SOS: Club Brugge-speler van sensatie tot zorgenkind

door
SOS: Club Brugge-speler van sensatie tot zorgenkind

Chemsdine Talbi leek op weg naar een miljoenentransfer na zijn indrukwekkende prestaties in de Champions League, waarbij hij zelfs sneller liep dan Kylian Mbappé. Europese topclubs stonden in de rij voor de ‘nieuwe Charles De Ketelaere’. Maar sinds kort is zijn vorm volledig ingestort. Van sensatie evolueerde Talbi naar figurant, met gemiste kansen, fysieke klachten en mentale vermoeidheid. De droomtransfer lijkt plots ver weg.

LEES OOK: "Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

“Talbi vertrekt voor een groot bedrag naar een Europese topcompetitie”

Na het vertrek van Andreas Skov Olsen ontplofte Chemsdine Talbi volledig, en hij deed de Deen zelfs helemaal vergeten na nog meer knalprestaties in de Champions League.

Talbi wordt de nieuwe De Ketelaere,” stelde Hans Vandeweghe in zijn column voor De Morgen. “Die vertrekt volgende zomer voor een groot bedrag naar een Europese topcompetitie.”

Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, noemt Talbi geen juffertje, maar een complete winger. “Eentje waarvoor ze in Europa met graagte veel geld neertellen.”

Tom De Mul, de makelaar van Talbi, bevestigde aan Het Nieuwsblad dat dergelijke topprestaties niet onopgemerkt blijven in Europa. “Er is ook al serieuze interesse van Europese topclubs,” aldus De Mul. “Ik merk dat hij heel goed in de markt ligt.”

Supersonische toptransfer op komst

Het Laatste Nieuws omschrijft Chemsdine Talbi als een diamant. “Een snelheidsduivel die steeds klinischer wordt. Zijn marktwaarde explodeert ondertussen.” Zelfs de Franse sportkrant L’Équipe vestigde haar aandacht op Talbi.

“Als hij aan dit tempo doorgaat, barst er binnenkort een strijd los tussen Europese topclubs die de supersonische rechtsbuiten willen.”

Marc Degryse noemt het talent van Talbi ontegensprekelijk. “Met zijn snelheid is hij geknipt voor de Premier League. *The sky is the limit* voor Talbi, op voorwaarde dat hij constant blijft in zijn efficiëntie.”

De marktwaarde van Talbi schoot in zes maanden tijd de hoogte in: van 650.000 euro naar 8 miljoen. In werkelijkheid ligt zijn vraagprijs wellicht dubbel zo hoog.

Sneller dan Mbappé

Chemsdine Talbi werd oorspronkelijk in één adem genoemd met voormalig Club Brugge-smaakmaker Noa Lang, en die vergelijking is zeker niet uit de lucht gegrepen. Meer nog, de gelijkenissen met Lang worden alleen maar sterker. Net als Lang is Talbi een speler die je op het puntje van je stoel laat zitten: snel, creatief en altijd dreigend.

Zijn dribbelkwaliteiten en zijn vermogen om ruimtes te vinden op de flank maken hem een nachtmerrie voor elke verdediger. Talbi is razendsnel en eenmaal op snelheid heeft hij de gave om nóg eens te versnellen.

In de Champions League haalde hij zelfs een hogere topsnelheid dan Kylian Mbappé (35,9 tegenover 35,7 km/u, red.). Daarnaast vallen ook zijn technische bagage en volume op.

Talbi combineert explosieve sprints en dribbels met uitstekend defensief werk en een geweldige drive. “Bij Club Brugge zit zijn fysieke data op training en in wedstrijden áltijd bij de beste,” stelde Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad.

Van Europese sensatie naar figurant

Na de legendarische Champions League-campagne van Club Brugge deemsterde de ster van Chemsdine Talbi weg. De revelatie van de winter kampt met een enorme vormdip. “Van een sensatie in Europa naar een figurant,” schreef Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws.

Talbi miste meermaals grote kansen, wat toch opvallend is voor een speler van zijn kaliber. “In niets nog te vergelijken met hoe klinisch hij was tijdens die wonderlijke dinsdagavond in Bergamo, Italië,” aldus Niels Poissonnier. “Kortom: déze Talbi blijft best weg uit de Far West.”

De aanvaller heeft wel enkele verzachtende omstandigheden in te roepen, zoals de ramadan in maart, zijn keuze voor de nationale ploeg van Marokko, en een spierblessure. Stuk voor stuk zaken die zowel mentaal als fysiek zwaar doorwogen.

Speelt Talbi volgend seizoen nog bij Club Brugge?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

22
22
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

52
52
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

98
98
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

169
169
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

235
235
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

91
91
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

68
68
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

169
169
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

499
499
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

196
196
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

732
732
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

185
185
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

128
128
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

158
158
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

235
235
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

660
660
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

67
67
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

370
370
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

317
317
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

183
183
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

427
427
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

203
203
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

72
72
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

325
325

Meer sportnieuws