Hoezo wrevel? Müller komt met mooie woorden voor Kompany

155 stemmen
Hoezo wrevel? Müller komt met mooie woorden voor Kompany

Op het einde van het seizoen neemt Bayern München na maar liefst 25 jaar afscheid van Thomas Müller. Het aflopende contract van het 35-jarige clubicoon wordt niet meer verlengd, nadat hij dit seizoen vooral vrede moest nemen met een rol als invaller.

De voorbije weken probeerden bepaalde Duitse media en analisten daardoor wat spanning te creëren tussen Müller en Vincent Kompany. Vooral toen de aanvaller in de Champions League-wedstrijd tegen Inter pas in de slotfase mocht invallen, vielen er harde woorden.

LEES OOK: 'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Müller komt met grote lof voor Kompany

Müller toonde zich echter altijd een gentleman en liet nooit een onvertogen woord vallen over zijn trainer. Integendeel zelfs: in zijn afscheidsinterview op de officiële kanalen van Bayern komt hij met grote lof.

"Sinds Pep Guardiola is er niet meer zo’n klik geweest tussen spelers en coach zoals we nu hebben met Vincent Kompany", vertelde Müller er immers. Dat zijn toch straffe woorden, want sinds het vertrek van Guardiola in 2016 zijn er wel wat trainers gepasseerd.

Niet meer zo'n connectie sinds Guardiola

"In de periode onder Hansi Flick waren we heel succesvol, maar daar was er wrevel tussen de coach en het bestuur", herinnert Müller zich. "Dit seizoen heeft de club weer stappen gezet in de richting van het perfecte plaatje. Alles is veel meer in balans binnen de club. Ik zie weer vaker de eenheid tussen de ploeg, de coach en de club als geheel."

Daarnaast heeft Müller ook lof voor de manier waarop Kompany de ploeg laat voetballen. "Bovendien leunt onze speelstijl weer meer aan bij wat onze fans willen zien: aanvallend en actief voetbal", weet hij. "We staan weer op het veld om doelpunten te maken. Als je aan Bayern denkt, wil je ontspanning en emotie."

Zal Kompany op termijn de Champions League pakken met Bayern?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

85
85
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

35
35
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

28
28
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

25
25
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

315
315
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

51
51
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

188
188
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

225
225
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

157
157
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

105
105
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

665
665
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

64
64
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

165
165
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

165
165
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1046
1046
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

669
669
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

444
444
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

836
836
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

829
829
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

135
135
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

488
488
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

803
803
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

394
394

Meer sportnieuws