SOS: Club Brugge-speler van sensatie tot zorgenkind

721 stemmen
SOS: Club Brugge-speler van sensatie tot zorgenkind

Chemsdine Talbi leek op weg naar een miljoenentransfer na zijn indrukwekkende prestaties in de Champions League, waarbij hij zelfs sneller liep dan Kylian Mbappé. Europese topclubs stonden in de rij voor de ‘nieuwe Charles De Ketelaere’. Maar sinds kort is zijn vorm volledig ingestort. Van sensatie evolueerde Talbi naar figurant, met gemiste kansen, fysieke klachten en mentale vermoeidheid. De droomtransfer lijkt plots ver weg.

LEES OOK: Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

“Talbi vertrekt voor een groot bedrag naar een Europese topcompetitie”

Na het vertrek van Andreas Skov Olsen ontplofte Chemsdine Talbi volledig, en hij deed de Deen zelfs helemaal vergeten na nog meer knalprestaties in de Champions League.

Talbi wordt de nieuwe De Ketelaere,” stelde Hans Vandeweghe in zijn column voor De Morgen. “Die vertrekt volgende zomer voor een groot bedrag naar een Europese topcompetitie.”

Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, noemt Talbi geen juffertje, maar een complete winger. “Eentje waarvoor ze in Europa met graagte veel geld neertellen.”

Tom De Mul, de makelaar van Talbi, bevestigde aan Het Nieuwsblad dat dergelijke topprestaties niet onopgemerkt blijven in Europa. “Er is ook al serieuze interesse van Europese topclubs,” aldus De Mul. “Ik merk dat hij heel goed in de markt ligt.”

Supersonische toptransfer op komst

Het Laatste Nieuws omschrijft Chemsdine Talbi als een diamant. “Een snelheidsduivel die steeds klinischer wordt. Zijn marktwaarde explodeert ondertussen.” Zelfs de Franse sportkrant L’Équipe vestigde haar aandacht op Talbi.

“Als hij aan dit tempo doorgaat, barst er binnenkort een strijd los tussen Europese topclubs die de supersonische rechtsbuiten willen.”

Marc Degryse noemt het talent van Talbi ontegensprekelijk. “Met zijn snelheid is hij geknipt voor de Premier League. *The sky is the limit* voor Talbi, op voorwaarde dat hij constant blijft in zijn efficiëntie.”

De marktwaarde van Talbi schoot in zes maanden tijd de hoogte in: van 650.000 euro naar 8 miljoen. In werkelijkheid ligt zijn vraagprijs wellicht dubbel zo hoog.

Sneller dan Mbappé

Chemsdine Talbi werd oorspronkelijk in één adem genoemd met voormalig Club Brugge-smaakmaker Noa Lang, en die vergelijking is zeker niet uit de lucht gegrepen. Meer nog, de gelijkenissen met Lang worden alleen maar sterker. Net als Lang is Talbi een speler die je op het puntje van je stoel laat zitten: snel, creatief en altijd dreigend.

Zijn dribbelkwaliteiten en zijn vermogen om ruimtes te vinden op de flank maken hem een nachtmerrie voor elke verdediger. Talbi is razendsnel en eenmaal op snelheid heeft hij de gave om nóg eens te versnellen.

In de Champions League haalde hij zelfs een hogere topsnelheid dan Kylian Mbappé (35,9 tegenover 35,7 km/u, red.). Daarnaast vallen ook zijn technische bagage en volume op.

Talbi combineert explosieve sprints en dribbels met uitstekend defensief werk en een geweldige drive. “Bij Club Brugge zit zijn fysieke data op training en in wedstrijden áltijd bij de beste,” stelde Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad.

Van Europese sensatie naar figurant

Na de legendarische Champions League-campagne van Club Brugge deemsterde de ster van Chemsdine Talbi weg. De revelatie van de winter kampt met een enorme vormdip. “Van een sensatie in Europa naar een figurant,” schreef Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws.

Talbi miste meermaals grote kansen, wat toch opvallend is voor een speler van zijn kaliber. “In niets nog te vergelijken met hoe klinisch hij was tijdens die wonderlijke dinsdagavond in Bergamo, Italië,” aldus Niels Poissonnier. “Kortom: déze Talbi blijft best weg uit de Far West.”

De aanvaller heeft wel enkele verzachtende omstandigheden in te roepen, zoals de ramadan in maart, zijn keuze voor de nationale ploeg van Marokko, en een spierblessure. Stuk voor stuk zaken die zowel mentaal als fysiek zwaar doorwogen.

Speelt Talbi volgend seizoen nog bij Club Brugge?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

61
61
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

70
70
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

83
83
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

481
481
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

260
260
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

130
130
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

129
129
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

71
71
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

188
188
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

173
173
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

499
499
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

590
590
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

305
305
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

560
560
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

459
459
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

637
637
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

282
282
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

90
90
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

274
274
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

316
316
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

174
174
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

411
411
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

263
263
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

696
696

Meer sportnieuws