Bekerfinale met een schaduw: Anderlecht-fans eisen verandering

470 stemmen
Bekerfinale met een schaduw: Anderlecht-fans eisen verandering

RSC Anderlecht bekampt vanavond in de finale van de Croky Cup Club Brugge. Paars-Wit en de supporters snakken naar een prijs. Achter de schermen zijn de vingers ook gekruist. Marc Coucke en vooral Wouter Vandenhaute kregen al meermaals de wind van voren.

Het beleid van Anderlecht is de afgelopen jaren op zijn minst wispelturig te noemen. Ook dit seizoen vielen er weer heel wat ontslagen met drie nieuwe trainers en twee sportieve directeurs. De supporters zijn het dan ook kotsbeu. Er zal en moet iets veranderen.

LEES OOK: Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Belangrijke bekerfinale

Anderlecht-watcher van Het Nieuwsblad heeft een ferme waarschuwing voor Vandenhaute. “Mister Popular kun je Wouter Vandenhaute dus bezwaarlijk noemen. Ook dit seizoen met drie trainers en twee sportief directeurs blijven de verwijten komen dat er geen visie is. Het spandoek Wouter Buiten wordt vaak ontrold, de slogan wordt geschreeuwd. De Anderlecht-president trotseert het en staat meer in de vuurlinie dan eigenaar Marc Coucke.”

De bekerfinale kan echter mogelijk voor de kentering zorgen. “Daarom is deze bekerfinale ook zeer belangrijk voor Vandenhaute. Zijn grootste criticasters stellen wel dat ze ‘zijn wanbeleid’ ook bij bekerwinst zullen blijven aanvallen en pas zullen dimmen als hij weg is, maar zo’n eerste trofee zou toch wat rust brengen. Het geeft een voorzitter alleszins meer allure.”

Woestijn droogt uit

Anderlecht kan zich spiegelen aan Club Brugge. Blauw-Zwart pakte onder het nieuwe beleid met de beker in 2015 ook een eerste prijs en vanaf dan kwam er succes naar de club. “Toen Bart Verhaeghe in 2015 die eerste beker pakte, was dat ook een keerpunt en raakte Club Brugge gelanceerd. Want ja… wie te lang blijft zwerven door de woestijn, droogt finaal helemaal uit”, aldus Geril.

Vandenhaute kreeg al verschillende keren de volle laag. Het vertrek van Vincent Kompany wordt hem verweten en ook miscasts zoals Felice Mazzu blijven hangen bij de fans. Ondertussen kon Anderlecht al acht jaar geen prijs meer winnen. Dat is de langste periode ooit sinds... de eerste landstitel en het oprichtingsjaar (1908 en 1947, red.).

Moet Wouter Vandenhaute weg bij RSC Anderlecht?

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

103
103
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

79
79
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

95
95
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

24
24
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

47
47
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

179
179
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

42
42
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

191
191
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

78
78
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

350
350
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

340
340
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

151
151
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

195
195
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

373
373
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

48
48
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

194
194
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

113
113
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

416
416
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

412
412
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

644
644
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

754
754
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

296
296
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

455
455
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

256
256
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

309
309

Meer sportnieuws