'Bliksemtransfer Xavi naar Europese topclub'

door
'Bliksemtransfer Xavi naar Europese topclub'

Het voorbije jaar hield Xavi Hernandez zich op de achtergrond in de voetbalwereld. De Spaanse trainer nam een sabbatjaar nadat hij vorige zomer moest vertrekken bij FC Barcelona. De club van zijn hart zette hem na een bizarre soap op straat.

Xavi had in januari zelf aangekondigd er op het einde van het seizoen de brui aan te geven, op een moment dat de resultaten bij Barça tegenvielen. Daarna zette het team echter een goede reeks neer en in april kwam de club met het nieuws dat hij toch zou blijven. Vervolgens namen de prestaties echter weer een duik en amper enkele weken later kwam het nieuws dat Xavi toch moest vertrekken.

LEES OOK: ‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

Xavi kan aan de slag bij AS Roma

Zijn trainersavontuur bij Barça eindigde zo na iets meer dan 2,5 jaar met een sisser, nadat Xavi nochtans in zijn eerste volledige seizoen de titel veroverd had. Hij werd vervangen door Hansi Flick en ging zelf nog geen nieuwe uitdaging aan.

Daar zou komende zomer weleens verandering in kunnen gaan komen. Een grote Europese club zou Xavi immers hoog op zijn verlanglijstje gezet hebben. Volgens Fichajes is hij één van de topkandidaten bij AS Roma.

Nog geen akkoord

De Italianen werden dit seizoen uit het slop getrokken door 'good old' Claudio Ranieri, maar de zeventiger zet straks een stapje terug en wordt adviseur. Er wordt dus een nieuwe coach gezocht en dat zou weleens Xavi kunnen worden.

Die zou in Rome spelers als Mile Svilar en Alexis Saelemaekers onder zijn hoede kunnen krijgen, als ze tenminste bij de club blijven. De gesprekken tussen Roma en Xavi zouden al vol aan de gang zijn, al zou er van een akkoord nog geen sprake zijn.

Zou Roma een goede club zijn voor Xavi?

Meest recent

‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

13
13
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

29
29
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

42
42
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

26
26
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

74
74
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

79
79
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

82
82
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

126
126
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

93
93
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

106
106
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

42
42
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

401
401
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

179
179
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

123
123
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

266
266
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

380
380
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

307
307
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

103
103
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

512
512
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

100
100
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

319
319
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

264
264
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

102
102
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

246
246
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

526
526

Meer sportnieuws