SOS: Club Brugge-speler van sensatie tot zorgenkind

door
SOS: Club Brugge-speler van sensatie tot zorgenkind

Chemsdine Talbi leek op weg naar een miljoenentransfer na zijn indrukwekkende prestaties in de Champions League, waarbij hij zelfs sneller liep dan Kylian Mbappé. Europese topclubs stonden in de rij voor de ‘nieuwe Charles De Ketelaere’. Maar sinds kort is zijn vorm volledig ingestort. Van sensatie evolueerde Talbi naar figurant, met gemiste kansen, fysieke klachten en mentale vermoeidheid. De droomtransfer lijkt plots ver weg.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

“Talbi vertrekt voor een groot bedrag naar een Europese topcompetitie”

Na het vertrek van Andreas Skov Olsen ontplofte Chemsdine Talbi volledig, en hij deed de Deen zelfs helemaal vergeten na nog meer knalprestaties in de Champions League.

Talbi wordt de nieuwe De Ketelaere,” stelde Hans Vandeweghe in zijn column voor De Morgen. “Die vertrekt volgende zomer voor een groot bedrag naar een Europese topcompetitie.”

Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, noemt Talbi geen juffertje, maar een complete winger. “Eentje waarvoor ze in Europa met graagte veel geld neertellen.”

Tom De Mul, de makelaar van Talbi, bevestigde aan Het Nieuwsblad dat dergelijke topprestaties niet onopgemerkt blijven in Europa. “Er is ook al serieuze interesse van Europese topclubs,” aldus De Mul. “Ik merk dat hij heel goed in de markt ligt.”

Supersonische toptransfer op komst

Het Laatste Nieuws omschrijft Chemsdine Talbi als een diamant. “Een snelheidsduivel die steeds klinischer wordt. Zijn marktwaarde explodeert ondertussen.” Zelfs de Franse sportkrant L’Équipe vestigde haar aandacht op Talbi.

“Als hij aan dit tempo doorgaat, barst er binnenkort een strijd los tussen Europese topclubs die de supersonische rechtsbuiten willen.”

Marc Degryse noemt het talent van Talbi ontegensprekelijk. “Met zijn snelheid is hij geknipt voor de Premier League. *The sky is the limit* voor Talbi, op voorwaarde dat hij constant blijft in zijn efficiëntie.”

De marktwaarde van Talbi schoot in zes maanden tijd de hoogte in: van 650.000 euro naar 8 miljoen. In werkelijkheid ligt zijn vraagprijs wellicht dubbel zo hoog.

Sneller dan Mbappé

Chemsdine Talbi werd oorspronkelijk in één adem genoemd met voormalig Club Brugge-smaakmaker Noa Lang, en die vergelijking is zeker niet uit de lucht gegrepen. Meer nog, de gelijkenissen met Lang worden alleen maar sterker. Net als Lang is Talbi een speler die je op het puntje van je stoel laat zitten: snel, creatief en altijd dreigend.

Zijn dribbelkwaliteiten en zijn vermogen om ruimtes te vinden op de flank maken hem een nachtmerrie voor elke verdediger. Talbi is razendsnel en eenmaal op snelheid heeft hij de gave om nóg eens te versnellen.

In de Champions League haalde hij zelfs een hogere topsnelheid dan Kylian Mbappé (35,9 tegenover 35,7 km/u, red.). Daarnaast vallen ook zijn technische bagage en volume op.

Talbi combineert explosieve sprints en dribbels met uitstekend defensief werk en een geweldige drive. “Bij Club Brugge zit zijn fysieke data op training en in wedstrijden áltijd bij de beste,” stelde Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad.

Van Europese sensatie naar figurant

Na de legendarische Champions League-campagne van Club Brugge deemsterde de ster van Chemsdine Talbi weg. De revelatie van de winter kampt met een enorme vormdip. “Van een sensatie in Europa naar een figurant,” schreef Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws.

Talbi miste meermaals grote kansen, wat toch opvallend is voor een speler van zijn kaliber. “In niets nog te vergelijken met hoe klinisch hij was tijdens die wonderlijke dinsdagavond in Bergamo, Italië,” aldus Niels Poissonnier. “Kortom: déze Talbi blijft best weg uit de Far West.”

De aanvaller heeft wel enkele verzachtende omstandigheden in te roepen, zoals de ramadan in maart, zijn keuze voor de nationale ploeg van Marokko, en een spierblessure. Stuk voor stuk zaken die zowel mentaal als fysiek zwaar doorwogen.

Speelt Talbi volgend seizoen nog bij Club Brugge?

Meest recent

Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

0
0
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

14
14
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

52
52
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

4
4
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

240
240
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

56
56
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

75
75
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

569
569
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

228
228
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

33
33
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

106
106
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

139
139
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

95
95
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1141
1141
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

279
279
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

746
746
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

214
214
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

66
66
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

200
200
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

399
399
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

144
144
JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

377
377
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

123
123
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

305
305

Meer sportnieuws