'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

506 stemmen
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. Om de polepositie opnieuw te veroveren kan Nicky Hayen echter geen beroep doen op Simon Mignolet, die niet tijdig opgelapt geraakte en terug vervangen wordt door Nordin Jackers. Maar wie mag aanstaande zondag postvatten onder de lat?

Ook zonder de blessure van Mignolet, die zijn plaats tussen de palen zondag tegen Union reeds afstond, zou het in aanloop naar de bekerfinale tegen Anderlecht een prangend thema zijn. Tenslotte mocht zijn vaste doublure tot dusver de volledige campagne in de Croky Cup voor zijn rekening nemen, inclusief het tweeluik tegen Genk in de halve finale.

LEES OOK: Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Jackers of Mignolet?

Hayen weigerde de voorbije weken duidelijkheid te verschaffen door te stellen dat hij pas later de knoop zou doorhakken. Tijdens zijn persbabbel van woensdag liet de coach wie weet toch wat in zijn kaarten kijken. "Simon voelt zich nog niet 100 procent. We werken dag per dag richting het weekend", aldus Hayen, die voorts nog niet vooruit wilde blikken.

"We willen geen risico's nemen. Of hij zondag de bekerfinale kan en zal spelen, is nu niet aan de orde", wordt de trainer nog geciteerd door Het Nieuwsblad. Een hint dat Mignolet indien fit de voorkeur zal krijgen? Onder meer Nordin Jbari en Philippe Albert denken in La Tribune alleszins dat de gebruikelijke nummer één zijn plek gewoon weer zal opeisen.

Dilemma voor Hayen

Of hoopt Hayen louter over de doelman te kunnen beschikken als back-up in noodgevallen? Volgens zowel HNB als Het Laatste Nieuws mag aangenomen worden dat Jackers in het Koning Boudewijnstadion zijn netten schoon mag proberen te houden. Die mening zijn ook ervaringsdeskundigen Dany Verlinden en Philippe Vande Walle toegedaan.

Beide clubiconen gaan ervan uit dat Hayen hem zal laten staan, wat volgens Vande Walle ook de juiste keuze zou zijn. Verlinden daarentegen zou nu toch de kaart van Mignolet trekken. "Zeker nu je de finale speelt, zou ik voor de beste elf gaan, en Simon heeft dankzij zijn ervaring nog altijd een streep voor op Nordin", klinkt het in Het Nieuwblad.

Wie moet zondag in doel staan?

Meest recent

Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

4
4
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

24
24
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

14
14
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

230
230
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

42
42
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

24
24
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

182
182
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

85
85
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

129
129
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

330
330
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

297
297
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

78
78
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

52
52
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

166
166
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

153
153
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

54
54
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

425
425
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

314
314
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

299
299
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

76
76
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

312
312
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

372
372
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

116
116
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

69
69
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

446
446

Meer sportnieuws