'Pijnlijk vertrek bij KV Mechelen in de maak'

door
'Pijnlijk vertrek bij KV Mechelen in de maak'

Bas Van den Eynden speelde in de jeugd van Beerschot en Westerlo, maar sinds 2018 draagt hij het shirt van KV Mechelen. De 23-jarige verdediger annex middenvelder brak dit seizoen door bij Malinwa, maar kende ook heel wat pech.

Van den Eynden kwam dit seizoen dertien wedstrijden in actie waarin hij drie keer wist te scoren. De 23-jarige voormalige Belgische jeugdinternational kampt met een aflopend contract Achter de Kazerne. Hij sprak met Het Laatste Nieuws over de situatie.

LEES OOK: Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

Blessureleed

Van den Eynden kende veel blessureleed na zijn sterk debuut bij KV Mechelen. Op 28 september 2024 sloeg het noodlot tegen KRC Genk toe. “Na een revalidatie van twee maanden keerde ik terug, maar na vier matchen raakte ik opnieuw geblesseerd aan de adductoren. Toen werd er beslist dat ik geopereerd moest worden. Had ik dat geweten, was ik beter meteen geopereerd geweest.”

Nu is hij weer topfit. “Mijn vriendin, familie en vrienden hebben mij wel goed gesteund, want het was frustrerend, hé. Maar ik moest snel de knop opnieuw omdraaien. Uit mijn zware knieblessure vorig jaar heb ik dat wel geleerd. Vooruitkijken is het enige wat je kan doen. Je moet jezelf kleine doelen stellen. Het is een hele opluchting dat ik opnieuw pijnvrij voetbal. Ik voel me écht topfit nu.”

Toekomstplan

Het contract van Van den Eynden loopt aan het einde van het seizoen af, een pijnlijk vertrek lonkt. “Op dit moment zijn we de opties - ook buiten KV - wat aan het bekijken, maar ik ben gelukkig bij Mechelen en zou graag blijven als het totale plaatje klopt. Deze club, deze supporters, ....”

De verdediger wil meer speeltijd vergaren. “Het zou fijn zijn om meer matchen hier te spelen. Na het ontslag van Tim (Matthys, sportief directeur, red.) was er binnen de club wat onduidelijkheid, maar die is er nu met Tom (Caluwé, red.). Ik heb onlangs met hem gesproken. Een voorstel is er nog niet.”

Moet KV Mechelen het contract van Bas Van den Eynden verlengen?

Meest recent

Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

3
3
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

9
9
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1196
1196
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

41
41
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

144
144
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

18
18
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

365
365
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

424
424
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

61
61
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

35
35
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

103
103
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

91
91
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

44
44
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

85
85
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

198
198
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

49
49
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

110
110
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

18
18
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

55
55
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

25
25
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

261
261
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

126
126
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

109
109
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

195
195

Meer sportnieuws