'Pijnlijk vertrek bij KV Mechelen in de maak'

1017 stemmen
'Pijnlijk vertrek bij KV Mechelen in de maak'

Bas Van den Eynden speelde in de jeugd van Beerschot en Westerlo, maar sinds 2018 draagt hij het shirt van KV Mechelen. De 23-jarige verdediger annex middenvelder brak dit seizoen door bij Malinwa, maar kende ook heel wat pech.

Van den Eynden kwam dit seizoen dertien wedstrijden in actie waarin hij drie keer wist te scoren. De 23-jarige voormalige Belgische jeugdinternational kampt met een aflopend contract Achter de Kazerne. Hij sprak met Het Laatste Nieuws over de situatie.

LEES OOK: ‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Blessureleed

Van den Eynden kende veel blessureleed na zijn sterk debuut bij KV Mechelen. Op 28 september 2024 sloeg het noodlot tegen KRC Genk toe. “Na een revalidatie van twee maanden keerde ik terug, maar na vier matchen raakte ik opnieuw geblesseerd aan de adductoren. Toen werd er beslist dat ik geopereerd moest worden. Had ik dat geweten, was ik beter meteen geopereerd geweest.”

Nu is hij weer topfit. “Mijn vriendin, familie en vrienden hebben mij wel goed gesteund, want het was frustrerend, hé. Maar ik moest snel de knop opnieuw omdraaien. Uit mijn zware knieblessure vorig jaar heb ik dat wel geleerd. Vooruitkijken is het enige wat je kan doen. Je moet jezelf kleine doelen stellen. Het is een hele opluchting dat ik opnieuw pijnvrij voetbal. Ik voel me écht topfit nu.”

Toekomstplan

Het contract van Van den Eynden loopt aan het einde van het seizoen af, een pijnlijk vertrek lonkt. “Op dit moment zijn we de opties - ook buiten KV - wat aan het bekijken, maar ik ben gelukkig bij Mechelen en zou graag blijven als het totale plaatje klopt. Deze club, deze supporters, ....”

De verdediger wil meer speeltijd vergaren. “Het zou fijn zijn om meer matchen hier te spelen. Na het ontslag van Tim (Matthys, sportief directeur, red.) was er binnen de club wat onduidelijkheid, maar die is er nu met Tom (Caluwé, red.). Ik heb onlangs met hem gesproken. Een voorstel is er nog niet.”

🚀 Yellow-Red Mechelen-fans lezen nu:

'Standard en KV Mechelen strijden om.... Messi'
'Standard en KV Mechelen strijden om.... Messi'
312

Moet KV Mechelen het contract van Bas Van den Eynden verlengen?

Meest recent

'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

48
48
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

37
37
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

176
176
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

95
95
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

195
195
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

278
278
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

38
38
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

502
502
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

517
517
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

574
574
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

409
409
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

72
72
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

368
368
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

76
76
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

108
108
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

514
514
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

69
69
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

490
490
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

594
594
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

91
91
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

295
295
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1621
1621
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

147
147
Standard wint burenduel, jonkie scoort voor Antwerp

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De ...

240
240
Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

823
823

Meer sportnieuws