PSG zet dankzij vroege goal reuzenstap richting CL-finale

door
PSG zet dankzij vroege goal reuzenstap richting CL-finale

Paris Saint-Germain mag stilaan echt dromen van een tweede Champions League-finale in de clubgeschiedenis. De Franse kampioen zette dinsdagavond een grote stap richting kwalificatie. Dankzij een vroege goal ging het in de heenmatch van de halve finale met 0-1 winnen bij Arsenal.

Bij Arsenal begon Leandro Trossard in de basis als valse negen. Het was echter de valse negen van de bezoekers die al zeer vroeg in de wedstrijd het Emirates wist stil te krijgen.

LEES OOK: Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

Dembélé zorgt voor vroege voorsprong PSG

Al in de vierde minuut zette Ousmane Dembélé zelf een aanval op. Nadat hij de bal terugkreeg van Kvartskhelia rondde hij ook netjes af via de binnenkant van de paal. Voor PSG betekende het een droomstart.

Ondanks die mokerslag nam Arsenal na verloop van tijd wel het commando over, op zoek naar een gelijkmaker. Die leek na rust ook te vallen toen Merino een voorzet binnenkopte, maar de VAR keurde de goal nog af wegens buitenspel.

Trossard mist beste kans voor Arsenal

Geen 1-1 dus, en die kwam er ook niet toen even later Leandro Trossard een dot van een kans kreeg. De Rode Duivel raakte niet voorbij Donnarumma, die uitpakte met een geweldige redding. Het was ook de laatste grote kans die Arsenal zou krijgen.

In de slotfase was het immers PSG dat nog dicht bij een tweede doelpunt kwam. Barcola mikte een reuzenkans nog naast, terwijl Ramos op de lat knalde. Het bleef dus bij 0-1. Daarmee zet PSG wel een grote stap richting de finale, maar blijft de return van volgende week in het Parc des Princes nog spannend.

Zal PSG deze uitgangspositie nog weggeven?

Meest recent

Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

2
2
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

28
28
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

233
233
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

83
83
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

302
302
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

232
232
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

83
83
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

191
191
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

146
146
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

406
406
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

383
383
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

161
161
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

307
307
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

762
762
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

265
265
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

440
440
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

338
338
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

384
384
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

241
241
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

96
96
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

887
887
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

189
189
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

569
569
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

183
183
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

407
407

Meer sportnieuws