Bekerfinale met een schaduw: Anderlecht-fans eisen verandering

470 stemmen
Bekerfinale met een schaduw: Anderlecht-fans eisen verandering

RSC Anderlecht bekampt vanavond in de finale van de Croky Cup Club Brugge. Paars-Wit en de supporters snakken naar een prijs. Achter de schermen zijn de vingers ook gekruist. Marc Coucke en vooral Wouter Vandenhaute kregen al meermaals de wind van voren.

Het beleid van Anderlecht is de afgelopen jaren op zijn minst wispelturig te noemen. Ook dit seizoen vielen er weer heel wat ontslagen met drie nieuwe trainers en twee sportieve directeurs. De supporters zijn het dan ook kotsbeu. Er zal en moet iets veranderen.

LEES OOK: 'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Belangrijke bekerfinale

Anderlecht-watcher van Het Nieuwsblad heeft een ferme waarschuwing voor Vandenhaute. “Mister Popular kun je Wouter Vandenhaute dus bezwaarlijk noemen. Ook dit seizoen met drie trainers en twee sportief directeurs blijven de verwijten komen dat er geen visie is. Het spandoek Wouter Buiten wordt vaak ontrold, de slogan wordt geschreeuwd. De Anderlecht-president trotseert het en staat meer in de vuurlinie dan eigenaar Marc Coucke.”

De bekerfinale kan echter mogelijk voor de kentering zorgen. “Daarom is deze bekerfinale ook zeer belangrijk voor Vandenhaute. Zijn grootste criticasters stellen wel dat ze ‘zijn wanbeleid’ ook bij bekerwinst zullen blijven aanvallen en pas zullen dimmen als hij weg is, maar zo’n eerste trofee zou toch wat rust brengen. Het geeft een voorzitter alleszins meer allure.”

Woestijn droogt uit

Anderlecht kan zich spiegelen aan Club Brugge. Blauw-Zwart pakte onder het nieuwe beleid met de beker in 2015 ook een eerste prijs en vanaf dan kwam er succes naar de club. “Toen Bart Verhaeghe in 2015 die eerste beker pakte, was dat ook een keerpunt en raakte Club Brugge gelanceerd. Want ja… wie te lang blijft zwerven door de woestijn, droogt finaal helemaal uit”, aldus Geril.

Vandenhaute kreeg al verschillende keren de volle laag. Het vertrek van Vincent Kompany wordt hem verweten en ook miscasts zoals Felice Mazzu blijven hangen bij de fans. Ondertussen kon Anderlecht al acht jaar geen prijs meer winnen. Dat is de langste periode ooit sinds... de eerste landstitel en het oprichtingsjaar (1908 en 1947, red.).

Moet Wouter Vandenhaute weg bij RSC Anderlecht?

Meest recent

'Union slaat weer toe met typische transfer'

Union is zijn seizoen meteen begonnen met een prijs, want het pakte vrijdag de Supercup ten nadele ...

5
5
'Club voelt zich gesterkt en legt nieuw bod neer'

Het zijn bij Club Brugge drukke dagen wat betreft transfers. Met Jesse Bisiwu (FC Barcelona) en ...

66
66
'Talbi maakt alweer verrassende transfer'

Club Brugge stuurt de laatste jaren alsmaar meer zijn zonen uit, ook uit de eigen jeugdopleiding. ...

55
55
Thorup komt met update over Smets en El Ouahdi

KRC Genk beleefde een lastige voorbereiding, met in de laatste wedstrijden stevige pandoeringen ...

173
173
Ajax-trainer neemt standpunt in over transfer Godts

Het zag er de hele zomer naar uit dat Mika Godts na een knaljaar gewoon bij Ajax zou blijven, maar ...

64
64
Bisiwu spreekt voor eerst bij Barça: "Dat wordt mijn rol"

FC Barcelona heeft deze week de derde Belg uit zijn clubgeschiedenis aangetrokken. De voetsporen van ...

66
66
'Standard wil uitpakken met oud doelwit Anderlecht'

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De Rouches haalden tot dusver al zeven ...

137
137
Union keihard: grote namen en 4(!) nieuwkomers niet op lijst

Union begon vrijdag goed aan zijn seizoen, want na strafschoppen wist het de Supercup van Club ...

115
115
Cristiano Ronaldo versiert de 'transfer' van zijn leven

Cristiano Ronaldo beleefde een wisselvallig WK met Portugal. De Portugese vedette liet nog geregeld ...

114
114
Olise naar Real Madrid? Eberl komt met statement

Bayern München is voorlopig klaar met zijn transferhuiswerk. Er gaat wel nog volk de club ...

108
108
Probleemdossier bij Anderlecht: "Nog niet over voor hem"

Bij RSC Anderlecht gaat er in- en uitgaand nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt. ...

358
358
Raman staat voor immense uitdaging: "3 tegen 1..."

Benito Raman wil komend seizoen komaf maken met een moeilijke periode. De aanvaller van KV Mechelen ...

131
131
'Transferstunt Anderlecht: ex-Antwerp-ster met monsterloon'

Anderlecht werkt aan een opvallend transferdossier op de Spaanse markt. Paars-wit heeft een ...

523
523
'PSG haalt na Godts ook ex-smaakmaker JPL'

PSG gaat wellicht Mika Godts wegplukken bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is niet de laatste ...

82
82
Kampioen en tweede in JPL gekend? "Zij worden één en twee"

De Jupiler Pro League opent zijn deuren weer. Komend weekend start het nieuwe seizoen. Bij De Zondag ...

395
395
'Transfergevecht dreigt tussen Anderlecht en Standard'

RSC Anderlecht en Standard worden aan heel veel spelers gelinkt. Beide clubs worden ook vaak ...

287
287
'Club ontketent oorlog: miljoenentarget boycot trainingen'

Club Brugge blijft werken aan de komst van een nieuwe flankaanvaller. Die zoektocht loopt behoorlijk ...

991
991
'Grote De Bruyne-schok: spraakmakende transfer op tafel'

Kevin De Bruyne geniet momenteel met volle teugen van zijn vakantieperiode. Ondertussen wordt volop ...

284
284
'Supertransfer Mika Godts: eerste bod van 45 miljoen'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

71
71
Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels en is helemaal klaar voor een nieuw ...

117
117
'Club Brugge heeft beet: vierde aanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge moest vrijdagavond na strafschoppen zijn meerdere erkennen in de supercup tegen Union ...

1020
1020
'Antwerp gaat voor stunt: huurbod op Overmars-bekende'

Nu de overname is beklonken, heeft Antwerp FC de inhaalbeweging ingezet op de mercato. Maar de Great ...

613
613
'PSG pakt weer uit: wereldkampioen naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain kroonde zich in de voorbije twee seizoen telkens tot eindwinnaar in de Champions ...

122
122
Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

81
81
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

856
856

Meer sportnieuws