SOS: Club Brugge-speler van sensatie tot zorgenkind

door
SOS: Club Brugge-speler van sensatie tot zorgenkind

Chemsdine Talbi leek op weg naar een miljoenentransfer na zijn indrukwekkende prestaties in de Champions League, waarbij hij zelfs sneller liep dan Kylian Mbappé. Europese topclubs stonden in de rij voor de ‘nieuwe Charles De Ketelaere’. Maar sinds kort is zijn vorm volledig ingestort. Van sensatie evolueerde Talbi naar figurant, met gemiste kansen, fysieke klachten en mentale vermoeidheid. De droomtransfer lijkt plots ver weg.

LEES OOK: Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

“Talbi vertrekt voor een groot bedrag naar een Europese topcompetitie”

Na het vertrek van Andreas Skov Olsen ontplofte Chemsdine Talbi volledig, en hij deed de Deen zelfs helemaal vergeten na nog meer knalprestaties in de Champions League.

Talbi wordt de nieuwe De Ketelaere,” stelde Hans Vandeweghe in zijn column voor De Morgen. “Die vertrekt volgende zomer voor een groot bedrag naar een Europese topcompetitie.”

Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, noemt Talbi geen juffertje, maar een complete winger. “Eentje waarvoor ze in Europa met graagte veel geld neertellen.”

Tom De Mul, de makelaar van Talbi, bevestigde aan Het Nieuwsblad dat dergelijke topprestaties niet onopgemerkt blijven in Europa. “Er is ook al serieuze interesse van Europese topclubs,” aldus De Mul. “Ik merk dat hij heel goed in de markt ligt.”

Supersonische toptransfer op komst

Het Laatste Nieuws omschrijft Chemsdine Talbi als een diamant. “Een snelheidsduivel die steeds klinischer wordt. Zijn marktwaarde explodeert ondertussen.” Zelfs de Franse sportkrant L’Équipe vestigde haar aandacht op Talbi.

“Als hij aan dit tempo doorgaat, barst er binnenkort een strijd los tussen Europese topclubs die de supersonische rechtsbuiten willen.”

Marc Degryse noemt het talent van Talbi ontegensprekelijk. “Met zijn snelheid is hij geknipt voor de Premier League. *The sky is the limit* voor Talbi, op voorwaarde dat hij constant blijft in zijn efficiëntie.”

De marktwaarde van Talbi schoot in zes maanden tijd de hoogte in: van 650.000 euro naar 8 miljoen. In werkelijkheid ligt zijn vraagprijs wellicht dubbel zo hoog.

Sneller dan Mbappé

Chemsdine Talbi werd oorspronkelijk in één adem genoemd met voormalig Club Brugge-smaakmaker Noa Lang, en die vergelijking is zeker niet uit de lucht gegrepen. Meer nog, de gelijkenissen met Lang worden alleen maar sterker. Net als Lang is Talbi een speler die je op het puntje van je stoel laat zitten: snel, creatief en altijd dreigend.

Zijn dribbelkwaliteiten en zijn vermogen om ruimtes te vinden op de flank maken hem een nachtmerrie voor elke verdediger. Talbi is razendsnel en eenmaal op snelheid heeft hij de gave om nóg eens te versnellen.

In de Champions League haalde hij zelfs een hogere topsnelheid dan Kylian Mbappé (35,9 tegenover 35,7 km/u, red.). Daarnaast vallen ook zijn technische bagage en volume op.

Talbi combineert explosieve sprints en dribbels met uitstekend defensief werk en een geweldige drive. “Bij Club Brugge zit zijn fysieke data op training en in wedstrijden áltijd bij de beste,” stelde Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad.

Van Europese sensatie naar figurant

Na de legendarische Champions League-campagne van Club Brugge deemsterde de ster van Chemsdine Talbi weg. De revelatie van de winter kampt met een enorme vormdip. “Van een sensatie in Europa naar een figurant,” schreef Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws.

Talbi miste meermaals grote kansen, wat toch opvallend is voor een speler van zijn kaliber. “In niets nog te vergelijken met hoe klinisch hij was tijdens die wonderlijke dinsdagavond in Bergamo, Italië,” aldus Niels Poissonnier. “Kortom: déze Talbi blijft best weg uit de Far West.”

De aanvaller heeft wel enkele verzachtende omstandigheden in te roepen, zoals de ramadan in maart, zijn keuze voor de nationale ploeg van Marokko, en een spierblessure. Stuk voor stuk zaken die zowel mentaal als fysiek zwaar doorwogen.

Speelt Talbi volgend seizoen nog bij Club Brugge?

Meest recent

Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

5
5
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

11
11
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

48
48
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

22
22
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

39
39
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

41
41
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

288
288
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

20
20
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

47
47
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

160
160
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

168
168
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

54
54
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

64
64
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

219
219
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

189
189
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

66
66
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

280
280
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

466
466
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

202
202
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

168
168
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

559
559
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

116
116
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

406
406
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

122
122
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

48
48

Meer sportnieuws