'Union toch met zorgen: twee sterkhouders out?'

203 stemmen
'Union toch met zorgen: twee sterkhouders out?'

Met nog vier speeldagen voor de boeg ligt Union stilaan helemaal op titelkoers. Ze hielden zondag stand tegen Club Brugge en hielden zo de koppositie vast die ze vorige donderdag hadden weten te veroveren.

Daardoor kunnen de Brusselaars de laatste rechte lijn ingaan met heel veel vertrouwen en met hun lot helemaal in eigen handen. Bovendien hebben ze na de dubbele confrontatie met Club ook een extra voordeel.

LEES OOK: 'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Blessurezorgen bij Union

Ze moeten immers pas volgende zaterdag weer aan de bak, wanneer Genk op bezoek moet. Club moet dan weer donderdag alweer in actie komen tegen AA Gent, omdat zij op zondag nog de bekerfinale tegen Anderlecht spelen.

Die extra rust zal Union wel kunnen gebruiken, want ze kampen toch met de nodige blessurezorgen. Kevin Mac Allister moest vervangen worden nadat hij de knie van Sadiki in het gezicht kreeg, maar met hem lijkt alles wel in orde te komen.

David en Castro-Montes zijn onzeker

Dan zijn er veel meer zorgen om Promise David. De topschutter van Union moest al bij de rust de strijd staken nadat hij tijdens de opwarming zijn enkel omgeslagen had. "Hij laat zich maandag onderzoeken. We kunnen nog niet inschatten hoe ernstig het is", reageerde Sébastien Pocognoli bij Het Nieuwsblad.

Het wordt hopen voor Union dat zijn ligamenten niet geraakt zijn, want anders dreigt David een tijdje aan de kanten te staan. Daarnaast blijft ook Alessio Castro-Montes een vraagteken. De wingback was donderdag nog matchwinnaar in Brugge, maar was nu weer afwezig. Hij heeft een scheurtje in de tussenribspier en had daar zondag te veel last van.

Zou Union hun afwezigheid kunnen opvangen?

Meest recent

'Zeer verrassende club strijdt mee om De Cat'

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

0
0
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

3
3
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

12
12
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

111
111
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

77
77
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

58
58
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

74
74
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

117
117
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

356
356
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

120
120
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

117
117
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

172
172
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

212
212
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

212
212
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

67
67
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

169
169
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

295
295
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

404
404
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

85
85
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

544
544
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

82
82
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

467
467
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

657
657
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

259
259
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

312
312

Meer sportnieuws