'Pijnlijk vertrek bij KV Mechelen in de maak'

door
'Pijnlijk vertrek bij KV Mechelen in de maak'

Bas Van den Eynden speelde in de jeugd van Beerschot en Westerlo, maar sinds 2018 draagt hij het shirt van KV Mechelen. De 23-jarige verdediger annex middenvelder brak dit seizoen door bij Malinwa, maar kende ook heel wat pech.

Van den Eynden kwam dit seizoen dertien wedstrijden in actie waarin hij drie keer wist te scoren. De 23-jarige voormalige Belgische jeugdinternational kampt met een aflopend contract Achter de Kazerne. Hij sprak met Het Laatste Nieuws over de situatie.

LEES OOK: Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

Blessureleed

Van den Eynden kende veel blessureleed na zijn sterk debuut bij KV Mechelen. Op 28 september 2024 sloeg het noodlot tegen KRC Genk toe. “Na een revalidatie van twee maanden keerde ik terug, maar na vier matchen raakte ik opnieuw geblesseerd aan de adductoren. Toen werd er beslist dat ik geopereerd moest worden. Had ik dat geweten, was ik beter meteen geopereerd geweest.”

Nu is hij weer topfit. “Mijn vriendin, familie en vrienden hebben mij wel goed gesteund, want het was frustrerend, hé. Maar ik moest snel de knop opnieuw omdraaien. Uit mijn zware knieblessure vorig jaar heb ik dat wel geleerd. Vooruitkijken is het enige wat je kan doen. Je moet jezelf kleine doelen stellen. Het is een hele opluchting dat ik opnieuw pijnvrij voetbal. Ik voel me écht topfit nu.”

Toekomstplan

Het contract van Van den Eynden loopt aan het einde van het seizoen af, een pijnlijk vertrek lonkt. “Op dit moment zijn we de opties - ook buiten KV - wat aan het bekijken, maar ik ben gelukkig bij Mechelen en zou graag blijven als het totale plaatje klopt. Deze club, deze supporters, ....”

De verdediger wil meer speeltijd vergaren. “Het zou fijn zijn om meer matchen hier te spelen. Na het ontslag van Tim (Matthys, sportief directeur, red.) was er binnen de club wat onduidelijkheid, maar die is er nu met Tom (Caluwé, red.). Ik heb onlangs met hem gesproken. Een voorstel is er nog niet.”

Moet KV Mechelen het contract van Bas Van den Eynden verlengen?

Meest recent

Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

44
44
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

258
258
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

84
84
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

190
190
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

63
63
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

455
455
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

98
98
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

117
117
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

327
327
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

123
123
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

335
335
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

118
118
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

521
521
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

622
622
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

197
197
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

506
506
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

70
70
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

195
195
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

835
835
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

50
50
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

727
727
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

996
996
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

308
308
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

77
77

Meer sportnieuws