Union beseft: "Voor de titel gaat het tussen ons en Club"

door
Union beseft:

Het zou weleens eindelijk het jaar van Union kunnen worden. Nadat ze de voorbije drie seizoenen telkens op het nippertje naast de titel grepen, liggen ze nu in polepositie op die speeldagen voor het einde. Bovendien zitten de Brusselaars ook in de winning mood.

Het vierluik tegen rechtstreekse concurrenten Genk en Club Brugge heeft Union immers met glans doorstaan. Na een zege in Genk en een vier op zes tegen Club wisten ze nu de Limburgers nog eens met 1-0 te kloppen.

LEES OOK: Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

Union verbaast zichzelf

Met die knappe tien op twaalf tegen de twee andere titelkandidaten verbazen ze bij Union zelfs zichzelf. "Ik vond het geen goede zaak dat we die matchen allemaal achter elkaar moesten spelen. Bij het zien van de kalender had niemand gedacht dat wij hier zo'n reeks neer zouden zetten", stelde aanvoerder Anthony Moris bij DAZN

Door die straffe reeks gaat Union nu de rechte lijn in met één punt voorsprong op Club en zes punten meer dan Genk. Daarmee lijkt de titelstrijd teruggebracht te zijn van een driestrijd naar een tweestrijd, zo besefte ook Moris.

Titelstrijd tussen Union en Club

"We hebben een grote stap gezet richting minstens een tweede plaats", klonk het bij hem. "Bij Genk weten ze dat het voorbij is, al zullen ze het misschien niet zeggen. Voor de titel gaat het tussen ons en Club, dat is duidelijk."

Union heeft daarbij zijn lot helemaal in eigen handen. Volgende week moet het op bezoek bij Anderlecht en daarna wacht ook nog een trip naar de Bosuil. Op de slotspeeldag nemen ze het in eigen huis op tegen AA Gent.

Is Union nu de grootste favoriet voor de titel?

Meest recent

2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

11
11
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

131
131
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

72
72
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

183
183
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

296
296
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

86
86
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

327
327
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

31
31
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

150
150
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

153
153
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

391
391
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

103
103
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

251
251
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

268
268
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

90
90
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1927
1927
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

479
479
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

216
216
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

164
164
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

683
683
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

72
72
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

31
31
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

48
48
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

125
125
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

404
404

Meer sportnieuws