een prachtige actie, legde prima terug op Vazquez en die zorgde voor de 2-1 met nog vijf minuten spelen. Club bibberde nog even maar pakte toch de scalp van Anderlecht. Dat blijft ook na 8 jaar achter zonder prijs, Club hoopt na deze trofee nog op de dubbel.

Scoreverloop:

1-0 (40') Vermant, 2-0 (62') Vermant, 2-1 (90+1') Vazquez

Vond u de fase met Hans Vanaken (handspel) een strafschop waard?

Meest recent

'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

12
12
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

17
17
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

21
21
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

141
141
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

119
119
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

139
139
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

291
291
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

74
74
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

179
179
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

68
68
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

358
358
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

165
165
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

154
154
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

71
71
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

255
255
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

286
286
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

91
91
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

339
339
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

995
995
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

508
508
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

413
413
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

610
610
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

185
185
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

191
191
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

242
242

Meer sportnieuws