'Club Brugge moet hart vasthouden voor donderdag'

door
'Club Brugge moet hart vasthouden voor donderdag'

Club Brugge kreeg zondag een nieuwe tik in de strijd om de titel, want het liet op het veld van Union de kansen liggen en raakte niet verder dan een 0-0. Daardoor liet het de kans liggen om de koppositie heroveren en heeft het zijn lot niet langer in eigen handen.

Het betekent dat Club in de resterende competitiematchen geen steken meer mag laten vallen, te beginnen met donderdag tegen AA Gent. Bovendien komt er nu ook meer druk op de bekerfinale van volgend weekend tegen Anderlecht.

LEES OOK: Mignolet dropt onthulling over 'aanvoerder' Vanaken

Zorgen om Mignolet en Vanaken

Club zit ook met grote zorgen voor dat tweeluik. Zowel Simon Mignolet als Hans Vanaken kampen immers met blessures. Die eerste voelde zich na zijn botsing in de heenmatch van donderdag te slecht om in het Dudenpark te spelen, de Gouden Schoen moest in de slotfase naar de kant met een enkelblessure.

Een dag later is het nog altijd wachten op duidelijkheid over hun situaties. Het Laatste Nieuws komt met een update en stelt dat beide sleutelspelers nog een vraagteken zijn voor het bezoek van Gent binnen enkele dagen.

Situatie Mignolet oogt slechter dan Vanaken

Vooral bij Mignolet zou dat het geval zijn. De doelman sukkelt met de borstkas en knie nadat hij zowel tegen Union als in Gent stevig geraakt werd. Daardoor is ook de bekerfinale in gevaar, al bestaat de kans dat Nordin Jackers daar sowieso zou spelen - de reservedoelman keepte ook de vorige bekermatchen.

De situatie van Vanaken zou dan weer hoopgevender ogen. Op het eerste zicht leek zijn enkel niet al te zwaar geraakt te zijn, maar na een dagje rust zou er pas dinsdag echte duidelijkheid komen over de schade. Hij wordt in ieder geval wel klaargestoomd voor donderdag en de verwachting is dat hij wel fit zal raken, al blijft het nog met twee woorden spreken.

Wie zou Club het meeste missen?

Meest recent

'Doku versus Garcia: bondscoach in vieze papieren'

Na het teleurstellende 1-1 gelijkspel in Kazachstan gaan de alarmbellen af bij de Rode Duivels. ...

9
9
Hein pakt één Duivel aan: "Zijn voetjes zijn het probleem"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond tegen Liechtenstein één en ander recht te zetten. ...

136
136
Alarm bij Duivels: Vandenbempt trekt drastische conclusie

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

123
123
'City doet mercato gloeien: nieuwe superster voor Pep'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

36
36
'Van hemel naar hel: enorme klap Vanaken bij Duivels'

De Rode Duivels maakten zaterdag allerminst een goede beurt op het veld van Kazachstan, toch waren ...

490
490
'Topcoach klopt op tafel: eerste wintervertrekker Anderlecht'

RSC Anderlecht wil na de interland-break de goede lijn van tegen Club Brugge en KV Mechelen. ...

349
349
De Ketelaere geschokt: Garcia’s beslissing slaat in als bom

Rudi Garcia liet het na Kazachstan meteen voelen: dit was niet de avond van Charles De Ketelaere.CDK ...

431
431
'Arrogante' Theate krijgt volle laag: "Het is voetbal, hé vriend"

De zwakke prestatie van de Rode Duivels in Kazachstan zorgde logischerwijs voor heel wat kritiek. De ...

330
330
'Club Brugge houdt hart vast: Tzolis beslist over vertrek'

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode al verschillende van hun internationals ...

254
254
Hommeles bij Duivels: pijnlijke details Garcia-situatie lekken uit

Behoudens een extreem uitzonderlijk scenario, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

300
300
'Deze grootmacht wil De Cat voor Bayern wegkapen'

Op het WK U17 heeft Nathan De Cat zich deze week niet in de kijker kunnen spelen, want na zijn ...

381
381
Droom komt uit voor twee goudhaantjes van Club

Bij Club Brugge zullen ze met veel trots kijken naar hun goudhaantjes tijdens deze interlandperiode. ...

245
245
Noren geven WK-ticket extra glans, Congolese droom leeft nog

Zaterdagavond heeft ook Noorwegen zich voor het WK geplaatst. Met een klinkende zege in Italië ...

129
129
'Sof in Kazachstan: volgende Duivel ter discussie'

Met wedstrijden tegen Kazachstan en Liechtenstein leken de Rode Duivels deze maand overtuigend en ...

214
214
'Missie WK: Stassin moet opvolger Rode Duivel worden'

Het gelijkspel in Kazachstan maakte nog maar eens pijnlijk duidelijk dat de Rode Duivels voor ...

96
96
'Duivelse bom barst: sterkhouders keren zich tegen Garcia'

Dinsdag werken de Rode Duivels tegen Liechtenstein hun laatste interland van het kalenderjaar 2025 ...

2442
2442
'Raskin voor toptransfer: ook Premier League lonkt'

Bij de Rode Duivels is Nicolas Raskin de voorbije maanden stilaan uitgegroeid tot een vaste waarde ...

71
71
Vandenbempt benoemt hét pijnpunt van de Rode Duivels

Het pijnlijke puntenverlies van de Rode Duivels in Kazachstan zindert nog altijd stevig na. Een ...

119
119
Zorgen om Duivels: "Van hem zal het niet komen op het WK..."

Romelu Lukaku en Jérémy Doku zijn de enige Rode Duivels die als (flank)aanvallers ...

210
210
Koeman weg bij Oranje? Bondscoach doorbreekt de stilte

In België krijgt Rudi Garcia de volle laag, in Nederland was er ook al veel kritiek op Ronald ...

49
49
Garcia zwaar onder vuur: "Haal hém als bondscoach"

België zal zich dinsdag gaan kwalificeren voor het WK van komende zomer. De Rode Duivels hebben ...

672
672
Frankrijk en Engeland klaren de klus, feest in Oekraïne

Engeland en Frankrijk kwamen vanavond aan de bak, maar voor de twee landen stond er niets meer op ...

98
98
'Anderlecht wil zware slag slaan: spits op de radar'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

335
335
'Faes topprioriteit: absolute toptransfer lonkt'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

127
127
Doemscenario voor Duivels? "Dan is het tijd om te stoppen"

De Rode Duivels zijn er zaterdag niet in geslaagd hun ticket voor de WK-eindronde te verzilveren. ...

126
126

Meer sportnieuws