Bekerfinale met een schaduw: Anderlecht-fans eisen verandering

door
Bekerfinale met een schaduw: Anderlecht-fans eisen verandering

RSC Anderlecht bekampt vanavond in de finale van de Croky Cup Club Brugge. Paars-Wit en de supporters snakken naar een prijs. Achter de schermen zijn de vingers ook gekruist. Marc Coucke en vooral Wouter Vandenhaute kregen al meermaals de wind van voren.

Het beleid van Anderlecht is de afgelopen jaren op zijn minst wispelturig te noemen. Ook dit seizoen vielen er weer heel wat ontslagen met drie nieuwe trainers en twee sportieve directeurs. De supporters zijn het dan ook kotsbeu. Er zal en moet iets veranderen.

LEES OOK: Marc Coucke doet fans schrikken met donker toekomstbeeld

Belangrijke bekerfinale

Anderlecht-watcher van Het Nieuwsblad heeft een ferme waarschuwing voor Vandenhaute. “Mister Popular kun je Wouter Vandenhaute dus bezwaarlijk noemen. Ook dit seizoen met drie trainers en twee sportief directeurs blijven de verwijten komen dat er geen visie is. Het spandoek Wouter Buiten wordt vaak ontrold, de slogan wordt geschreeuwd. De Anderlecht-president trotseert het en staat meer in de vuurlinie dan eigenaar Marc Coucke.”

De bekerfinale kan echter mogelijk voor de kentering zorgen. “Daarom is deze bekerfinale ook zeer belangrijk voor Vandenhaute. Zijn grootste criticasters stellen wel dat ze ‘zijn wanbeleid’ ook bij bekerwinst zullen blijven aanvallen en pas zullen dimmen als hij weg is, maar zo’n eerste trofee zou toch wat rust brengen. Het geeft een voorzitter alleszins meer allure.”

Woestijn droogt uit

Anderlecht kan zich spiegelen aan Club Brugge. Blauw-Zwart pakte onder het nieuwe beleid met de beker in 2015 ook een eerste prijs en vanaf dan kwam er succes naar de club. “Toen Bart Verhaeghe in 2015 die eerste beker pakte, was dat ook een keerpunt en raakte Club Brugge gelanceerd. Want ja… wie te lang blijft zwerven door de woestijn, droogt finaal helemaal uit”, aldus Geril.

Vandenhaute kreeg al verschillende keren de volle laag. Het vertrek van Vincent Kompany wordt hem verweten en ook miscasts zoals Felice Mazzu blijven hangen bij de fans. Ondertussen kon Anderlecht al acht jaar geen prijs meer winnen. Dat is de langste periode ooit sinds... de eerste landstitel en het oprichtingsjaar (1908 en 1947, red.).

Moet Wouter Vandenhaute weg bij RSC Anderlecht?

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

5
5
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

18
18
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

9
9
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

83
83
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

42
42
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

201
201
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

26
26
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

114
114
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

278
278
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

314
314
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

168
168
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

541
541
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

360
360
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

80
80
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

181
181
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

123
123
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

111
111
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

157
157
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

428
428
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

657
657
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

329
329
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

185
185
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

153
153
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

544
544
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

531
531

Meer sportnieuws