Union beseft: "Voor de titel gaat het tussen ons en Club"

door
Union beseft:

Het zou weleens eindelijk het jaar van Union kunnen worden. Nadat ze de voorbije drie seizoenen telkens op het nippertje naast de titel grepen, liggen ze nu in polepositie op die speeldagen voor het einde. Bovendien zitten de Brusselaars ook in de winning mood.

Het vierluik tegen rechtstreekse concurrenten Genk en Club Brugge heeft Union immers met glans doorstaan. Na een zege in Genk en een vier op zes tegen Club wisten ze nu de Limburgers nog eens met 1-0 te kloppen.

LEES OOK: Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

Union verbaast zichzelf

Met die knappe tien op twaalf tegen de twee andere titelkandidaten verbazen ze bij Union zelfs zichzelf. "Ik vond het geen goede zaak dat we die matchen allemaal achter elkaar moesten spelen. Bij het zien van de kalender had niemand gedacht dat wij hier zo'n reeks neer zouden zetten", stelde aanvoerder Anthony Moris bij DAZN

Door die straffe reeks gaat Union nu de rechte lijn in met één punt voorsprong op Club en zes punten meer dan Genk. Daarmee lijkt de titelstrijd teruggebracht te zijn van een driestrijd naar een tweestrijd, zo besefte ook Moris.

Titelstrijd tussen Union en Club

"We hebben een grote stap gezet richting minstens een tweede plaats", klonk het bij hem. "Bij Genk weten ze dat het voorbij is, al zullen ze het misschien niet zeggen. Voor de titel gaat het tussen ons en Club, dat is duidelijk."

Union heeft daarbij zijn lot helemaal in eigen handen. Volgende week moet het op bezoek bij Anderlecht en daarna wacht ook nog een trip naar de Bosuil. Op de slotspeeldag nemen ze het in eigen huis op tegen AA Gent.

Is Union nu de grootste favoriet voor de titel?

Meest recent

'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

5
5
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

53
53
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

176
176
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

106
106
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

77
77
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

455
455
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

639
639
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

54
54
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

278
278
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

29
29
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

492
492
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

94
94
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

401
401
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

498
498
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

598
598
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

335
335
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

588
588
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

447
447
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

226
226
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

528
528
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

637
637
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

553
553
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

134
134
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

238
238
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

309
309

Meer sportnieuws