'Club Brugge moet hart vasthouden voor donderdag'

door
'Club Brugge moet hart vasthouden voor donderdag'

Club Brugge kreeg zondag een nieuwe tik in de strijd om de titel, want het liet op het veld van Union de kansen liggen en raakte niet verder dan een 0-0. Daardoor liet het de kans liggen om de koppositie heroveren en heeft het zijn lot niet langer in eigen handen.

Het betekent dat Club in de resterende competitiematchen geen steken meer mag laten vallen, te beginnen met donderdag tegen AA Gent. Bovendien komt er nu ook meer druk op de bekerfinale van volgend weekend tegen Anderlecht.

LEES OOK: Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Zorgen om Mignolet en Vanaken

Club zit ook met grote zorgen voor dat tweeluik. Zowel Simon Mignolet als Hans Vanaken kampen immers met blessures. Die eerste voelde zich na zijn botsing in de heenmatch van donderdag te slecht om in het Dudenpark te spelen, de Gouden Schoen moest in de slotfase naar de kant met een enkelblessure.

Een dag later is het nog altijd wachten op duidelijkheid over hun situaties. Het Laatste Nieuws komt met een update en stelt dat beide sleutelspelers nog een vraagteken zijn voor het bezoek van Gent binnen enkele dagen.

Situatie Mignolet oogt slechter dan Vanaken

Vooral bij Mignolet zou dat het geval zijn. De doelman sukkelt met de borstkas en knie nadat hij zowel tegen Union als in Gent stevig geraakt werd. Daardoor is ook de bekerfinale in gevaar, al bestaat de kans dat Nordin Jackers daar sowieso zou spelen - de reservedoelman keepte ook de vorige bekermatchen.

De situatie van Vanaken zou dan weer hoopgevender ogen. Op het eerste zicht leek zijn enkel niet al te zwaar geraakt te zijn, maar na een dagje rust zou er pas dinsdag echte duidelijkheid komen over de schade. Hij wordt in ieder geval wel klaargestoomd voor donderdag en de verwachting is dat hij wel fit zal raken, al blijft het nog met twee woorden spreken.

Wie zou Club het meeste missen?

Meest recent

Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

84
84
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

139
139
Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Zaterdagavond stonden er nog heel wat wedstrijden op het programma in het buitenland. In de FA Cup ...

45
45
Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

48
48
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

134
134
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

104
104
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

13
13
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

32
32
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

90
90
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

194
194
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

52
52
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

440
440
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

49
49
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

262
262
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

51
51
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

48
48
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

60
60
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

310
310
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

85
85
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

40
40
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

252
252
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

178
178
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

311
311
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

113
113
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

75
75

Meer sportnieuws