Club Brugge pakt Beker van België! Machtige Vermant nekt Anderlecht

door
Club Brugge pakt Beker van België! Machtige Vermant nekt Anderlecht

Voor de twaalfde keer in zijn bestaan heeft Club Brugge vanavond de Beker van België gewonnen. Blauw-Zwart kon rekenen op een spits in topvorm, terwijl Anderlecht aanvallend lange tijd veel te zwak voor de dag kwam om echt een rol van betekenis te spelen. Enkel in het absolute slot werd het nog even spannend. Club wacht een wilde feestnacht, Paars-Wit blijft wederom achter zonder prijs.

In een zinderend Koning Boudewijnstadion namen Club Brugge en Anderlecht het vanavond tegen mekaar op. De inzet was niet min: de Croky Cup. Voor Anderlecht zou het een eerste prijs betekenen in acht jaar tijd, Blauw-Zwart wou die lange droogte nog wat verlengen. Bij de landskampioen nam Jackers plaats onder de lat, Siquet verving Sabbe. Die laatste geraakte nog geblesseerd bij de opwarming. Bij Paars-Wit was het dan weer uitkijken of Jan Vertonghen zou starten, de ervaren verdediger zat echter op de bank. Hasi had voor de rest weinig verrassingen in huis.

LEES OOK: 'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Vermant zet Paars-Wit met rug tegen de muur

Club kende ei zo na een echte droomstart. Na dik een minuut spelen kreeg Jutgla de bal in de zestien meter maar de Spanjaard trapte onbegrijpelijk naast. Blauw-Zwart bleef nadien dominant, op het kwartier haalde Coosemans een knal van Tzolis uit de korte hoek. Anderlecht loerde in het begin op de tegenaanval, kreeg nadien zeker wat kansjes maar te vaak liep er iets fout in de zone van de waarheid bij Paars-Wit.

Op het halfuur probeerde Jashari het eens vanop een meter of twintig, Coosemans zweefde de bal opnieuw uit de hoek. De manschappen van Hasi kregen nadien steeds meer grip op de wedstrijd maar kregen vlak voor rust toch nog het deksel op de neus. Een voorzet van Siquet kwam perfect voor doel en daar toonde Romeo vermant zich andermaal een echte killer: 1-0. Anderlecht had nadien geen reactie meer in huis en had halfweg heel wat werk voor de boeg. 

Viva Romeo 2.0

De start van de tweede helft liep wat vertraging op door rookontwikkeling vanwege bengaals vuur. Nadien was het Edozie die Jackers quasi meteen aan het werk zette, een afgeweken voorzet werd nog een verraderlijke bal voor de Brugse doelman. Na tien minuten spelen claimde heel Paars-Wit een strafschop na handspel van Hans Vanaken, scheidsrechter Vergoote (en de VAR) gingen er niet op in.

Anderlecht bleef het nadien proberen, al waren de kansen  bezwaarlijk echt groot te noemen. Op het uur ging een wild schot van een bedrijvige Edozie ruim over. Aan de overzijde gingen de boeken even later helemaal toe: Tzolis bracht deze keer voor vanop rechts en centraal was het... opnieuw Romeo Vermant die heerlijk in doel verlengde: 2-0 voor Blauw-Zwart.

Hasi poogde de wedstrijd nadien nog om te keren met de inbreng van Stroeykens, Angulo en Vertonghen. Ei zo na kwam Paars-Wit even later aan de aansluitingstreffer: Jackers bracht redding op een zwabberbal van Dendoncker, in de nastoot ging de bal na een ware scrimmage niet in doel. In blessuretijd kwam er toch nog wat hoop voor Anderlecht: Edozie pakte uit met een prachtige actie, legde prima terug op Vazquez en die zorgde voor de 2-1 met nog vijf minuten spelen. Club bibberde nog even maar pakte toch de scalp van Anderlecht. Dat blijft ook na 8 jaar achter zonder prijs, Club hoopt na deze trofee nog op de dubbel.

Scoreverloop:

1-0 (40') Vermant, 2-0 (62') Vermant, 2-1 (90+1') Vazquez

Vond u de fase met Hans Vanaken (handspel) een strafschop waard?

Meest recent

'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

75
75
"Nooit meegemaakt" - Mourinho verbaast met favoriet ex-club

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

47
47
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

25
25
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

74
74
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

193
193
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

44
44
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

126
126
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

65
65
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

461
461
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

283
283
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

260
260
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

258
258
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

498
498
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

268
268
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

53
53
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

171
171
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

90
90
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

568
568
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

170
170
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

105
105
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

177
177
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

60
60
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

435
435
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

524
524
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

152
152

Meer sportnieuws