'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

door
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. Om de polepositie opnieuw te veroveren kan Nicky Hayen echter geen beroep doen op Simon Mignolet, die niet tijdig opgelapt geraakte en terug vervangen wordt door Nordin Jackers. Maar wie mag aanstaande zondag postvatten onder de lat?

Ook zonder de blessure van Mignolet, die zijn plaats tussen de palen zondag tegen Union reeds afstond, zou het in aanloop naar de bekerfinale tegen Anderlecht een prangend thema zijn. Tenslotte mocht zijn vaste doublure tot dusver de volledige campagne in de Croky Cup voor zijn rekening nemen, inclusief het tweeluik tegen Genk in de halve finale.

LEES OOK: Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Jackers of Mignolet?

Hayen weigerde de voorbije weken duidelijkheid te verschaffen door te stellen dat hij pas later de knoop zou doorhakken. Tijdens zijn persbabbel van woensdag liet de coach wie weet toch wat in zijn kaarten kijken. "Simon voelt zich nog niet 100 procent. We werken dag per dag richting het weekend", aldus Hayen, die voorts nog niet vooruit wilde blikken.

"We willen geen risico's nemen. Of hij zondag de bekerfinale kan en zal spelen, is nu niet aan de orde", wordt de trainer nog geciteerd door Het Nieuwsblad. Een hint dat Mignolet indien fit de voorkeur zal krijgen? Onder meer Nordin Jbari en Philippe Albert denken in La Tribune alleszins dat de gebruikelijke nummer één zijn plek gewoon weer zal opeisen.

Dilemma voor Hayen

Of hoopt Hayen louter over de doelman te kunnen beschikken als back-up in noodgevallen? Volgens zowel HNB als Het Laatste Nieuws mag aangenomen worden dat Jackers in het Koning Boudewijnstadion zijn netten schoon mag proberen te houden. Die mening zijn ook ervaringsdeskundigen Dany Verlinden en Philippe Vande Walle toegedaan.

Beide clubiconen gaan ervan uit dat Hayen hem zal laten staan, wat volgens Vande Walle ook de juiste keuze zou zijn. Verlinden daarentegen zou nu toch de kaart van Mignolet trekken. "Zeker nu je de finale speelt, zou ik voor de beste elf gaan, en Simon heeft dankzij zijn ervaring nog altijd een streep voor op Nordin", klinkt het in Het Nieuwblad.

Wie moet zondag in doel staan?

Meest recent

Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

2
2
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

53
53
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

69
69
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

18
18
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

253
253
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

142
142
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

397
397
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

87
87
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

29
29
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

386
386
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

44
44
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

393
393
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

128
128
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

333
333
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

229
229
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

308
308
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

104
104
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

470
470
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

514
514
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

642
642
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

312
312
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

216
216
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

317
317
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

81
81
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

261
261

Meer sportnieuws