'Club Brugge moet hart vasthouden voor donderdag'

door
'Club Brugge moet hart vasthouden voor donderdag'

Club Brugge kreeg zondag een nieuwe tik in de strijd om de titel, want het liet op het veld van Union de kansen liggen en raakte niet verder dan een 0-0. Daardoor liet het de kans liggen om de koppositie heroveren en heeft het zijn lot niet langer in eigen handen.

Het betekent dat Club in de resterende competitiematchen geen steken meer mag laten vallen, te beginnen met donderdag tegen AA Gent. Bovendien komt er nu ook meer druk op de bekerfinale van volgend weekend tegen Anderlecht.

LEES OOK: Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Zorgen om Mignolet en Vanaken

Club zit ook met grote zorgen voor dat tweeluik. Zowel Simon Mignolet als Hans Vanaken kampen immers met blessures. Die eerste voelde zich na zijn botsing in de heenmatch van donderdag te slecht om in het Dudenpark te spelen, de Gouden Schoen moest in de slotfase naar de kant met een enkelblessure.

Een dag later is het nog altijd wachten op duidelijkheid over hun situaties. Het Laatste Nieuws komt met een update en stelt dat beide sleutelspelers nog een vraagteken zijn voor het bezoek van Gent binnen enkele dagen.

Situatie Mignolet oogt slechter dan Vanaken

Vooral bij Mignolet zou dat het geval zijn. De doelman sukkelt met de borstkas en knie nadat hij zowel tegen Union als in Gent stevig geraakt werd. Daardoor is ook de bekerfinale in gevaar, al bestaat de kans dat Nordin Jackers daar sowieso zou spelen - de reservedoelman keepte ook de vorige bekermatchen.

De situatie van Vanaken zou dan weer hoopgevender ogen. Op het eerste zicht leek zijn enkel niet al te zwaar geraakt te zijn, maar na een dagje rust zou er pas dinsdag echte duidelijkheid komen over de schade. Hij wordt in ieder geval wel klaargestoomd voor donderdag en de verwachting is dat hij wel fit zal raken, al blijft het nog met twee woorden spreken.

Wie zou Club het meeste missen?

Meest recent

Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

40
40
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

31
31
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

54
54
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

123
123
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

146
146
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

80
80
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

34
34
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

47
47
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

222
222
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

48
48
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

316
316
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

251
251
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

73
73
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

238
238
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

403
403
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

144
144
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

308
308
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

291
291
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

159
159
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

149
149
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

125
125
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

97
97
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

504
504
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

164
164

Meer sportnieuws