'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

door
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. Om de polepositie opnieuw te veroveren kan Nicky Hayen echter geen beroep doen op Simon Mignolet, die niet tijdig opgelapt geraakte en terug vervangen wordt door Nordin Jackers. Maar wie mag aanstaande zondag postvatten onder de lat?

Ook zonder de blessure van Mignolet, die zijn plaats tussen de palen zondag tegen Union reeds afstond, zou het in aanloop naar de bekerfinale tegen Anderlecht een prangend thema zijn. Tenslotte mocht zijn vaste doublure tot dusver de volledige campagne in de Croky Cup voor zijn rekening nemen, inclusief het tweeluik tegen Genk in de halve finale.

LEES OOK: Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Jackers of Mignolet?

Hayen weigerde de voorbije weken duidelijkheid te verschaffen door te stellen dat hij pas later de knoop zou doorhakken. Tijdens zijn persbabbel van woensdag liet de coach wie weet toch wat in zijn kaarten kijken. "Simon voelt zich nog niet 100 procent. We werken dag per dag richting het weekend", aldus Hayen, die voorts nog niet vooruit wilde blikken.

"We willen geen risico's nemen. Of hij zondag de bekerfinale kan en zal spelen, is nu niet aan de orde", wordt de trainer nog geciteerd door Het Nieuwsblad. Een hint dat Mignolet indien fit de voorkeur zal krijgen? Onder meer Nordin Jbari en Philippe Albert denken in La Tribune alleszins dat de gebruikelijke nummer één zijn plek gewoon weer zal opeisen.

Dilemma voor Hayen

Of hoopt Hayen louter over de doelman te kunnen beschikken als back-up in noodgevallen? Volgens zowel HNB als Het Laatste Nieuws mag aangenomen worden dat Jackers in het Koning Boudewijnstadion zijn netten schoon mag proberen te houden. Die mening zijn ook ervaringsdeskundigen Dany Verlinden en Philippe Vande Walle toegedaan.

Beide clubiconen gaan ervan uit dat Hayen hem zal laten staan, wat volgens Vande Walle ook de juiste keuze zou zijn. Verlinden daarentegen zou nu toch de kaart van Mignolet trekken. "Zeker nu je de finale speelt, zou ik voor de beste elf gaan, en Simon heeft dankzij zijn ervaring nog altijd een streep voor op Nordin", klinkt het in Het Nieuwblad.

Wie moet zondag in doel staan?

Meest recent

Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

95
95
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

231
231
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

42
42
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

205
205
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

317
317
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

565
565
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

224
224
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

57
57
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

175
175
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

20
20
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

121
121
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1314
1314
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

99
99
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

595
595
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

55
55
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

124
124
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

161
161
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

163
163
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

281
281
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

153
153
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

117
117
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

98
98
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

345
345
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

42
42

Meer sportnieuws