'Pijnlijk vertrek bij KV Mechelen in de maak'

door
'Pijnlijk vertrek bij KV Mechelen in de maak'

Bas Van den Eynden speelde in de jeugd van Beerschot en Westerlo, maar sinds 2018 draagt hij het shirt van KV Mechelen. De 23-jarige verdediger annex middenvelder brak dit seizoen door bij Malinwa, maar kende ook heel wat pech.

Van den Eynden kwam dit seizoen dertien wedstrijden in actie waarin hij drie keer wist te scoren. De 23-jarige voormalige Belgische jeugdinternational kampt met een aflopend contract Achter de Kazerne. Hij sprak met Het Laatste Nieuws over de situatie.

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Blessureleed

Van den Eynden kende veel blessureleed na zijn sterk debuut bij KV Mechelen. Op 28 september 2024 sloeg het noodlot tegen KRC Genk toe. “Na een revalidatie van twee maanden keerde ik terug, maar na vier matchen raakte ik opnieuw geblesseerd aan de adductoren. Toen werd er beslist dat ik geopereerd moest worden. Had ik dat geweten, was ik beter meteen geopereerd geweest.”

Nu is hij weer topfit. “Mijn vriendin, familie en vrienden hebben mij wel goed gesteund, want het was frustrerend, hé. Maar ik moest snel de knop opnieuw omdraaien. Uit mijn zware knieblessure vorig jaar heb ik dat wel geleerd. Vooruitkijken is het enige wat je kan doen. Je moet jezelf kleine doelen stellen. Het is een hele opluchting dat ik opnieuw pijnvrij voetbal. Ik voel me écht topfit nu.”

Toekomstplan

Het contract van Van den Eynden loopt aan het einde van het seizoen af, een pijnlijk vertrek lonkt. “Op dit moment zijn we de opties - ook buiten KV - wat aan het bekijken, maar ik ben gelukkig bij Mechelen en zou graag blijven als het totale plaatje klopt. Deze club, deze supporters, ....”

De verdediger wil meer speeltijd vergaren. “Het zou fijn zijn om meer matchen hier te spelen. Na het ontslag van Tim (Matthys, sportief directeur, red.) was er binnen de club wat onduidelijkheid, maar die is er nu met Tom (Caluwé, red.). Ik heb onlangs met hem gesproken. Een voorstel is er nog niet.”

Moet KV Mechelen het contract van Bas Van den Eynden verlengen?

Meest recent

Union SG verrast: nieuw pareltje duikt op

Union SG heeft een uitstekende scouting. Daarmee hebben ze veel aanzien gekregen in Europa en het ...

1
1
Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?

De zomermercato loert om de hoek en de Belgische clubs zijn bezig met het opstellen van de profielen ...

46
46
Club Brugge onder druk: alles staat op het spel

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Alle druk ligt bij de Bruggelingen, want als ...

25
25
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

127
127
Taravel ziet probleem: "Zo lukt het niet elke keer"

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. Paars-Wit speelde zeker niet goed, maar pakt ...

86
86
‘Kompany blaast mercato op: eerste zomerknaller in aantocht’

Bayern werkt achter de schermen aan een opvallende transferzet. De club ziet een nieuwe ...

44
44
Twijfels bij Club Brugge: topaankoop moet opletten

Club Brugge staat voor een heel belangrijk duel tegen Union SG. Blauw-Zwart heeft tal van ...

148
148
Kompany stelt titelfeest uit: "Spelers vertelden mij dit"

Vincent Kompany kan met Bayern München dit weekend kampioen spelen. Dan moet Borussia Dortmund ...

57
57
Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

75
75
Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

94
94
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

55
55
Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

202
202
'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

176
176
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

191
191
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

131
131
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

141
141
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

128
128
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

58
58
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

56
56
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

77
77
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

476
476
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

136
136
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

94
94
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

144
144
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

226
226

Meer sportnieuws